Lacetti klub fórum
2024. április 18. - 22:58:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 23 24 [25] 26 27   Le
 
Szerző Téma: Kormánymű, avagy "Lehet-e tenni valamit a zenélő Lacsi ellen ?:)"  (Megtekintve 152656 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #360 Dátum: 2013. április 18. - 16:44:19 »

Lassan-lassan aktuális lesz a kormányszervő szivattyúm felújítása, esetleg cseréje.
Tud esetleg valaki valami nem drága megoldást a problémámra?
(esetleg bevált felújító szaki, vagy szivattyú occóé?)

profil dc bt jól dolgoznak
Köszönöm, meglesem majd Őket...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Geri
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Hozzászólás #361 Dátum: 2013. Július 09. - 18:20:35 »

Sziasztok! Nekem is van hangjaa a kormánynak de azt már megszoktam:) de pár napja ha bemelegedik az auto és tekerem a kormányt valamikor lehet hallani nyikorgo hangot.  mintha belülröl jönne, de nem biztos. ha nem jár a motor akkor is. Esetleg nem tudjátok mi lehet a gond?
Naplózva
Kulimász
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Hozzászólás #362 Dátum: 2013. Október 06. - 13:23:02 »

Sziasztok! Szétszakadt a kormányoszlop gumiharangom (ami a tűzfalnál van a kormányrúdon). Cserélhető az házilag, vagy inkább szerelő?  Nem találok ilyen gumiharangot sehol, esetleg valami ötlet? Köszi.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #363 Dátum: 2013. Október 06. - 14:25:11 »

Sziasztok! Szétszakadt a kormányoszlop gumiharangom (ami a tűzfalnál van a kormányrúdon). Cserélhető az házilag, vagy inkább szerelő?  Nem találok ilyen gumiharangot sehol, esetleg valami ötlet? Köszi.

mivel nincs külön csak kormánykardánnal együtt
Naplózva

70/4334431
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #364 Dátum: 2013. Október 06. - 15:47:01 »

Kb. 3 éve cseréltem én is. Sajnos csak egybe kapható és az új igen borsos áru. Bontottat vettem az 15 Eft volt.
Naplózva
Kulimász
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Hozzászólás #365 Dátum: 2013. Október 07. - 13:58:29 »

Ajjaj, ez rossz hír. 
Esetleg valami házilagos megoldást nem alkalmazott már valaki ilyen problémára?
Naplózva
Kulimász
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Hozzászólás #366 Dátum: 2013. Október 07. - 14:35:43 »

Illetve még egy kérdés. Ez a kormánykardán minden Lacettin megegyezik, függetlenül a motor és a karosszéria típusától?
Köszi előre is.
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #367 Dátum: 2013. Október 07. - 20:29:51 »

Ha bontottat veszel vigyázz mert a jobb kormányosé nem ugyan az! Én nem javítgatnám inkább cserélném ,hisz elég sok múlhat a dolgon ha ne adja az ég megszorulna! Ki lehet cserélni viszonylag könnyedén nem kell darabokra szedni érte a kocsit igaz kicsit trükkös a dolog.  Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 07. - 20:34:02 írta guszesz » Naplózva
Kulimász
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Hozzászólás #368 Dátum: 2013. Október 08. - 11:34:16 »

Ha bontottat veszel vigyázz mert a jobb kormányosé nem ugyan az! Én nem javítgatnám inkább cserélném ,hisz elég sok múlhat a dolgon ha ne adja az ég megszorulna! Ki lehet cserélni viszonylag könnyedén nem kell darabokra szedni érte a kocsit igaz kicsit trükkös a dolog.  Kacsint

Köszi az infot, akkor inkább csere lesz.
Jól értem, hogy ezekszerint az viszont mindegy, hogy 1.4, 1.6, 2.0D, sedan, vagy ferdehátú, a kardán egységes mindegyikben, csak egy jobbkormányosnál lehet eltérés?
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #369 Dátum: 2013. Október 08. - 12:20:42 »

Szerintem egyforma motortípustól függetlenül de nem merem 100%ig állítani.
Naplózva
csdani1982
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Hozzászólás #370 Dátum: 2013. Október 22. - 20:31:03 »

Sziasztok!

