Lacetti klub fórum
2024. április 19. - 11:33:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 115   Le
 
Szerző Téma: Egyéb (elektromos) hibák  (Megtekintve 411644 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1620 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 16:11:11 »

Ma teletankoltam a járgányt, a szintjelző félállást mutat. Ennyi. Ha valakinek volt hasonló esete ossza meg velünk!
Nekem anno 4-5 éve ugyanezt csinálta.
 Garis volt a gép, cserélték a szintjelzőt, az egybeépített ac pumpával együtt.
Ki kellett fogyasztanom a tartályt fekvő mutatóig.

Nálam úgy jelentkezett a hiba, hogy este teletankoltam, majd reggel féltankot mutatott. Mire beértem dolgozni ujra telitank. Délután hazaindulva megint féltank, de az már maradt is.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #1621 Dátum: 2015. Augusztus 30. - 09:23:00 »

Nekem a dízelnél olyat csinál, hogy amikor tele tankkal elindulok autópályán, akkor egy idő után rohamosan megindul lefele a mutató. Volt, hogy Nyíregyházáról Bpestre érve kifeküdt és a tartalék is világított. Pihenés után visszaáll, vagy legutóbb a pálya utáni lassabb szakaszon megindult felfelé és beállt a rendes állásba. Egyébként ilyen esetek után tutit akkor mutat, ha leveszem a sarut az akkuról egy kicsit. Már nem játszom ilyesmivel, úgyis látom a megtett km-ből, ha nem stimmel, de ez nem túl gyakori szerencsére.
Naplózva
Zsolle2
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Hozzászólás #1622 Dátum: 2015. Szeptember 04. - 12:51:06 »

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy a kocsiban a minap elment a műszerfal világítás, azt gondoltam valamelyik biztosíték éghetett ki. Ma megnéztem, de azt hiszem nagy a baj, mert a nem csak a műszerfal világítás nem ok, de nem világít sem a ködfényszóró, sem a helyzetjelző, sem a hátsó világítás.... He
Izzók rendben, biztosítékok épek, relék behúznak...
Volt már valakinek, hasonló gondja az autóval? Esetleg van valami ötletetek, hogy mi lehet a hiba oka?

pollenszűrőt nem cseréltetek?
De nemrég cseréltem.

a kesztyűtartót kivetted

ha igen és nem megy a világítása a belső világítás a helyzetjelző és a ködlámpa akkor kiveretted a műszerfali táblában a biztosítékját 15A
Naplózva
blog
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Hozzászólás #1623 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 14:31:30 »

   T.
Lacetti bűvölők!

A szerviz utasítás szerint az (1.4-es  5 ajtós) Lacetti benzinpumpájával közös panelen két szintadó potméter van. Az egyik a szintjelző műszer távadója, a másik az alacsony szintre figyelmeztető lámpa távadója. Előfordulhat-e, hogy egyszerre, egyidőben mindkét távadó meghibásodik? Találkozott-e valaki hasonló problémával?
Hogy lehet széthúzni a penzinpumpa csatlakozóját, elég szűk a hely. A csatlakozó rajza szerint valami reteszelés is van hozzá.
Lehet-e összefüggés a nem valós benzinszint és a (EVAP) rendszer hibája között?
Naplózva
Zebulon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #1624 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 08:09:46 »

Sziasztok!
A Lacettim reggel óta nem indul, elfordítom a kulcsot és semmi, az akku új, a konzollámpák nem halványodnak el csak a digitális óra tűnik el amikor próbálok indítani.
Van valakinek ötlete, tapasztalata a hibával kapcsolatban? Előre is köszi a segítséget.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1625 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 08:47:28 »

Sziasztok!
A Lacettim reggel óta nem indul, elfordítom a kulcsot és semmi, az akku új, a konzollámpák nem halványodnak el csak a digitális óra tűnik el amikor próbálok indítani.
Van valakinek ötlete, tapasztalata a hibával kapcsolatban? Előre is köszi a segítséget.
Akku.
Attól mert új, még lehet rossz...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Zebulon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #1626 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 09:09:15 »

Sziasztok!
A Lacettim reggel óta nem indul, elfordítom a kulcsot és semmi, az akku új, a konzollámpák nem halványodnak el csak a digitális óra tűnik el amikor próbálok indítani.
Van valakinek ötlete, tapasztalata a hibával kapcsolatban? Előre is köszi a segítséget.
Akku.
Attól mert új, még lehet rossz...

