Lacetti klub fórum
2024. április 25. - 09:35:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 24   Le
 
Szerző Téma: Keresek, vennék  (Megtekintve 88626 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #15 Dátum: 2009. Február 01. - 11:59:48 »

Ilyen, vagy ehhez hasonló kerékpárszállítót keresek. Két bicajhoz, vonóhorogra szerelhető és dönthető kell. Tartó és a bicajok zárhatósága előny.

Cápa! Tetőre nem kellene? Vagy a box lesz ott? Tudok ilyet, majd d.u. elküldöm, hol van rá lehetőség, csak most korizni megyek. Árral együtt megnézheted, és ha választottál, akkor esetleg el is tudom vinni Neked, amikor talizunk. Szóval még ma visszatérek erre, és megoldjuk. Kacsint Vigyorog
Nem egy olcsó hobbi... Kacsint Kacsint Kacsint
Esetleg itt (ATERA), vagy itt (THULE) nézegetted már...?
http://www.vatera.hu/thule_kerekpartarto_vonohorogra_rideon_9403_121998759.html
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #16 Dátum: 2009. Február 01. - 13:28:00 »

Ilyen, vagy ehhez hasonló kerékpárszállítót keresek. Két bicajhoz, vonóhorogra szerelhető és dönthető kell. Tartó és a bicajok zárhatósága előny.

Cápa! Tetőre nem kellene? Vagy a box lesz ott? Tudok ilyet, majd d.u. elküldöm, hol van rá lehetőség, csak most korizni megyek. Árral együtt megnézheted, és ha választottál, akkor esetleg el is tudom vinni Neked, amikor talizunk. Szóval még ma visszatérek erre, és megoldjuk. Kacsint Vigyorog

Először is köszönöm az eddigi segítséget/tippeket.
Akkor egy kis +infó, hogy miért is kell és miért ilyen.
Eddig gyerkőcnek kicsi bicaja volt, a hátsó támla egyik felének ledöntésével meg tudtuk oldani, hogy cipeljük, ha ment a nagyiékhoz több napra. (nagyszülőkkel szokott túrázni, avagy csak az udvarban cangázik). Ha mi is bicajjal megyünk, akkor ugye nem volt gond.
Most megszűnt a kisbicaj (ezért is árulom a bicajt) lett neki nagy bicaj. Ezt már nincs kedvem betuszkolni a kocsiba (igen, valóban tisztelt SW tulajok, talán be sem férne! Kacsint), így kell egy szállító kívülre.
Először gondoltam tetőre, olcsó is lenne egy tartó rá, csakhogy: A csomitartóm a tetőboxszal együtt van mozgatva. Ha le is szedném róla a boxot, akkor is komplikált lenne a felszerelése a bicajnak, mert állandóra nem akarom fent tartani a kereszttartókat. Ha nyaralni mennénk, akkor kell a box is (ha van gyerek és feleség a családban, akkor pár nap otthonelhagyás esetén már szűkös az autó... Vigyorog), így ebben az esetben max 1 bicajnak lenne hely a box mellett. Ilyenkor azonban hátrány a magasság (boxszal beférek a garázsba, mélygarázsokba, fák alá, de bicajjal már nem), valamint kissé nől a légellenállás is. Azonban ekkor még csak egy bicaj van fent. Lehet, hogy a következőben olyan helyre megyünk, ahol lehet bicajtúrázni, akkor már három canga kell. (A legtöbb kempingben van bicajút, viszont alapban a lakókocsikban nincs, vagy csak 1 bicaj van ami használható.)
Tehát olyan tartó kell, ami legalább két bicajt visz.
Így maradt a hátsó része a kocsinak, ott meg van horog. Itt viszont a kresz szerint tilos eltakarni a lámpákat és a rendszámot (ennek ellenére rengeteg embert átbaltáznak olcsó tartókkal, amin se rendszámtartó, se világítás nincs, és szerintem nem is tudják, hogy súlyos bünti jár így érte! Amúgy a hazai szabályozás is elég fura, mint minden másban. Kint megengedik, hogy egy harmadik rendszámot rakj fel ilyen kiegészítőkre, esetleg előírás, hogy nem ugyanolyat, hanem mondjuk sárga alapon fekete számjelzésűt. De nálunk nem lehet harmadik rendszámod! Még matricából sem! Másoltatni sem, mert ez mind egyedi jelzés meghamisítása! Mondjuk a hátsón lévő matricák miatt talán érthető, de az első matrica nélkülit sem engedik másolni, mert hátra meg nem rakhatsz matrica nélkülit! Szal. Ha ilyen tartót raksz az autóra, akkor egyetlen megoldás, hogy a kocsiról arra az időre a hátsó rendszámot le kell venni és áttenni a tartóra! Nálam még ez is macerás, mert csavarozott a rendszám, de még annyi áldozatot is hoznék érte, hogy vis****aknám a zörgő rendszámkeretet. Kacsint)
No, de vissza a tartóra! Hátrány, hogy ha merev tartót veszek, akkor egy hosszú utazásnál vagy az utastérbe pakoljuk azt, ami kellhet útközben (naná, hogy ilyen eset nincs, mindig valami a csomitartó aljára kerül... ), vagy le kell pakolni a bicajokat az út szélére, hogy fel lehessen nyitni az ajtót. Ezért kellene dönthető változat.
Vannak ilyenek külföldi licitoldalakon, egész jó áron. 1€-tól indulnak (persze ez a kezdő ár), de használtat, kissé viseltet már 15€-ért találni. Bibi, hogy rendszerint a mérete miatt nem adják fel külföldre, vagy csak személyesen lehet átvenni.  Aki elküldi, attól postaköltséggel együtt is megvan 40-50€-ért.  Újakat, újszerűeket 40-70€ között már találni, ez a postaköltséggel együtt is megvan 80€-ból. Nos ebben az árban gondolkodom, nincs erre 50-70000 Ft-om, amennyiért itthon vesztegetik őket. Vaterán még használtat is 45000-ért akarnak adni!
Sürgősnek nem sürgős, lehet sikerül ausztriában szerezni egyet, onnan meg az osztrák munkatársam, aki minden héten jár haza behozza.
Mindenesetre bármilyen megoldásra, ötletre nyitott vagyok! Vagyunk páran a fórumon, sokfelől ebben a kicsiny országban, hátha valaki ismeretségi körében fellelhető egy ilyen, amit olcsón eladna.
Reménykedek!  Vigyorog   
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 01. - 13:32:33 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #17 Dátum: 2009. Február 01. - 13:56:30 »

