Lacetti klub fórum
2024. április 25. - 00:47:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 115   Le
 
Szerző Téma: Egyéb (elektromos) hibák  (Megtekintve 411927 alkalommal)
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1605 Dátum: 2015. Június 04. - 08:01:21 »

Nem gyors égéssel megy tönkre, hanem szép lassan túlhevül és hetek-hónapok alatt megolvasztja a csatalkozást. Nem lehet érezni.
Néha ha úgy olvadozik a csatlakozó akár hetekre-hónapokra is újra működőképes lehet, de nem életbiztosítás.
Naplózva
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #1606 Dátum: 2015. Június 04. - 13:02:21 »

A műszerfal megbontásának menetét meg tudod mondani vagy valami filmet róla, hogy ne törjek le valamit és hol kell elkezdeni valamint hol lehet a csatlakozót beszerezni ill. cserélni vagy vigyem szervizbe?
Köszi
Naplózva
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #1607 Dátum: 2015. Június 04. - 14:53:19 »

Közben megbontottam a műszerfalat. Az kijelző borítót fenn két  csavar fogja a műszerfalhoz, lenn pedig az ezüst színű műanyag csík a kormány felett kipattintható (elég csak ezt a részt levenni). Öt helyen fogatták össze ezt a műanyag idomot és kormány feletti műbőr borítást pici alátétekkel, amit szintén le kell pattintani. A kijelzőt három csavar tartja, egy felül, kettő lenn az oldalain. Kicsavarva kivehető a kijelző, amibe felül két csatlakozó kapcsolódik. Idáig jutottam, de az 'izzók' topicban lévő képen az látszik még beljebb kellene nézelődni a csatlakozó után. Ezt legközelebbre hagyom, majd csinálok képeket, ha tudok!

Áramtalanítsak előtte?

Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 04. - 14:56:43 írta zsozsi » Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1608 Dátum: 2015. Június 04. - 15:20:57 »

Bakker, most nézem neked kombid van???

Mert ez a műszerfali csati szétégés kifejezetten HB Lacettik sajátja... Szerintem inkább vidd egy hozzáértő szerelőhöz.
Naplózva
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #1609 Dátum: 2015. Június 06. - 15:50:56 »

Egy megbízható és hozzáértő autóvillamossági szerelő Csarankó Róbert (Robi) ajánlásával:

Rákos Mihály (Misi)
1172 Budapest, Gőzös u. 30
+36-30-3134372

Érdemes előzőleg felhívni időpontot kérni, mert rengeteg ügyfele van. Én tavaly nyáron jártam nála, szétégett a műszerfal mögötti csatlakozó, azon kívül a középkonzol égőiből már csak egy világított. Egy óra alatt csinálta meg úgy, hogy közben egyéb elfoglaltságait is rendezte (telefonhívások fogadása, beeső ügyfelek kérdéseinek megválaszolgatása, másik autókon dolgozó kollégák kisegítése). Nem tudom, hogy sok vagy kevés volt érte a 7000 forint, nekem megérte.
Naplózva
blog
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Hozzászólás #1610 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 20:09:33 »

Lacetti 1.4  5 ajtós!
Teletankolásnál a szintállás a skála közepén állt meg. Majd onnantól kezdve csökken. Alsó állás közelében az alacsony szintre figyelmeztető lámpa is kigyullad. A lefutott kilométerek alapján a tankban még 30 liter körüli benzinnek kell lennie. Hozzáférhető-e a tank szintállásérzékelője,és a figyelmeztető lámpa beállító potmétere (hol találhatók?).
Miért nem tudom megnyitni a galériában tárolt leírásokat és képeket?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1611 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 21:36:39 »

Lacetti 1.4  5 ajtós!
Teletankolásnál a szintállás a skála közepén állt meg. Majd onnantól kezdve csökken. Alsó állás közelében az alacsony szintre figyelmeztető lámpa is kigyullad. A lefutott kilométerek alapján a tankban még 30 liter körüli benzinnek kell lennie. Hozzáférhető-e a tank szintállásérzékelője,és a figyelmeztető lámpa beállító potmétere (hol találhatók?).
Miért nem tudom megnyitni a galériában tárolt leírásokat és képeket?


nem belevaló a szintadó
Naplózva

70/4334431
blog
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Hozzászólás #1612 Dátum: 2015. Augusztus 26. - 16:18:35 »

Köszönöm a reagálást. Szintadó, benzinpumpa eredeti, nem volt csere. Kérek még megközelítést a hiba elhárítására.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1613 Dátum: 2015. Augusztus 26. - 16:35:50 »

Köszönöm a reagálást. Szintadó, benzinpumpa eredeti, nem volt csere. Kérek még megközelítést a hiba elhárítására.

csak akkor van ez a probléma ha az eur4 es vezérlőhöz euro3 a szintadó más esetben nem szokott ilyen jellegű probléma jelentkezni
Naplózva

70/4334431
blog
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Hozzászólás #1614 Dátum: 2015. Augusztus 26. - 16:56:57 »

A szintadó rendesen működött. Kb. 4 hete tankolásnál vettem észre, hogy teletanknál a szintmérő csak félállást mutat. Autóvillamossági szerelő vizsgálata szerint a műszer lehet hibás? Kétkedéssel fogadom!
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1615 Dátum: 2015. Augusztus 26. - 18:19:51 »

Nekem olyan hibám volt kb.2 éve,hogy teletankolás után a mutatóm hirtelen az üresbe esett. Akkor hirtelen mást nem tudtam csinalni így kiszedtem a szivattyút kompletten. Megmozgattam az úszóját a csatlakozóját megfujkáltam kontakt sparayval. Sajnos szétszedni teljesen nem tudtam(nem akartam eltörni)pedig az ac szűrőjét érdemes lett volna megtisztítani. Azóta is tökéletesen mutatja az üzemanyag szintet.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1616 Dátum: 2015. Augusztus 26. - 19:50:16 »

A szintadó rendesen működött. Kb. 4 hete tankolásnál vettem észre, hogy teletanknál a szintmérő csak félállást mutat. Autóvillamossági szerelő vizsgálata szerint a műszer lehet hibás? Kétkedéssel fogadom!

műszert még nem  szintadót és motorvezérlőt már cseréltem többet is
Naplózva

70/4334431
blog
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Hozzászólás #1617 Dátum: 2015. Augusztus 27. - 10:50:07 »

Lacetti kapcsolási rajzokon a műszerblokkban van egy "MICOM" jelzésű panel. Rendelkezik-e valaki ennek a kapcsolási rajzával. Megköszönném, ha valaki kisegítene vele! Hol található ez a panel?
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1618 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 11:03:29 »

Elég régóta nem működött a hátsó ablakfűtés- és a belső levegőkeringetés gombja. Tavaly májusban helyben megjavíttattam, de 3 hónap múlva megint beadta az unalmast. Visszavitem, de a "szaki" csak széttárta a kezét, hogy többet nem tud elkövetni. 16.000,- Ft-om bánta.

A legutóbbi telet már ablak- és tükörfűtés nélkül húztam le, elég gáz volt... az új panel viszont 24.000 pénz lenne.

Most aztán elvittem a XVII. kerületben a fórumon már emített Gőzös u-i autóvillamossági műhelybe, és, mint típushiba, egy tízesért megjavították. Egyelőre minden oké, kiváncsi vagyok, meddig bírja majd...
Naplózva
blog
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Hozzászólás #1619 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 16:02:18 »

Ma teletankoltam a járgányt, a szintjelző félállást mutat. Ennyi. Ha valakinek volt hasonló esete ossza meg velünk!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 115   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!