Lacetti klub fórum
2024. április 27. - 23:50:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 93   Le
 
Szerző Téma: Felni, gumi, tartozékai  (Megtekintve 298447 alkalommal)
kissg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11



« Hozzászólás #45 Dátum: 2007. Szeptember 28. - 11:36:46 »

SEITEC: nekem 16-os alum van. 205-ös zr papuccsal. mire vagy kíváncsi?
Szia!
Ha nem haragszol, én viszont kíváncsi lennék egy két dologra, milyen a felni méreted, szélesség, és ET? 205/45 a gumid? Mennyiben változott a kocsi viselkedése? Különösen kicsit rázosabb utakon. Negativ/pozitiv tapasztalatok?
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #46 Dátum: 2007. Szeptember 28. - 12:59:22 »

Szia CápaFeri! Stimmel, ugyanaz a cég, és telephely, mégis máshogy jött ki a dolog. Én is bepipultam volna, ez fix. De továbbra is az a véleményem, hogy mindezek a dolgok emberi tényezőkön múlnak, és hát ez a fő baj. Tőlünk nyugatabbra, úgy 250km-re rögtön kirugták volna az ügyinzézőt, és sűrű bocsánatkérések közepette, jelentős árengedménnyel próbáltak volna megvigasztalni, de ez itt volt keleten- sajnos. Szilárd meggyőződésem, hogy nemcsak a kevés pénz miatt ilyen ez az ország, amilyen, hanem pont az ilyen emberi trehányság miatt is. Legjobb, ha az ember mindent maga csinál, de ez mégsem járható mindig. Na légy jó, és remélem azért bevállt a másik kerék, talán még jobban is! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #47 Dátum: 2007. Szeptember 29. - 18:15:11 »

CápaFeri!
Bocsi, elfelejtettem! A rejtett szelep a Gumi Penta-X Kft- nél is kapható! Amikor mentema kerékőrért én is nézegettem! Már 80- ft / 4 db-tól van, de az eléggé gagyi (Ők mondták).
Amúgy ugyanitt pótolni akarták a felniről hiányzó díszt, de nem volt abban a szinben. Viszont ingyen és bérmentve postán elküldik!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #48 Dátum: 2007. Szeptember 29. - 18:29:33 »

CápaFeri!
Bocsi, elfelejtettem! A rejtett szelep a Gumi Penta-X Kft- nél is kapható! Amikor mentema kerékőrért én is nézegettem! Már 80- ft / 4 db-tól van, de az eléggé gagyi (Ők mondták).
Amúgy ugyanitt pótolni akarták a felniről hiányzó díszt, de nem volt abban a szinben. Viszont ingyen és bérmentve postán elküldik!

Köszi, de szelepkérdés asszem megoldva. Másik fórumról egy márkatárs beszerezte jó áron, jövő héten felém jár, akkor el is hozza.
a 80 Ft/4 db tényleg elég gagyinak tűnik, mert legolcsóbb helyen is ennek min. tízszeresébe kerül egy darab!
A felni díszeddel kapcsolatban meg korrektnek néz ki a cég!
Így néz ki a szelepkészlet (négy szelep, hat kupak, egy adapter, mind fémből):
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sandor
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Hozzászólás #49 Dátum: 2007. Október 03. - 08:12:36 »

Eladó eredeti KUMHO 4db gumi 80% álapotban.
üdv
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #50 Dátum: 2007. Október 04. - 09:39:04 »


quote]
Szia!
Ha nem haragszol, én viszont kíváncsi lennék egy két dologra, milyen a felni méreted, szélesség, és ET? 205/45 a gumid? Mennyiben változott a kocsi viselkedése? Különösen kicsit rázosabb utakon. Negativ/pozitiv tapasztalatok?

Hű! Bocsi, de csak most láttam meg a kérdést! Szóval én már így vettem az autót, sport csomaggal. A felni méretét nem tudom, a típusa AZ sport, 16"-os (a papírokban semmi, a nagykert meg nem kérdeztem a múlt héten). Marangoni 205/45/ZR16 gumik vannak, eső mintázattal.
Az autó viselkedése: hát nincs összehasonlítási alapom, de a következőket tudom elmondani: erős szélben is stabil marad. A napokban tapasztaltam, hogy az erősen nyomvályús utakat nem tolerálja túl jól, viszont síma úton nem veszít a stabilitásából egy hirtelen kormánymozdulatra sem.
Nálam hátrány, hogy egy kicsit le van ültetve az autó, emiatt ezekkel a gumikkal együtt a parkolás néha gondot jelent, mert leér az autó. Ezen kívűl a km óra kb. 4-5 km/h-val többet mutat a valósnál, illetve a számláló is téved kb. 4 km-t minden 100-on, ami a garancia miatt nem jó.
Szakértővel beszéltem, akinek a Nubria lll-án volt 16-os kerék és most 17-es van fent. Szerinte az utóbbi jobb. Összefoglalva én élvezem, mert remek így az autó és jókat vigyorogtam a szlovák heyekben, ahogy egy béemvés lihegve próbálta tartani a szerpentineken a tempómat. Nem tudta, engem viszont mintha odatapasztottak volna az úthoz. Pici alulkormányozttságot néha éreztem, de csak alig.
Sajna ez nem sok, ha van még kérdésed, akkor válaszolok szívesen.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #51 Dátum: 2007. Október 04. - 13:08:58 »

