Lacetti klub fórum
2024. április 20. - 13:01:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 27   Le
 
Szerző Téma: Kormánymű, avagy "Lehet-e tenni valamit a zenélő Lacsi ellen ?:)"  (Megtekintve 152692 alkalommal)
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Dátum: 2007. Szeptember 12. - 11:26:20 »

Nos a kérdés inkább prózai volt de:
- A sípoló kormánnyal lehet-e tenni valamit? (Politika kizárva  Vigyorog )
- Ugyan nekem megy a zene az autóban, de tegnap kifejezetten azért rángattam az autó kormányát mert fütyült és ezzel szórakoztam  Vigyorog amig az asszony rám nem szólt.
Van erre tartós megoldás? És miért sipol a miénk - a csaladban lévo 300-as merdzsóé soha ? ...Meg a régi 180-as dizel 400000 kilóméteresé sem, soha nem is tette.
Okozhat-e ez hosszú távon problémát?

Nem akarom a szervízzel csináltatni egyelőre, mert az én hozzáállásom: Minnél többet babrálnak valamit ami működik, annál hamarébb el fog romlani.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Szeptember 12. - 12:10:19 írta BeZe1974 » Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1 Dátum: 2007. Szeptember 12. - 12:00:25 »

Nos a kérdés inkább prózai volt de:
- A sípoló kormánnyal lehet-e tenni valamit? (Politika kizárva  Vigyorog )
- Ugyan nekem megy a zene az autóban, de tegnap kifejezetten azért rángattam az autó kormányát mert fütült és ezzel szórakoztam  Vigyorog amig az asszony rám nem szólt.
Van erre tartós megoldás? És miért sipol a miénk - a csaladban lévo 300-as merdzsóé soha ? ...Meg a régi 180-as dizel 400000 kilóméteresé sem, soha nem is tette.
Okozhat-e ez hosszú távon problémát?

Nem akarom a szervízzel csináltatni egyelőre, mert az én hozzáállásom: Minnél többet babrálnak valkamit ami működik, annál hamarébb el fog romlani.

Utolsó mondatoddal teljes mértékben egyetértek!!!
Nos én holnap viszem 15000-re. Előzetesen egyeztettem, hogy olajat viszem, régit egy kannában elhozom, valamint jeleztem, hogy kerüljön fel a lapra a kilincs kopása és a kormánykopogás. Legyen csak nyoma. (Nekem nem sípol, csak járó motornál kopog.) Mivel rögtön egyértelműnek vették, hogy garanciális probléma, ismerik ezeket a típushibákat, (csak engem láttak, autó kint állt a parkolóban) azt mondták, hogy úgyis másik munkalap lesz rá írva, mint a 15000-es. Kérdésemre, hogy milyen az a kormány, amit gariba beletesznek:ugyanaz, mint ami benne van. Semmi változtatás nem történt azóta. Nos majd pár hónap múlva beviszem, ha nem kell minden nap az autó, de a munkalap nem lesz most megnyitva, mert azt max. egy hónapig lehet úgy tartani. Egyébként az autó ezen gondjaira is érvényes a három év gari, úgyhogy még van időm rá, addig csak kopogjon, hátha addig módosítanak rajta. Jó esetben hat éves koráig elleszek ezekkel, ha három éves kora előtt cseréltetem, és az új kormányszerkezet is kibír annyit. Ha meg csak egy év a garancia az új kormányra, akkor az úgyis kiderül egy éven belül a csere után, hogy jó lesz-e.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2 Dátum: 2007. Szeptember 12. - 14:17:17 »

Te Cápa!
Ugye nem akarod ezt a hozzászólásodat minden topicba beletenni!?  Vigyorog
Más autónál miért nem csinálja? Mert az nem ennyibe került!
Valahol meg kell spórolniuk a zsetont (sajnos).
Okozhat-e problémát? Ja. Kihullik tőle a hajunk (meg az autók többi, idegesítő dolgaitól).
Műszakilag? A fene sem tudja. Az idő viszont sokkal okosabb nála! Na ő majd megmondja!
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #3 Dátum: 2007. Szeptember 12. - 14:45:57 »

Te Cápa!
Ugye nem akarod ezt a hozzászólásodat minden topicba beletenni!?  Vigyorog
Más autónál miért nem csinálja? Mert az nem ennyibe került!
Valahol meg kell spórolniuk a zsetont (sajnos).
Okozhat-e problémát? Ja. Kihullik tőle a hajunk (meg az autók többi, idegesítő dolgaitól).
Műszakilag? A fene sem tudja. Az idő viszont sokkal okosabb nála! Na ő majd megmondja!

