Lacetti klub fórum
2024. április 19. - 18:43:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 27   Le
 
Szerző Téma: Alkatrészek (gyári/utángyártott)  (Megtekintve 100618 alkalommal)
SCHNITZER
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Hozzászólás #315 Dátum: 2012. Május 23. - 19:10:23 »

Akkor hívlak!Pont jó én a 19-be megyek legalább nem kell messze mennem Mosolyog!
Naplózva
Taxis 674
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Hozzászólás #316 Dátum: 2013. Május 11. - 09:42:17 »

sziasztok nekem van egy 2007-es dízel lacettim , sehol az országban nem találtam hozzá jobbos féltengely rudat se csészét , nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre mert nem tudok dolgozni a kocsival sajnos

Előre is köszönöm nektek
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #317 Dátum: 2013. Május 11. - 10:30:05 »

sziasztok nekem van egy 2007-es dízel lacettim , sehol az országban nem találtam hozzá jobbos féltengely rudat se csészét , nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre mert nem tudok dolgozni a kocsival sajnos

Előre is köszönöm nektek

nekem van eladó gyári új
Naplózva

70/4334431
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #318 Dátum: 2013. Június 16. - 12:25:18 »

Sziasztok!

Tavaly nyáron az első lengéscsillapítóim 75 %-osak, míg a hátsók 60 %-osak voltak. Szeptemberben lesz műszakis az autó, szeretném a lengéscsillapítókat kicseréltetni. Azt szeretném megkérdezni, hogy Monroe első lengéscsillapító 16999 Ft/darab, Monroe hátsó lengéscsillapító 14490 Ft/darab milyen ár/érték arány? Érdemes megvenni, vagy van ettől jobb ár/érték arányú lengéscsillapító?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #319 Dátum: 2013. Június 16. - 13:10:06 »

Sziasztok!

Tavaly nyáron az első lengéscsillapítóim 75 %-osak, míg a hátsók 60 %-osak voltak. Szeptemberben lesz műszakis az autó, szeretném a lengéscsillapítókat kicseréltetni. Azt szeretném megkérdezni, hogy Monroe első lengéscsillapító 16999 Ft/darab, Monroe hátsó lengéscsillapító 14490 Ft/darab milyen ár/érték arány? Érdemes megvenni, vagy van ettől jobb ár/érték arányú lengéscsillapító?


ezeket miért akarod cseréltetni???
100% os sose lesz
Monroe gátlókkal sok a negatív tapasztalat,biztos,hogy jót néztek amúgy neked mert feltűnően olcsóak az árak amiket írtál...
Naplózva

70/4334431
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #320 Dátum: 2013. Június 16. - 14:42:50 »

ezeket miért akarod cseréltetni???
100% os sose lesz
Monroe gátlókkal sok a negatív tapasztalat,biztos,hogy jót néztek amúgy neked mert feltűnően olcsóak az árak amiket írtál...

Én lengéscsillapító ügyben teljesen laikus vagyok, azt gondoltam, hogy a 75 és 60 százalékok már nem jó értékek. A Monroe-t pedig nem nézték nekem, hanem én találtam a neten: http://www.gatlo.hu/gared/eshop/5-1-Chevrolet-lengescsillapito/991-4-2005-tol
Azt gondoltam, hogy a Monroe egy jó márka. Ezek szerint tévedtem.
Egyébként ha úgysem lesz 100 %-os, akkor mikor érdemes cseréltetni? És milyen lengéscsillapítót érdemes venni?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #321 Dátum: 2013. Június 16. - 16:50:38 »

ezeket miért akarod cseréltetni???
100% os sose lesz
Monroe gátlókkal sok a negatív tapasztalat,biztos,hogy jót néztek amúgy neked mert feltűnően olcsóak az árak amiket írtál...

Én lengéscsillapító ügyben teljesen laikus vagyok, azt gondoltam, hogy a 75 és 60 százalékok már nem jó értékek. A Monroe-t pedig nem nézték nekem, hanem én találtam a neten: http://www.gatlo.hu/gared/eshop/5-1-Chevrolet-lengescsillapito/991-4-2005-tol
Azt gondoltam, hogy a Monroe egy jó márka. Ezek szerint tévedtem.
Egyébként ha úgysem lesz 100 %-os, akkor mikor érdemes cseréltetni? És milyen lengéscsillapítót érdemes venni?

szeretem az ilyen webáruházakat 0 készlettel árulnak megrendelés után közlik a vásárlóval,hogy sajnos  nincs készleten de tudunk ajánlani ezt és ezt x+y ért...
Naplózva

70/4334431
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #322 Dátum: 2013. Június 17. - 10:52:29 »

Sziasztok. most fogom feltöltetni a klímát a kocsiban mert elég halványan működik. A kérdésem, hogy a szárítószűrőt is ki kell cseréltetni vagy az maradhat? Még sosem volt töltve a klíma igaz nem is sokat ment sem az autó sem a klíma
Naplózva
spot
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Hozzászólás #323 Dátum: 2013. Június 17. - 11:14:50 »

Sziasztok. most fogom feltöltetni a klímát a kocsiban mert elég halványan működik. A kérdésem, hogy a szárítószűrőt is ki kell cseréltetni vagy az maradhat? Még sosem volt töltve a klíma igaz nem is sokat ment sem az autó sem a klíma

