Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 11:59:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 115   Le
 
Szerző Téma: Egyéb (elektromos) hibák  (Megtekintve 410603 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1575 Dátum: 2014. Október 19. - 20:55:36 »

Mostanában lettem figyelmes egy jelenségre. Haladok régóta bemelegedett motorral. Vízhőfokmutató állandó értéken. Megállok tankolni. Telerakom a tankot, majd elindulás után a vízhőfokmutatóm kb. 1-1,5 mutatóvastagságnyival feljebbi értéket jelez, majdnem elmegy a félállásig!
Ez egészen a következő leállításig így marad. Addigra már nem marad benne több benzin, mint félig-3/4-ig. Ergo ha üzemmeleg motorral teletankolom a gépet a vízhőfokmutató is feljebb megy pár mm-t. Ez műszerhiba lehet csak, nem az állás miatti továbbmelegedés, mert ha tankolás után akár addig megyek egyfolytában, hogy majdnem megint tankolnom kell (lásd pl. egy horvát nyaralásra utazás, ahol pl. az uticál 600-800km), a hőfokmutató akkor is a bebetonozott tankolás utáni magasabb értéket mutatja végig. A vízhőfokmutatóba elektromosan belezavar a benzinszintjelző! :-))))
Jópofa! :-)))
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
svbpetya
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #1576 Dátum: 2014. November 30. - 17:29:38 »

Sziasztok
A kesztűtartót szereltem és elment a teljes nműszercsoport világítás és a helyzetjelző is. Oldalt a biztosítékszekrényben lévő műszercsoport biztosíték viszont nem égett ki.
Hol lehet a gond?

Köszi
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1577 Dátum: 2014. November 30. - 18:08:00 »

Sziasztok
A kesztűtartót szereltem és elment a teljes nműszercsoport világítás és a helyzetjelző is. Oldalt a biztosítékszekrényben lévő műszercsoport biztosíték viszont nem égett ki.
Hol lehet a gond?

Köszi

biztos,hogy ki van menve biztosítékod 15A -t keress
Naplózva

70/4334431
svbpetya
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #1578 Dátum: 2014. November 30. - 20:14:54 »

megvan kicseréltem a biztit, most már minden világít csak a kesztyűtartó nem. Valahogy kibírom Mosolyog
Naplózva
svbpetya
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #1579 Dátum: 2014. December 14. - 16:35:31 »

A kapcsoló volt beragadva, azt is kitisztítottam. Most épp minden jó. Mosolyog
Naplózva
szikszair73
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Hozzászólás #1580 Dátum: 2014. December 28. - 14:05:46 »

Üdv mindenkinek!
Szétkaptam, biztosíték nincs. Áram szintén, feszültség csak bennem. A kézikönyv szerint valami megszakító 10 percre letilt, aztán visszakapcsol.
Az enyém nem He. Sajna a kocsiban sem . A kábel a kesztyűtartó alatt becsatlakozik egy kötegkábelbe...........
Valaki tud esetleg segíteni?
Hol van az a megszakító? Miért nem kapcsol vissza?

A kábelben van delej? LEhet, csak a dugalj (foglalat) ment tönkre.
Naplózva
szikszair73
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Hozzászólás #1581 Dátum: 2014. December 28. - 14:17:10 »

A kábelben sincs áram. A vastag kábelköteget nem akarom szétszedni. Forrasszak be másik vezetéket?
Naplózva
Lipcsei Sándor
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19

lipuka


« Hozzászólás #1582 Dátum: 2015. Január 15. - 23:17:16 »

Sziasztok! A problémám a következő, az ABS jelző lámpám idő közönként kigyullad illetve van mikor folyamatosan égve marad. A hiba leolvasót az autó szerelő rá rakta és nem irt ki hiba kódot. A fékem tökéletesen működik! Autóvillamossági szerelőhöz küldött hogy nézessem át. Egy másik szerelő ezt meg látván nem kecsektetett valami jóval, mert azt mondta hogy ezt bármi okozhatja.nem biztos hogy az ABS-nél kell keresni a hibát,akár lehet szakadás vagy akár ki dörzsölés vagy kontakthiba stb.stb...  Ennek a híbának a megtalálása nem kevés időbe és összegbe fog nekem kerülni. Azt javasolta hogy inkább olyan valakit keressek aki inkább erre a típusra van szakosodva.  Szerintetek?! Köszi a választ. 
Naplózva
Jamon Serrano
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135



« Hozzászólás #1583 Dátum: 2015. Január 16. - 07:05:37 »