Hat, igen. Remenykedj!
Csak attol meg nem lesz SW-d! Kacsint Vigyorog
Mondjuk nekem meg sem fordult volna a fejemben, hogy a bicajt a csomagtartoba tegyem.
Huzos ara van szerintem, tetotarto nem lenne jobb? Ugyis van boxod, arra csak ra kellen aplikalni a bringatartot.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #18 Dátum: 2009. Február 09. - 19:00:00 »

Ilyen csatlakozót szeretnék venni ,de csak két pólusút. Hol kapok ilyet? Neten nem találtam.
Naplózva


LPG
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #19 Dátum: 2009. Február 09. - 19:23:21 »

Ilyen csatlakozót szeretnék venni ,de csak két pólusút. Hol kapok ilyet? Neten nem találtam.

Milyen csati ez? mit tud?  He Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #20 Dátum: 2009. Február 09. - 19:26:32 »

Ilyen csatlakozót szeretnék venni ,de csak két pólusút. Hol kapok ilyet? Neten nem találtam.

Milyen csati ez? mit tud?  He Kacsint
Semmi különös. Sima 2 pólusú (apa+anya). 1-1,5ös vezetékhez.
Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #21 Dátum: 2009. Március 01. - 16:01:55 »

Ilyen csatlakozót szeretnék venni ,de csak két pólusút. Hol kapok ilyet? Neten nem találtam.

Milyen csati ez? mit tud?  He Kacsint
Semmi különös. Sima 2 pólusú (apa+anya). 1-1,5ös vezetékhez.
Jól értem? Összesen két szál vezetéket kellene összedugni?
Ebben az esetben bármelyik autós boltban kapsz.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #22 Dátum: 2009. Március 01. - 16:08:51 »

Ilyen csatlakozót szeretnék venni ,de csak két pólusút. Hol kapok ilyet? Neten nem találtam.
Milyen csati ez? mit tud?  He Kacsint
Semmi különös. Sima 2 pólusú (apa+anya). 1-1,5ös vezetékhez.
Jól értem? Összesen két szál vezetéket kellene összedugni?
Ebben az esetben bármelyik autós boltban kapsz.
Már vettem, csak elfelejtettem szólni. Vigyorog
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #23 Dátum: 2009. április 20. - 13:48:59 »

Ilyen, vagy ehhez hasonló kerékpárszállítót keresek. Két bicajhoz, vonóhorogra szerelhető és dönthető kell. Tartó és a bicajok zárhatósága előny.

