Lacetti klub fórum
2024. április 30. - 05:52:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 63   Le
 
Szerző Téma: Fék ,ABS, TC  (Megtekintve 275703 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #855 Dátum: 2016. Január 24. - 09:39:58 »

Nekem meg tegnap a jobb hátsó.  He
A közelmbe se gyertek! Vigyorog

Druszám! Itt a borovicska Balázsnak, csak át kell hozzád logisztikáznom. Mosolyog
Tegnap épp feléd jártam és egy fél órára meg is kellett állnom hűteni a féket Vörösváron Tomi felé menet. Kiderült, hogy az alig egy éves fékcső ment tönkre, nem picit kidudorodott. A kocsi ott is maradt, holnap reggel viszem be Tomival a szervizbe és amit kell, cserélni fog. Ez már a harmadik eset, hogy nem a kocsi hibájából kell szervizbe mennem, hanem az új alkatrész ment idő előtt tönkre.  He
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #856 Dátum: 2016. Január 24. - 15:45:21 »

Nekem meg tegnap a jobb hátsó.  He
A közelmbe se gyertek! Vigyorog

Druszám! Itt a borovicska Balázsnak, csak át kell hozzád logisztikáznom. Mosolyog
Tegnap épp feléd jártam és egy fél órára meg is kellett állnom hűteni a féket Vörösváron Tomi felé menet. Kiderült, hogy az alig egy éves fékcső ment tönkre, nem picit kidudorodott. A kocsi ott is maradt, holnap reggel viszem be Tomival a szervizbe és amit kell, cserélni fog. Ez már a harmadik eset, hogy nem a kocsi hibájából kell szervizbe mennem, hanem az új alkatrész ment idő előtt tönkre.  He
Diablo!
 Hol vetted ezeket a silány alkatrészeket? Áruld el, hogy más ne járjon pórul, úgy mint te. Van szolidaritás is a klubban még, remélem.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #857 Dátum: 2016. Január 24. - 18:40:09 »

Nekem meg tegnap a jobb hátsó.  He
A közelmbe se gyertek! Vigyorog

Druszám! Itt a borovicska Balázsnak, csak át kell hozzád logisztikáznom. Mosolyog
Tegnap épp feléd jártam és egy fél órára meg is kellett állnom hűteni a féket Vörösváron Tomi felé menet. Kiderült, hogy az alig egy éves fékcső ment tönkre, nem picit kidudorodott. A kocsi ott is maradt, holnap reggel viszem be Tomival a szervizbe és amit kell, cserélni fog. Ez már a harmadik eset, hogy nem a kocsi hibájából kell szervizbe mennem, hanem az új alkatrész ment idő előtt tönkre.  He
Diablo!
 Hol vetted ezeket a silány alkatrészeket? Áruld el, hogy más ne járjon pórul, úgy mint te. Van szolidaritás is a klubban még, remélem.


nem mindig az alkatrésszel van a baj van,hogy a nem megfelelő beszerelés az oka a meghibásodásnak,ha nem jól raknak be egy fékjavító készletet és amiatt áll újra be a munkahenger az nem az alkatrész hibája ha megtörnek egy fékcsövet  és amiatt megszakad a szövet az sem az alkatrész hibája.
az alkatrészek tőlem voltak ezt használom évek egyik ügyfelemnek sem volt baja vele van olyan cartárs akinek én csináltam az autóját ugyanezekkel és nem volt vele gondja miért fékjavítóból az elmúlt 3 évben eladtam kb 200 készletet, hátsó fékcsőből 40párt ennek java részét én raktam be!
Ezek alapján kikérem magamnak a silány alkatrész megnevezést!
Naplózva

70/4334431
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #858 Dátum: 2016. Január 28. - 10:55:50 »

Nem először tapasztaltam, csak most jutottam el odáig, hogy szavakba öntsem:

a kipörgésgátló alaphangon ****?

Helyzet: kicsi emelkedő (híd rávezető), vacak aszfalt (2 csepp víz, és már csúszik), lámpától indulás. Nem túl nagy gáz, de ezen az aszfalton ilyenkor már megcsúszik. Ha az ideálisnál picit több a gáz, ugye megcsúszik a kerék, megfogja a TC. Na ez nálam időnként valami éktelen rángatásként jelentkezik. Gondolom küzd a motor a TC miatt rá-rá harapó fékkel.

Ez alapjáraton ilyen kulturálatlan, vagy nálam nem stimmel valami?
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #859 Dátum: 2016. Január 28. - 11:26:18 »

Eddig én ilyet nem vettem észre, szépen megfogta a kipörgő kerekeket.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #860 Dátum: 2016. Január 29. - 07:33:50 »

És még egy utolsó dolog ehhez, amikor a balos karmantyút ki kellett cserélni, talán október-november tájékán, akkor még nem volt dudor egyik fékcsöven sem.

milyen gyártmányú karmantyú ment bele?
Seinsa/Autofern
vagy Frenkit?
Ezt most nem tudom pontosan megmondani, mert a kocsiban van a doboza. Talán Frenkit, legalábbis az rémlik.