Nem, dehogy! :-) Csak itt elszaladt velem a ló, aztán rájöttem, hogy a másik topikba inkább illene.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #4 Dátum: 2007. Szeptember 12. - 19:39:58 »

 
 Nekem is sípol. Valamilyen kenési probléma kb 1 évvel ezelőtt is volt ilyen akkor orvosolták 5perc alatt és idáig tartott.Azt hiszem, hogy az utastérben van a gond, mert kívűlre és a motortérben nem hallani ezt a gumis szerű nyiszogást.Val.szeg jövő héten benézek a szervízbe akkor talán majd többet tudok.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #5 Dátum: 2007. Szeptember 12. - 21:29:39 »


 Nekem is sípol. Valamilyen kenési probléma kb 1 évvel ezelőtt is volt ilyen akkor orvosolták 5perc alatt és idáig tartott.Azt hiszem, hogy az utastérben van a gond, mert kívűlre és a motortérben nem hallani ezt a gumis szerű nyiszogást.Val.szeg jövő héten benézek a szervízbe akkor talán majd többet tudok.

Ja az más...ha jól tudom, a tűzfalon átvezető gumiharang adja azt a hangot ahogy a kormányrúd forog benne. Kis kenés és kész. Én más hangra gondoltam, amit a szervo ad, amikor tekered a kormányt.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #6 Dátum: 2007. Szeptember 12. - 22:29:51 »

Igen en is a szervora gondoltam, mert az sipol forgatasnal.
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
volti
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13



« Hozzászólás #7 Dátum: 2007. Szeptember 20. - 21:14:46 »

Nekem is volt a kormánnyal összefüggő "zenei" problémám. De a hang nem csak egy helyről érkezett. Az egyik kívülről, amit a szervízben valamilyen kenőanyaggal orvosoltak, az többé nem jelentkezett. A másik, amit nem tudtak megoldani és egy ideig visszatérően jelentkezett, az állítólag a légzsák műanyag "zsinórozása" okozta. Kértem, hogy akkor cseréljék ki, de azt a választ kaptam nincs értelme, mert ugyanúgy nyikorogna az új is, mert ugyanabból az anyagból van. Egyébként meg nem lehet hozzáférni egy kis kenés céljából a zenélő részekhez, mert zárt rendszerben van.
Amikor eladtam a Lacettit, közel 50e km volt benne, ekkorra a zene megszűnt. Kitartás, gyorsan összejön nektek is 50e.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #8 Dátum: 2007. Október 29. - 20:41:28 »

Tegnap nekem is elkezdett muzsikálni a Lacsika. Fogtam WD-40! Spriccel! Próbál! Csend!  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #9 Dátum: 2007. Október 29. - 22:13:35 »

Hol ?Mosolyog Fénykép. Ül. Mutat! TüTű!  Vigyorog
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #10 Dátum: 2007. Október 30. - 07:38:59 »


 Nekem is sípol. Valamilyen kenési probléma kb 1 évvel ezelőtt is volt ilyen akkor orvosolták 5perc alatt és idáig tartott.Azt hiszem, hogy az utastérben van a gond, mert kívűlre és a motortérben nem hallani ezt a gumis szerű nyiszogást.Val.szeg jövő héten benézek a szervízbe akkor talán majd többet tudok.

Ja az más...ha jól tudom, a tűzfalon átvezető gumiharang adja azt a hangot ahogy a kormányrúd forog benne. Kis kenés és kész. Én más hangra gondoltam, amit a szervo ad, amikor tekered a kormányt.
Mégsem a gumis surlódás volt, kormánymű csere lett a vége. Állítólag a benne található szimering okozta a gondot.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #11 Dátum: 2007. Október 30. - 08:33:43 »

Hol ?Mosolyog Fénykép. Ül. Mutat! TüTű!  Vigyorog
Ma fényképez. Feltölt. Bepótol.  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #12 Dátum: 2007. Október 30. - 08:41:56 »

Hol ?Mosolyog Fénykép. Ül. Mutat! TüTű!  Vigyorog
Ma fényképez. Feltölt. Bepótol.  Vigyorog

Én is megköszönném!
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #13 Dátum: 2007. Október 30. - 18:52:32 »

Fotóztam.  Vigyorog. Viszont délután újra zenélt a k....g.    . Holnap kívűlröl máguskodok rajta, ma csak belülröl volt lelkierőm. Ha sikeres lesz, megosztom veletek, no meg a képeket is természetesen.
Üdv


Ui: a tűzfal gumiátvezetőt kentem meg belülröl, de kint nyekereg.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 30. - 19:05:42 írta ladlac » Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #14 Dátum: 2007. Október 30. - 19:03:49 »

Na ez engem is érdekelne. Most hogy bejött a hidegebb idő, az enyém is zenél
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: [1] 2 3 ... 27   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!