Lacetti klub fórum
2024. április 25. - 17:25:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 115   Le
 
Szerző Téma: Egyéb (elektromos) hibák  (Megtekintve 411955 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1635 Dátum: 2015. Október 13. - 20:38:08 »

Ma reggel megadta magát az ablakmosó motor.  Olyan mintha meg megaszorulna. Szétszedtem de nem láttam rajta semmit, valószínűleg cserés lesz. 


nem nagy összeg 2200ft
Naplózva

70/4334431
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #1636 Dátum: 2015. Október 14. - 06:33:42 »

Üdv,
Most meg olyan bajom lenne, hogy csak a fékpedál erőteljes benyomásakor világítanak a féklámpák, akkor is bizonytalanul, mintha nem lenne tökéletes érintkezés!
Hol keressem a hibát?
Köszi
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1637 Dátum: 2015. Október 14. - 18:31:23 »

Megoldódott az ablakmosó motor cseréje. Utángyártott lengyel kerűlt bele. A 13 kerületi Csángó utcai Daewoo Chevy boltba vettem a motort új tömítéssel együtt. Nem volt túl bonyolúlt a csere csak az egyik csavart volt macerás visszacsavarni.  Az új  motor  sokkal csendesebb és erősebben dolgozik.
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1638 Dátum: 2015. Október 18. - 19:30:11 »

Hibajelenség:

Időnként a start állás előtt eggyel is beindul a motor. Magyarul csak ráadnám a kontaktot, de indítja a motort is... volt már olyan is (egy alkalommal egymás után többször, de azóta se), hogy hibriddé vált az autó, magyarul pörgött tovább az önindító gyújtás után. Gondolom a gyújtáskapcsoló van oda.

Kérdés:

1. Ha szétkapom a gyújtáskapcsolót, kitakarítom, kap egy kis olajat, várhatok javulást?
2. Ha kiszerelem a gyújtáskapcsolót, lehet bármi konfliktusom az indításgátlóval?
Naplózva
roberto075
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Hozzászólás #1639 Dátum: 2015. Október 31. - 06:24:52 »

Sziasztok,

Tudnátok segíteni abban, hogy a Lacsiban hol vannak a testpontok ( - ) az akksi mellettin túl?

Szeretném megtakarítani és kontaktsprézni.

Köszönöm:

Roberto
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 31. - 20:22:23 írta roberto075 » Naplózva
szikszair73
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Hozzászólás #1640 Dátum: 2015. November 07. - 10:03:01 »

Elég régóta nem működött a hátsó ablakfűtés- és a belső levegőkeringetés gombja. Tavaly májusban helyben megjavíttattam, de 3 hónap múlva megint beadta az unalmast. Visszavitem, de a "szaki" csak széttárta a kezét, hogy többet nem tud elkövetni. 16.000,- Ft-om bánta.

A legutóbbi telet már ablak- és tükörfűtés nélkül húztam le, elég gáz volt... az új panel viszont 24.000 pénz lenne.

Most aztán elvittem a XVII. kerületben a fórumon már emített Gőzös u-i autóvillamossági műhelybe, és, mint típushiba, egy tízesért megjavították. Egyelőre minden oké, kiváncsi vagyok, meddig bírja majd...


Sziasztok.
Ez nálam úgy működik, amíg hideg az autó működik a 2 gomb, fűtés beindul, akkor kedve szerint vagy kapcsol vagy nem. A hátsó ablak bepárásodik már nem kapcsol Házilag javítható?
Naplózva
csdani1982
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Hozzászólás #1641 Dátum: 2016. Január 29. - 09:12:09 »

Sziasztok! Nubira III 1.6 SX (2004)-ben a középkonzolon kiégett az elakadásjelző izzója és nem találok hozzá. Beleépítettünk egy ledes kis izzót, de az nem ment sokat benne. Tudja valaki hol szerezhető be a kis gyári izzó? Másik kérdés. A középső digitális órám hol elmegy, hol visszajön. Többet van sötétben, mint mutatja magát. Elvileg kontaktol rendesen. Amit furcsállok, hogy ha az akkut lehúzzuk, huzamosabb időre is akár, akkor sem felejti el a beállításokat az óra. Van benne egy kis kondi, vagy elem? Így jegyzi az időt? Ennek lehet köze hozzá, hogy van/nincs óra?

Köszönöm a válaszokat!
Naplózva
fwolfy
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #1642 Dátum: 2016. Február 11. - 08:47:03 »

Sziasztok,

a műszerfal mögötti egyik csati már szétégett egyszer és meg lett javítva. Most megint égett bakelitszagot érzek néha. Mintha azt mondtátok volna, hogy két csati van. Tudtok jó villamosság szerelőt, aki rá tudna nézni ma vagy holnap vagy szombaton? Vasárnap délután megyek vissza németbe és nem tudom mikor jövök vissza. Nem szeretném, ha ott adná meg magát.


Köszi:Csaba
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1643 Dátum: 2016. Február 11. - 08:57:50 »

Sziasztok! Nubira III 1.6 SX (2004)-ben a középkonzolon kiégett az elakadásjelző izzója és nem találok hozzá. Beleépítettünk egy ledes kis izzót, de az nem ment sokat benne. Tudja valaki hol szerezhető be a kis gyári izzó? Másik kérdés. A középső digitális órám hol elmegy, hol visszajön. Többet van sötétben, mint mutatja magát. Elvileg kontaktol rendesen. Amit furcsállok, hogy ha az akkut lehúzzuk, huzamosabb időre is akár, akkor sem felejti el a beállításokat az óra. Van benne egy kis kondi, vagy elem? Így jegyzi az időt? Ennek lehet köze hozzá, hogy van/nincs óra?

