Lacetti klub fórum
2024. április 19. - 18:02:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 105 106 [107] 108 109 ... 115   Le
 
Szerző Téma: Egyéb (elektromos) hibák  (Megtekintve 411655 alkalommal)
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1590 Dátum: 2015. Február 10. - 20:10:51 »

Ma megvolt a tolató lámpa csere. Tényleg 5 perc volt az egész művelet remélem most már stabil lesz a működése.
Naplózva
bkornel
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #1591 Dátum: 2015. április 07. - 13:26:46 »

Sziasztok!

Bocsánat, ha olyat kérdezek ami már volt a fórumban, de sajnos nincs időm olvasgatni.
Diesel Lacettinél volt már valakinek tápszivattyú problémája?  Az új egyben van a szintjelzővel nem túl olcsó, lehet csak a szivattyú részét külön kapni?
Az a gond vele, hogy a csatlakozónál a vezeték megégett és a csatlakozót is megolvasztotta. Nekem már egyszer cserélték garanciában, de akkor a szintjelzővel volt a gond.
Lehetséges, hogy ez típushiba?

Naplózva

PRND42
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #1592 Dátum: 2015. április 07. - 18:05:34 »

Sziasztok!

Bocsánat, ha olyat kérdezek ami már volt a fórumban, de sajnos nincs időm olvasgatni.
Diesel Lacettinél volt már valakinek tápszivattyú problémája?  Az új egyben van a szintjelzővel nem túl olcsó, lehet csak a szivattyú részét külön kapni?
Az a gond vele, hogy a csatlakozónál a vezeték megégett és a csatlakozót is megolvasztotta. Nekem már egyszer cserélték garanciában, de akkor a szintjelzővel volt a gond.
Lehetséges, hogy ez típushiba?

Nekem 83e km van benne és még nem volt ilyesmi gondom.
Naplózva
blende
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Hozzászólás #1593 Dátum: 2015. Június 02. - 05:58:49 »

Sziasztok!
Mitől lehet az, ha leállítás után, ajtónyitásra nem kapcsolja le a fényszórókat a kocsi?
Ajtó érzékelők jók, mert a belső világítás kapcsolja. Kellemetlen, mert megszoktam hogy nem kell figyelni hogy lekapcsoltam e a lámpát.
Ma reggelre sikeresen le is merítettem, mert rajta maradt a világítás. Zavart
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1594 Dátum: 2015. Június 02. - 08:15:38 »

Sziasztok!
Mitől lehet az, ha leállítás után, ajtónyitásra nem kapcsolja le a fényszórókat a kocsi?
Ajtó érzékelők jók, mert a belső világítás kapcsolja. Kellemetlen, mert megszoktam hogy nem kell figyelni hogy lekapcsoltam e a lámpát.
Ma reggelre sikeresen le is merítettem, mert rajta maradt a világítás. Zavart
Szia.
5 ajtós, vagy kombi?
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1595 Dátum: 2015. Június 02. - 08:22:26 »

Sziasztok!
Mitől lehet az, ha leállítás után, ajtónyitásra nem kapcsolja le a fényszórókat a kocsi?
Ajtó érzékelők jók, mert a belső világítás kapcsolja. Kellemetlen, mert megszoktam hogy nem kell figyelni hogy lekapcsoltam e a lámpát.
Ma reggelre sikeresen le is merítettem, mert rajta maradt a világítás. Zavart
Szia.
5 ajtós, vagy kombi?


az ajtók számának semmi köze hozzá
vagy a "Battery Saver" ment tönkre vagy elektromos hiba a kötegbe mindenképp szerelő lesz belőle
Naplózva

70/4334431
blende
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Hozzászólás #1596 Dátum: 2015. Június 02. - 12:19:05 »

Sziasztok!
Mitől lehet az, ha leállítás után, ajtónyitásra nem kapcsolja le a fényszórókat a kocsi?
Ajtó érzékelők jók, mert a belső világítás kapcsolja. Kellemetlen, mert megszoktam hogy nem kell figyelni hogy lekapcsoltam e a lámpát.
Ma reggelre sikeresen le is merítettem, mert rajta maradt a világítás. Zavart
Szia.
5 ajtós, vagy kombi?


az ajtók számának semmi köze hozzá
vagy a "Battery Saver" ment tönkre vagy elektromos hiba a kötegbe mindenképp szerelő lesz belőle


Szuper! Köszönöm, akkor próbálom nem elfelejteni lekapcsolni a lámpákat. Mosolyog Amúgy kombi.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1597 Dátum: 2015. Június 02. - 13:25:35 »

Sziasztok!
Mitől lehet az, ha leállítás után, ajtónyitásra nem kapcsolja le a fényszórókat a kocsi?
Ajtó érzékelők jók, mert a belső világítás kapcsolja. Kellemetlen, mert megszoktam hogy nem kell figyelni hogy lekapcsoltam e a lámpát.
Ma reggelre sikeresen le is merítettem, mert rajta maradt a világítás. Zavart
Szia.
5 ajtós, vagy kombi?


az ajtók számának semmi köze hozzá
vagy a "Battery Saver" ment tönkre vagy elektromos hiba a kötegbe mindenképp szerelő lesz belőle