Az akku elvileg jó. Fesz 12.6V indításnál 12.3V. A visszajelzők sem halványodnak, minden elektromos dolog rendesen működik, AC búg, és nem lassan forgat mintha gyenge lenne, hanem meg sem mozdítja. Nincs nyekkenés se semmi.
Naplózva
blog
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Hozzászólás #1627 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 10:44:26 »

Hogy mérted a 12.3 V-t? Önindítózás közben, vagy nélküle? Forgatja az önindító a motort? Ha nem, vedd le az akkuról a sarukat, tisztogasd meg a pólusokat és a sarukat is, hogy fém tiszta legyen, majd visszaszerel, indítózás és a gép életre kel
Naplózva
Zebulon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #1628 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 11:26:33 »

Hogy mérted a 12.3 V-t? Önindítózás közben, vagy nélküle? Forgatja az önindító a motort? Ha nem, vedd le az akkuról a sarukat, tisztogasd meg a pólusokat és a sarukat is, hogy fém tiszta legyen, majd visszaszerel, indítózás és a gép életre kel

Köszi, megvan a hiba, az önindító nem húz be.
Naplózva
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #1629 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 13:26:19 »

Üdv!
Az biztos, hogy nem a bal hátsó csatlakozó. mint az ablakmosó cső törésénél (kikötöttem), de ha benyomom a fékpedált villog a műszerfal-, rádió-, vészvillogó kapcsoló-, első tompított-, bal jobb hátsó fékvilágítás!
Most hol lehet a gond?
köszi
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1630 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 16:46:32 »

Üdv!
Az biztos, hogy nem a bal hátsó csatlakozó. mint az ablakmosó cső törésénél (kikötöttem), de ha benyomom a fékpedált villog a műszerfal-, rádió-, vészvillogó kapcsoló-, első tompított-, bal jobb hátsó fékvilágítás!
Most hol lehet a gond?
köszi

vonóhorgod van?
izzót cseréltél mostanában?
Naplózva

70/4334431
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #1631 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 09:11:27 »

vonóhorgod van?
izzót cseréltél mostanában?
[/quote]

Igen, van horgom és izzókat is cseréltem, bal első H7, bal első helyzetjelző, hátsó rendszámvilágítás jobb.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1632 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 10:47:26 »

vonóhorgod van?
izzót cseréltél mostanában?

Igen, van horgom és izzókat is cseréltem, bal első H7, bal első helyzetjelző, hátsó rendszámvilágítás jobb.
[/quote]


vonohorog bekötésednél lehet a gubanc
Naplózva

70/4334431
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #1633 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 18:18:19 »

vonóhorgod van?
izzót cseréltél mostanában?

Igen, van horgom és izzókat is cseréltem, bal első H7, bal első helyzetjelző, hátsó rendszámvilágítás jobb.


vonohorog bekötésednél lehet a gubanc
[/quote]
Elvittem hosszbordás szíj cserére és kiderült, hogy az elektromos hibát a jobb hátsó fék izzó vezetékeinek zárlata okozta.
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1634 Dátum: 2015. Október 13. - 15:29:31 »

Ma reggel megadta magát az ablakmosó motor.  Olyan mintha meg megaszorulna. Szétszedtem de nem láttam rajta semmit, valószínűleg cserés lesz. 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 115   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!