Köszönöm a válaszokat!

Szia,
az óra nálam nem jegyzi meg az időt, szóval szerintem nincs benne elem, vagy az enyémben van valami gubanc.

Az elakadásjelzőbe én vettem kis rizsszem izzót egy izzóüzletben 350 Ft-ért, és annak a lábait fűztem be a gyári műanyag aljzatba. Ugyanezt alkalmaztam a klímapanelnél is. Amúgy van gyári izzó, foglalatostól kb. 3e Ft, vagy avval megegyező, szintén foglalattal együtt 1500 Ft körül pl. Chevrobertonál. De nem nagy ügy átfűzni, szóval jobban megéri a foglalat nélküli 350 Ft-osat megvenni.
Naplózva
csdani1982
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Hozzászólás #1644 Dátum: 2016. Február 11. - 09:44:36 »

Sziasztok! Nubira III 1.6 SX (2004)-ben a középkonzolon kiégett az elakadásjelző izzója és nem találok hozzá. Beleépítettünk egy ledes kis izzót, de az nem ment sokat benne. Tudja valaki hol szerezhető be a kis gyári izzó? Másik kérdés. A középső digitális órám hol elmegy, hol visszajön. Többet van sötétben, mint mutatja magát. Elvileg kontaktol rendesen. Amit furcsállok, hogy ha az akkut lehúzzuk, huzamosabb időre is akár, akkor sem felejti el a beállításokat az óra. Van benne egy kis kondi, vagy elem? Így jegyzi az időt? Ennek lehet köze hozzá, hogy van/nincs óra?

Köszönöm a válaszokat!

Szia,
az óra nálam nem jegyzi meg az időt, szóval szerintem nincs benne elem, vagy az enyémben van valami gubanc.

Az elakadásjelzőbe én vettem kis rizsszem izzót egy izzóüzletben 350 Ft-ért, és annak a lábait fűztem be a gyári műanyag aljzatba. Ugyanezt alkalmaztam a klímapanelnél is. Amúgy van gyári izzó, foglalatostól kb. 3e Ft, vagy avval megegyező, szintén foglalattal együtt 1500 Ft körül pl. Chevrobertonál. De nem nagy ügy átfűzni, szóval jobban megéri a foglalat nélküli 350 Ft-osat megvenni.

Köszönöm!
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1645 Dátum: 2016. Február 11. - 10:25:41 »

A Gőzös utcai szakit próbáld meg, de nem biztos, hogy tud fogadni. Eléggé tele szokott lenni.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1646 Dátum: 2016. Február 13. - 20:44:38 »

Nemrég vettem egy komfortindex modult. No ma beszerelődött. Aki nem ismerné, ez azt tudja, hogy egy pöccintésre hármat villan az index, a kar beakasztása nélkül. Hogy ez helyes, vagy sem, meg mit mond a kresz a villantások számáról, nem érdekel, ha édesanyám Fordját hajtom, utána mindig hiányzik ez a funkció.

Ha valakit érdekel a beszerelése:
- mivel az elakadásjelzőnél nem tudtam kisilabizálni hogy melyik kábel mi, így az indexkarhoz kötöttem be, ahol könnyen kimérhető, hogy mi micsoda (a csat egyik oldalán 3 láb vn, abból a középső a közös, a két szélső a jobb-bal, esetünkben mindegy melyik melyik).
- tápot az alsó szivargyújtótól hoztam, mert más is van oda kötve, meg amúgy is volt ott dolgom.
- magát a modult a képen látható helyre, a fényerő és lámpamagasság állító mellé-mögé telepítettem, ott ragasztópisztollyal rögzítettem (megken, felnyom). Elég masszívan áll, mivel rugalmas az anyag, zörögni sem fog, és remélhetőleg a rezgést is bírni fogja.
- mindehhez kb. mindent szét kellett bontani a műszerfalon, de ettől nem kell zavarba jönni, ha ésszel él az ember, meg nem hagyja el a lemez rugócskákat, tökéletesen össze is lehet rakni.

Ha lenyomom a kart, és megtartom az első villanásig, akkor egyet villan. Ha gyorsan el is engedem, akkor hármat. Ha hosszan tartom, akkor nyilván annyit ameddig tartom, utána abbahagyja. Természetesen beakasztani továbbra is lehet.

Illetve ugyanezeket tudja az elakadásjelző/köszönő gombbal is.

Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #1647 Dátum: 2016. Február 13. - 22:40:37 »

Én ezt úgy oldom meg, hogy az eredeti karral egyet pöccintek, vagy egyet sem.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1648 Dátum: 2016. Május 29. - 15:12:52 »

Utolért a klíma betegsége. 
Kontakt hibás lett a klíma kompresszorban lévő mágnesszelep csatlakozója. 
Bontóban már állítólag nincs, megpróbálnak újat szerezni.
Kíváncsi leszek, tudnak-e szerezni? 
Keresztúri úton, hozzáértő klímásoknál voltam,maximálisan korrekt társaság.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1649 Dátum: 2016. Május 30. - 13:56:39 »

Utolért a klíma betegsége. 
Kontakt hibás lett a klíma kompresszorban lévő mágnesszelep csatlakozója. 
Bontóban már állítólag nincs, megpróbálnak újat szerezni.
Kíváncsi leszek, tudnak-e szerezni? 
Keresztúri úton, hozzáértő klímásoknál voltam,maximálisan korrekt társaság.
Drukkolok.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 115   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!