Végigolvastam az összes hozzászólást ebben a témában, az elejétől, a végéig. 160 000 van a most vásárolt autómban  (1.6 Sedan NubiraIII ) Nekem is nyekereg a kormány,  de nem indulás után azonnal, hanem pár km megtétele után. Ahogy látom a korábbi hozzászólásokat több dolog is okozhatja a nem kívánt hangot és valójában nem is ugyan azokról a hangokról -hibákról van szó. Nekem nem fogy a szervóolaj, nem hallom zörögni a kormányművet, a szervó még a motortérből hallgatva is csendben teszi a dolgát. A nyavíkolás számomra nagyon idegörlő. Kívülről nem hallható, csak az utastérből. Ahogy hallgattam nagyon úgy tűnik, hogy egyenesen a kormánykerék mögül hallható, de persze lehet hogy csak a kormányrúd hozza fel a hangot. Ha jól értem a korábbi hozzászólásokat, valahol WD40-eznem, vagy sokkal inkább zsíroznom kellene, vagy inkább zsíroztatnom egy hozzáértővel. Ahogy Sebike írta, "A kormánymű tetején lévő gumiporvédő alá kell fújni"? 

Esetleg Eger környékén valaki, aki már csípőből orvosolja házilag a hibát? Felkeresném, ha nem zavarok, hogy ne kelljen "vakon" keresgetni Mosolyog
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #371 Dátum: 2013. Október 22. - 22:44:09 »

Sziasztok!

Végigolvastam az összes hozzászólást ebben a témában, az elejétől, a végéig. 160 000 van a most vásárolt autómban  (1.6 Sedan NubiraIII ) Nekem is nyekereg a kormány,  de nem indulás után azonnal, hanem pár km megtétele után. Ahogy látom a korábbi hozzászólásokat több dolog is okozhatja a nem kívánt hangot és valójában nem is ugyan azokról a hangokról -hibákról van szó. Nekem nem fogy a szervóolaj, nem hallom zörögni a kormányművet, a szervó még a motortérből hallgatva is csendben teszi a dolgát. A nyavíkolás számomra nagyon idegörlő. Kívülről nem hallható, csak az utastérből. Ahogy hallgattam nagyon úgy tűnik, hogy egyenesen a kormánykerék mögül hallható, de persze lehet hogy csak a kormányrúd hozza fel a hangot. Ha jól értem a korábbi hozzászólásokat, valahol WD40-eznem, vagy sokkal inkább zsíroznom kellene, vagy inkább zsíroztatnom egy hozzáértővel. Ahogy Sebike írta, "A kormánymű tetején lévő gumiporvédő alá kell fújni"? 

Esetleg Eger környékén valaki, aki már csípőből orvosolja házilag a hibát? Felkeresném, ha nem zavarok, hogy ne kelljen "vakon" keresgetni Mosolyog
Ha kinyitod, a motortértetőt és a bal oldalról belenézel, látod, hol jön ki a kormányrúd a tűzfalon. Ott van egy gumi porvédő, Az alá próbálj bejuttatni kenőanyagot, a szilikonos jobb, mert a nedvesség nem mossa ki túl gyorsan. Mosolyog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jamon Serrano
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135



« Hozzászólás #372 Dátum: 2013. Október 23. - 08:11:57 »

Sziasztok! Szétszakadt a kormányoszlop gumiharangom (ami a tűzfalnál van a kormányrúdon). Cserélhető az házilag, vagy inkább szerelő?  Nem találok ilyen gumiharangot sehol, esetleg valami ötlet? Köszi.
Nekem 5 éve szakadt, köszöni jól van.
Naplózva

Nubira3 - 1.6 - SX - Sedan - Zavoli LPG
Lennon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Hozzászólás #373 Dátum: 2014. Július 18. - 09:59:33 »

Sziasztok.
Alapjáraton észlelhető, hogy a szervószivattyú nem ad megfelelő nyomást. Kissé felpörgetve a motort viszont már tökéletesen működik. Ezt lehet valahogy javíttatni? Nagy hiba lehet?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #374 Dátum: 2014. Július 18. - 10:11:45 »

Sziasztok.
Alapjáraton észlelhető, hogy a szervószivattyú nem ad megfelelő nyomást. Kissé felpörgetve a motort viszont már tökéletesen működik. Ezt lehet valahogy javíttatni? Nagy hiba lehet?
[/quote

persze a szívattyú cserélyével megoldódik a hiba
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 23 24 [25] 26 27   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!