zöld doboz?
mert ha az és szerinted a karmantyú volt a hibás akkor készülhetsz cserére 1év múlva mert amit én küldtem az is az volt....
Megnéztem, zöld doboz és Frenkit. Mivel nem vagyok szakértő, én nem állítok semmit, de legalább kiderült, hogy ez a jobbik, mivel te is ezt adtad.  Mosolyog
Ahogy korábban is írtam, nem állítom, hogy a te általad forgalmazott alkatrészek rosszak. Lehetséges, hogy kifogtam egy olyan szériát, ami hibás volt, vagy a szerelő hibázott. Bár a fékcső esetén a szerelői hibát én kizárnám, mert egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy hogyan és miért törte volna meg a beszerelés közben. Ugyanazt a hibát adta ez a fékcső is, mint a gyári 7 év után (a kipúposodás), pedig gondolom a gyárit nem törték meg a beszerelés közben (ha jól emlékszem, már korábban az lett leírva, hogy nem megfelelő minőségű fékcsövet használt a gyár, ráadásul a 2007 előtti modelleknél sokkal ritkább ez a dolog, vagy egyáltalán nem jelentkezik). És a fékcső milyen gyártmány volt?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #861 Dátum: 2016. Január 29. - 08:21:21 »

És még egy utolsó dolog ehhez, amikor a balos karmantyút ki kellett cserélni, talán október-november tájékán, akkor még nem volt dudor egyik fékcsöven sem.

milyen gyártmányú karmantyú ment bele?
Seinsa/Autofern
vagy Frenkit?
Ezt most nem tudom pontosan megmondani, mert a kocsiban van a doboza. Talán Frenkit, legalábbis az rémlik.

zöld doboz?
mert ha az és szerinted a karmantyú volt a hibás akkor készülhetsz cserére 1év múlva mert amit én küldtem az is az volt....
Megnéztem, zöld doboz és Frenkit. Mivel nem vagyok szakértő, én nem állítok semmit, de legalább kiderült, hogy ez a jobbik, mivel te is ezt adtad.  Mosolyog
Ahogy korábban is írtam, nem állítom, hogy a te általad forgalmazott alkatrészek rosszak. Lehetséges, hogy kifogtam egy olyan szériát, ami hibás volt, vagy a szerelő hibázott. Bár a fékcső esetén a szerelői hibát én kizárnám, mert egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy hogyan és miért törte volna meg a beszerelés közben. Ugyanazt a hibát adta ez a fékcső is, mint a gyári 7 év után (a kipúposodás), pedig gondolom a gyárit nem törték meg a beszerelés közben (ha jól emlékszem, már korábban az lett leírva, hogy nem megfelelő minőségű fékcsövet használt a gyár, ráadásul a 2007 előtti modelleknél sokkal ritkább ez a dolog, vagy egyáltalán nem jelentkezik). És a fékcső milyen gyártmány volt?

fékcsövet ha megtörik akkor megszakadhat a szövet,fékcső az K&K volt
Naplózva

70/4334431
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #862 Dátum: 2016. Január 30. - 10:48:56 »

A bal hátsó fékcső:

http://kepfeltoltes.hu/view/160130/DSCF0722_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160130/DSCF0723_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160130/DSCF0724_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160130/DSCF0725_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #863 Dátum: 2016. Január 30. - 11:54:13 »

Teljesen felesleges ezen a fékcső és karmantyú problémán tovább lamentálni. Sajnos rossz volt, ki lett cserélve és reménykedünk, hogy hosszabb időt kibír.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #864 Dátum: 2016. Január 30. - 13:55:55 »

Azt én is remélem. Köszönöm a segítségedet, bár a szervizzel most nem voltam megelégedve (kivéve a te munkádat).
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #865 Dátum: 2016. Január 30. - 18:07:09 »

Azt én is remélem. Köszönöm a segítségedet, bár a szervizzel most nem voltam megelégedve (kivéve a te munkádat).
Igazán sajnálom a történteket. Bár ez nem segít felejteni, de garantálom, hogy lesz következménye a dolognak. Ezt az én begyem nem veszi be!
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #866 Dátum: 2016. Május 16. - 12:11:50 »

Minket is érint(het):

http://totalcar.hu/magazin/technika/2016/05/16/miert_megy_tonkre_a_suzukik_feke/

Jó ezt így olvasni, tudva, hogy az autómon jó eséllyel én cseréltettem először (de báris nem sokadjára) fékfolyadékot, előtte ezt nem nagyon erőltethették...
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #867 Dátum: 2016. Május 16. - 12:20:42 »

Minket is érint(het):

http://totalcar.hu/magazin/technika/2016/05/16/miert_megy_tonkre_a_suzukik_feke/

Jó ezt így olvasni, tudva, hogy az autómon jó eséllyel én cseréltettem először (de báris nem sokadjára) fékfolyadékot, előtte ezt nem nagyon erőltethették...

nem érinthet hanem érint a sz@r ATE ABS tömb több márkát érint,nem véletlenül volt rá visszahívás 207-es modellév utántól de csak az alap nem kipörgésgátlós variáció esetén!
Naplózva

70/4334431
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #868 Dátum: 2016. Május 16. - 12:50:02 »

de csak az alap nem kipörgésgátlós variáció esetén!

Fuhh, akkor legalább ez ellen védve vagyok. Ha sokat nem is ér a kipörgésgátló, de ettől megvéd.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #869 Dátum: 2016. Május 16. - 16:01:12 »

A kipörgésgátlós modellekbe más került? Vagy azok miért nem érintettek? Mondjuk nekem évente van fékolaj cserélve.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 63   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!