Sziasztok! A problémám a következő, az ABS jelző lámpám idő közönként kigyullad illetve van mikor folyamatosan égve marad. A hiba leolvasót az autó szerelő rá rakta és nem irt ki hiba kódot. A fékem tökéletesen működik! Autóvillamossági szerelőhöz küldött hogy nézessem át. Egy másik szerelő ezt meg látván nem kecsektetett valami jóval, mert azt mondta hogy ezt bármi okozhatja.nem biztos hogy az ABS-nél kell keresni a hibát,akár lehet szakadás vagy akár ki dörzsölés vagy kontakthiba stb.stb...  Ennek a híbának a megtalálása nem kevés időbe és összegbe fog nekem kerülni. Azt javasolta hogy inkább olyan valakit keressek aki inkább erre a típusra van szakosodva.  Szerintetek?! Köszi a választ. 
ABS jeladó döglődik, a hátsók csak kompletten a kerékaggyal cserélhetők, az elsők függetlenek. Nekem eső után ázott be mindig és napokig világított. Mikor kiszáradt elmúlt, pocsolyába belehajtva előjött. Szakszervízben ki tudják gyári műszerrel mérni, hogy melyik nem működik.
Naplózva

Nubira3 - 1.6 - SX - Sedan - Zavoli LPG
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1584 Dátum: 2015. Január 16. - 07:28:58 »

Sziasztok! A problémám a következő, az ABS jelző lámpám idő közönként kigyullad illetve van mikor folyamatosan égve marad. A hiba leolvasót az autó szerelő rá rakta és nem irt ki hiba kódot. A fékem tökéletesen működik! Autóvillamossági szerelőhöz küldött hogy nézessem át. Egy másik szerelő ezt meg látván nem kecsektetett valami jóval, mert azt mondta hogy ezt bármi okozhatja.nem biztos hogy az ABS-nél kell keresni a hibát,akár lehet szakadás vagy akár ki dörzsölés vagy kontakthiba stb.stb...  Ennek a híbának a megtalálása nem kevés időbe és összegbe fog nekem kerülni. Azt javasolta hogy inkább olyan valakit keressek aki inkább erre a típusra van szakosodva.  Szerintetek?! Köszi a választ. 

Többször leírtuk,hogy az univerzális műszerekkel majdnem teljesen feleslege küzdeni ugyse ér sok mindent ehhez a típushoz.
Gyári Scan 100 al kiolvasható az első jeladók 9500/db a hátsó kerékaggyal van az 16500/db vezetékszakadás esetén állandó hiba lenne
Naplózva

70/4334431
bzs198
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


1.4 SE (full gyári) csak nagy zene:)


« Hozzászólás #1585 Dátum: 2015. Január 22. - 14:05:32 »

Sziasztok!

Az a problémám, hogy amikor a riasztót használom az indexlámpák világítva maradnak. A riasztó ki-és bekapcsolásánál egyaránt. Többszörös nyomkodás után kialszik.... Ez eléggé bosszantó! A risztóm META típusú.
Valószínű csak ragad a relé, vagy más a baja?!
Ezt én otthon tudnám orvosolni ?
Vagy tud egy megbízható villamosságist vki Gödöllő környékén?
Előre is köszi!

Sziasztok!
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1586 Dátum: 2015. Január 22. - 14:13:31 »

Sziasztok!

Az a problémám, hogy amikor a riasztót használom az indexlámpák világítva maradnak. A riasztó ki-és bekapcsolásánál egyaránt. Többszörös nyomkodás után kialszik.... Ez eléggé bosszantó! A risztóm META típusú.
Valószínű csak ragad a relé, vagy más a baja?!
Ezt én otthon tudnám orvosolni ?
Vagy tud egy megbízható villamosságist vki Gödöllő környékén?
Előre is köszi!

Sziasztok!


a riasztó belső reléje ment tönkre amit műszerésszel tudsz kicseréltetni vagy pedig lekötteted a villogtatást
Naplózva

70/4334431
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #1587 Dátum: 2015. Január 22. - 21:20:13 »

Vagy tud egy megbízható villamosságist vki Gödöllő környékén?
Rákos Mihály autóvillamossági szerelő (Csarankó Róbert (Robi) őt ajánlja). Időpontot kell kérni, mert rengeteg munkája van.
Bp. XVII. ker. Gőzös u. 30
Tel.: +36-30-3134372
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 472



« Hozzászólás #1588 Dátum: 2015. Február 07. - 20:59:39 »

Sajnos  úgy néz ki,hogy haldoklik a tolató lámpa kapcsoló.  Hátramenetbe néha kapcsol néha nem. Valakinek valami tapasztalata cserével?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1589 Dátum: 2015. Február 08. - 10:58:45 »

Sajnos  úgy néz ki,hogy haldoklik a tolató lámpa kapcsoló.  Hátramenetbe néha kapcsol néha nem. Valakinek valami tapasztalata cserével?


5 perc max mindennel együtt max 2000ft
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 115   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!