Cápa! Érdekel még kerékpártartó? A Norautonál van akció.
http://www.norauto.hu/termekek/tm/csoport/12/lap/0
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #24 Dátum: 2009. április 20. - 16:29:42 »

Ilyen, vagy ehhez hasonló kerékpárszállítót keresek. Két bicajhoz, vonóhorogra szerelhető és dönthető kell. Tartó és a bicajok zárhatósága előny.

Cápa! Érdekel még kerékpártartó? A Norautonál van akció.
http://www.norauto.hu/termekek/tm/csoport/12/lap/0
Köszönöm szépen, figyelmes vagy, de már megoldódott a probléma. Vettem egy Thule tetőtartót egy bicajra. Lehet majd kell a horogra is, de most nem aktuális. Azért köszi! Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #25 Dátum: 2009. április 21. - 15:42:41 »

Ilyen, vagy ehhez hasonló kerékpárszállítót keresek. Két bicajhoz, vonóhorogra szerelhető és dönthető kell. Tartó és a bicajok zárhatósága előny.

Cápa! Érdekel még kerékpártartó? A Norautonál van akció.
http://www.norauto.hu/termekek/tm/csoport/12/lap/0
Köszönöm szépen, figyelmes vagy, de már megoldódott a probléma. Vettem egy Thule tetőtartót egy bicajra. Lehet majd kell a horogra is, de most nem aktuális. Azért köszi! Kacsint
A lacettiklubos ahol tud, segít és önként szolgálja a közösséget. Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 21. - 15:45:27 írta Jani » Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #26 Dátum: 2009. április 21. - 16:31:06 »

Ilyen, vagy ehhez hasonló kerékpárszállítót keresek. Két bicajhoz, vonóhorogra szerelhető és dönthető kell. Tartó és a bicajok zárhatósága előny.

Cápa! Érdekel még kerékpártartó? A Norautonál van akció.
http://www.norauto.hu/termekek/tm/csoport/12/lap/0
Köszönöm szépen, figyelmes vagy, de már megoldódott a probléma. Vettem egy Thule tetőtartót egy bicajra. Lehet majd kell a horogra is, de most nem aktuális. Azért köszi! Kacsint
A lacettiklubos ahol tud, segít és önként szolgálja a közösséget. Vigyorog
Olyan, mint az úttörő, csak nem hord vörös nyakkendőt, és tényleg segít, tényleg önzetlenül, nem az előre lépésért... Kacsint Vigyorog Előre! Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #27 Dátum: 2009. április 21. - 16:58:51 »

Ilyen, vagy ehhez hasonló kerékpárszállítót keresek. Két bicajhoz, vonóhorogra szerelhető és dönthető kell. Tartó és a bicajok zárhatósága előny.

Cápa! Érdekel még kerékpártartó? A Norautonál van akció.
http://www.norauto.hu/termekek/tm/csoport/12/lap/0
Köszönöm szépen, figyelmes vagy, de már megoldódott a probléma. Vettem egy Thule tetőtartót egy bicajra. Lehet majd kell a horogra is, de most nem aktuális. Azért köszi! Kacsint
A dologhoz még annyit (ez lett az oka is a pénzen kívül, amiért végülis nem vettem ilyet), hogy jogilag nem tisztázott ennek a tartónak a használata. Nemhogy nálunk, de még ausztriában és más nyugati országban sem szabad ezt használni! Ugyanis az autóról levenni rendszámot csak indokolt esetben lehet. Ez lehet pl levizsgáztatott autós kiegészítő. Ezek a tartók meg nem azok, ergo ezekre hivatalosan nem is szabad rendszámot tenni! Pláne nem az autóét, mert ez a közlekedésben nem az autó tartozéka! Szóval bonyolult ez! Megint a macskafésülés esete, hisz az új corsákon meg gyárilag van kihúzható és azon szabad használni...
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Sean
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



« Hozzászólás #28 Dátum: 2009. Május 29. - 14:57:29 »

Sziasztok!
ha valakinek lenne eladó,vagy tud Lacettihez WTCC Spoilerszettet,akár a sima lökhárítok beszámításával (természetesen ráfizetéssel) vagy anélkül,az létszives értesítsen!köszönettel!Sean
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #29 Dátum: 2009. Május 29. - 15:19:31 »

Sziasztok!
ha valakinek lenne eladó,vagy tud Lacettihez WTCC Spoilerszettet,akár a sima lökhárítok beszámításával (természetesen ráfizetéssel) vagy anélkül,az létszives értesítsen!köszönettel!Sean
Szia!
Szerintem senkinek nincs ilyen eladó, még a bontókban sem láttam. Egyébként milyen a kocsid 4 vagy 5 ajtós?
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 24   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!