Szuper! Köszönöm, akkor próbálom nem elfelejteni lekapcsolni a lámpákat. Mosolyog Amúgy kombi.
Hátsó ( 5.-ik) ajtó átvezetésénél az ablakmosó cső nem szivárog?
Igaz, ilyen hiba még nem volt, de a motor nem leállás gyujtáskulcs kivételekor már volt hiba, illetve zárt ajtóknál az "ajtó nyitva" ikon a műszerfalon folyamatosan világított. Esetleg lehet ez is összefüggésben vele!
Ha rossz helyen tapogatóznék, kioktatást nem kérek, hisz a jószándék vezérel.
Hátha szerelő nélkül is orvosolható 1-2 hiba...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1598 Dátum: 2015. Június 02. - 14:52:15 »

Sziasztok!
Mitől lehet az, ha leállítás után, ajtónyitásra nem kapcsolja le a fényszórókat a kocsi?
Ajtó érzékelők jók, mert a belső világítás kapcsolja. Kellemetlen, mert megszoktam hogy nem kell figyelni hogy lekapcsoltam e a lámpát.
Ma reggelre sikeresen le is merítettem, mert rajta maradt a világítás. Zavart
Szia.
5 ajtós, vagy kombi?


az ajtók számának semmi köze hozzá
vagy a "Battery Saver" ment tönkre vagy elektromos hiba a kötegbe mindenképp szerelő lesz belőle


Szuper! Köszönöm, akkor próbálom nem elfelejteni lekapcsolni a lámpákat. Mosolyog Amúgy kombi.
Hátsó ( 5.-ik) ajtó átvezetésénél az ablakmosó cső nem szivárog?
Igaz, ilyen hiba még nem volt, de a motor nem leállás gyujtáskulcs kivételekor már volt hiba, illetve zárt ajtóknál az "ajtó nyitva" ikon a műszerfalon folyamatosan világított. Esetleg lehet ez is összefüggésben vele!
Ha rossz helyen tapogatóznék, kioktatást nem kérek, hisz a jószándék vezérel.
Hátha szerelő nélkül is orvosolható 1-2 hiba...

semmi köze hozzá!
volt már ilyen hiba és az érvényes rá amit írtam!
Naplózva

70/4334431
blende
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Hozzászólás #1599 Dátum: 2015. Június 03. - 08:23:58 »

Én is elektromos (csatlakozó) hibára gondoltam, mert már egy ideje küzdök ilyenekkel. Óra időleges hibája, ablakmosó motor esetleges működése. Ha jól sejtem, akkor a hírhedt műszerfali csatlakozó sor kezd beégni.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1600 Dátum: 2015. Június 03. - 08:41:13 »

Én is elektromos (csatlakozó) hibára gondoltam, mert már egy ideje küzdök ilyenekkel. Óra időleges hibája, ablakmosó motor esetleges működése. Ha jól sejtem, akkor a hírhedt műszerfali csatlakozó sor kezd beégni.

semmi köze a műszerfali csatlakozónak hozzá
az világítás
az óra az tönkremegy
az ablakmosó motor vagy kapcsoló is lehet hibás
ezek egymástól független hibák
Naplózva

70/4334431
blende
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Hozzászólás #1601 Dátum: 2015. Június 03. - 10:03:04 »

Ez hasznos volt, akkor nem ugrok neki szétszedni.  Kacsint Marad az egyenkénti hibakeresés.
Naplózva
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #1602 Dátum: 2015. Június 03. - 18:14:14 »

Sziasztok!
Múltkor elment az összes külső világításom éjszaka, szerencsére a lakástól 200 m-re! Féklámpa és belsőtér világítás volt!
Mi történhetett? Reggel csak egy biztosítékot cseréltem (világítás - pedig nem látszott hibásnak) és a reléjét vettem ki és tettem vissza!

Ja, a helyzetjelző izzót hogyan tudom kivenni, mert hiába csavargattam nem jött ki, kiégett a bal oldali, cserélnem kellene?
Köszi
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1603 Dátum: 2015. Június 03. - 19:08:16 »

Sziasztok!
Múltkor elment az összes külső világításom éjszaka, szerencsére a lakástól 200 m-re! Féklámpa és belsőtér világítás volt!
Mi történhetett? Reggel csak egy biztosítékot cseréltem (világítás - pedig nem látszott hibásnak) és a reléjét vettem ki és tettem vissza!

Ja, a helyzetjelző izzót hogyan tudom kivenni, mert hiába csavargattam nem jött ki, kiégett a bal oldali, cserélnem kellene?
Köszi

99,99% hogy a műszerfal mögötti csatlakozód égett szét, ezért ment el a világítás.
Helyzetjelzőt néha csak "erőszak szervezeti" megoldással lehet kivenni: kis csavargatás aztán izomból kihúzni, lehet az ujjbegyed bánja, de legközelebb már nem lesz vele gond, simán kijön.  Mosolyog

Ja és ha nem akarod, hogy a helyzetjelző foglalata ripityára töredezzen az 5W-os izzó "gigászi" hőjétől, rakj bele 3W-ost, tökéletesen megfelelő és kisebb a hőterhelés. Ugyanez igaz a rendszámvilágításra is, oda is bőven elég a 3W-os izzó.
Én már körben mindet 3W-osra cseréltem.  Mosolyog

« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 03. - 19:13:33 írta kubu87 » Naplózva
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #1604 Dátum: 2015. Június 03. - 21:18:36 »

Köszi!
Ez érdekes! Mitől javult meg, már napok óta újra működik, nem érezni égett szagot?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 105 106 [107] 108 109 ... 115   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!