Fiúk! Most hétvégén Gyulainál 25%-os kedvezmény lesz téli gumikra. Akit érdekel, kérdezzen rá. Teljes szöveget leadtam a Hirekbe, nézzétek meg, hátha jól jön valakinak. Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #52 Dátum: 2007. Október 04. - 23:56:51 »

Marangoni 205/45/ZR16 gumik vannak, eső mintázattal.
 Ezen kívűl a km óra kb. 4-5 km/h-val többet mutat a valósnál, illetve a számláló is téved kb. 4 km-t minden 100-on, ami a garancia miatt nem jó.

Nem olyan nagy az eltérés 0.77%
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 04. - 23:58:45 írta Jani » Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #53 Dátum: 2007. Október 05. - 07:02:13 »

Marangoni 205/45/ZR16 gumik vannak, eső mintázattal.
 Ezen kívűl a km óra kb. 4-5 km/h-val többet mutat a valósnál, illetve a számláló is téved kb. 4 km-t minden 100-on, ami a garancia miatt nem jó.

Nem olyan nagy az eltérés 0.77%


Ez ugyanolyan váltóméret, mint a 185/60R15, vagy a 205/40R17. 2,5%-ig bátran lehet váltogatni!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #54 Dátum: 2007. Október 05. - 16:38:16 »

Engem nem zavar, mondjuk. Illetve mizériás a téli gumi beszerzése.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #55 Dátum: 2007. Október 09. - 12:19:30 »

Vennék 4 db használt acélfelnit lacsira, már unom az állandó gumicserét. Ha tudtok használt acélfelnivel foglalkozó helyeket azt is írjátok meg!
Naplózva

Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #56 Dátum: 2007. Október 09. - 18:27:45 »

Van ám evvel foglalkozó topic is.
Akár össze is vonhatjuk öket. 
Naplózva
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #57 Dátum: 2007. Október 10. - 11:35:01 »

Szerintem is össze kellene vonni a két topikot, mert lefedik egymást.
Naplózva

Tityesz
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



« Hozzászólás #58 Dátum: 2007. Október 10. - 20:38:36 »

Üdv!

Tervezem a gyári 15"-s alufelnik eladását, és 17'-seket vennék helyettük. Aki rendelkezik ekkora méretű felnikkel kérem ossza meg tapasztalatát velem és a többiekkel! Nagyon kevés sajnos az 4*114.3 osztókörű 17' alufelni, kevés helyen láttam az interneten.

Köszi


Hát nem tudom hogy jó ötlet, mert nekem volt az Audin 17-es papucs és az a helyzet hogy állandóan futóművet kellett állítani mert a jó magyar útak szétverték.....  De neked kell dönteni én nem cserélném le..
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #59 Dátum: 2007. Október 11. - 08:19:36 »

Üdv!

Tervezem a gyári 15"-s alufelnik eladását, és 17'-seket vennék helyettük. Aki rendelkezik ekkora méretű felnikkel kérem ossza meg tapasztalatát velem és a többiekkel! Nagyon kevés sajnos az 4*114.3 osztókörű 17' alufelni, kevés helyen láttam az interneten.

Köszi


Hát nem tudom hogy jó ötlet, mert nekem volt az Audin 17-es papucs és az a helyzet hogy állandóan futóművet kellett állítani mert a jó magyar útak szétverték.....  De neked kell dönteni én nem cserélném le..

Kicsit tessék visszaolvasni néha!

Tapasztalatairól Kornél  vagy sebike tudna neked beszámolni. Nekik HB Lacettijük van, Kornélnak ha jól emlékszem 205/40R17 gumikkal és szép sokküllős felnikkel, ültetéssel.
Itt talán eléred valamelyiküket: http://forum.chevyklub.hu/viewtopic.php?t=349&sid=8fc892916cb23bd2bb1193c33d6b9743
 ill. Kornélt a váci szervízben.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 93   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!