A kérdésre a válasz engem is érdekelne, most tisztítottam klímát, meg cseréltem pollenszűrőt. Olvastam valahol, hogy szárítószűrőt is kéne cserélni (inkább cseréltetni, mert eddig azt sem tudtam, hogy van ilyen, meg hogy hol van és mit csinál; bár ha annyira bonyolult, mint egy üzemanyagszűrő csere, akkor nekem is menni fog Mosolyog ), de egyéb infó nem volt hogy miért, meg mi lesz ha nem, stb, stb.
Naplózva
agyass
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



« Hozzászólás #324 Dátum: 2013. Június 17. - 16:21:06 »

Sziasztok. most fogom feltöltetni a klímát a kocsiban mert elég halványan működik. A kérdésem, hogy a szárítószűrőt is ki kell cseréltetni vagy az maradhat? Még sosem volt töltve a klíma igaz nem is sokat ment sem az autó sem a klíma

http://www.baranyagumi.hu/?q=hu/page/show/24&gclid=CP6Uz6Gx67cCFYJf3godkBIAcw
Naplózva

"A pocsolya nem azért van hogy kikerüljük, hanem mert esik az eső!"
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #325 Dátum: 2013. Június 17. - 21:20:22 »

Sziasztok!

Tavaly nyáron az első lengéscsillapítóim 75 %-osak, míg a hátsók 60 %-osak voltak. Szeptemberben lesz műszakis az autó, szeretném a lengéscsillapítókat kicseréltetni. Azt szeretném megkérdezni, hogy Monroe első lengéscsillapító 16999 Ft/darab, Monroe hátsó lengéscsillapító 14490 Ft/darab milyen ár/érték arány? Érdemes megvenni, vagy van ettől jobb ár/érték arányú lengéscsillapító?
A műszakin még 30% is elég, de amúgy is teljesen biztonságos akár 50%-ig is. (Akkor lehetne 100%-os, ha gumi nélküli felnivel mérné a műszer - esetleg.) A vadi új csillapítókkal 80% körül mutat a műszer.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #326 Dátum: 2013. Június 18. - 08:07:58 »

Sziasztok. most fogom feltöltetni a klímát a kocsiban mert elég halványan működik. A kérdésem, hogy a szárítószűrőt is ki kell cseréltetni vagy az maradhat? Még sosem volt töltve a klíma igaz nem is sokat ment sem az autó sem a klíma

A kérdésre a válasz engem is érdekelne, most tisztítottam klímát, meg cseréltem pollenszűrőt. Olvastam valahol, hogy szárítószűrőt is kéne cserélni (inkább cseréltetni, mert eddig azt sem tudtam, hogy van ilyen, meg hogy hol van és mit csinál; bár ha annyira bonyolult, mint egy üzemanyagszűrő csere, akkor nekem is menni fog Mosolyog ), de egyéb infó nem volt hogy miért, meg mi lesz ha nem, stb, stb.
Először azzal kezdeném, hogy a hűtőt nagynyomású mosóval átmosnám.A lamellákra vigyázni kell nehogy elhajtogassa ezért csak ésszel és nem kell a legerősebb mosót választani.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #327 Dátum: 2013. Június 18. - 10:05:54 »

A vadi új csillapítókkal 80% körül mutat a műszer.
az szép  Vigyorog
nekem tavaly, amikor megnézettem padon akkor 85%osak voltak az akkori 7 éves lacsinak a gyáriak  Vigyorog
mondták is, hogy az újak sem sokkal jobbak  Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 18. - 10:08:08 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
spot
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Hozzászólás #328 Dátum: 2013. Június 18. - 10:26:31 »

Sziasztok!

Tavaly nyáron az első lengéscsillapítóim 75 %-osak, míg a hátsók 60 %-osak voltak. Szeptemberben lesz műszakis az autó, szeretném a lengéscsillapítókat kicseréltetni. Azt szeretném megkérdezni, hogy Monroe első lengéscsillapító 16999 Ft/darab, Monroe hátsó lengéscsillapító 14490 Ft/darab milyen ár/érték arány? Érdemes megvenni, vagy van ettől jobb ár/érték arányú lengéscsillapító?
A műszakin még 30% is elég, de amúgy is teljesen biztonságos akár 50%-ig is. (Akkor lehetne 100%-os, ha gumi nélküli felnivel mérné a műszer - esetleg.) A vadi új csillapítókkal 80% körül mutat a műszer.

Nem teljesen mérvadó a padon elvégzett mérés tapasztalataim szerint. 8 éves autómon most volt mérés, 85% lett elől, hátul 75%, van benne 58e km. Ez alapján megnyugodhatnék, hogy hű, akkor még hét évig elmegy a lengéscsillapító. Közben meg ha felemelem az autót, akkor azért már jócskán látszik, hogy a lengéscsillapítók elkezdtek folyni, így fél-egy éven belül rohamos romlást valószínűsítek a csillapítók állapotában, 85% ide, vagy oda. Ezt is - mind minden mást - komplexen kell sztem kezelni, ha érzed, hogy nem jók, látod, hogy folyik, akkor a mérés nem mindig lesz mérvadó.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #329 Dátum: 2013. Június 18. - 12:38:01 »

Sziasztok. most fogom feltöltetni a klímát a kocsiban mert elég halványan működik. A kérdésem, hogy a szárítószűrőt is ki kell cseréltetni vagy az maradhat? Még sosem volt töltve a klíma igaz nem is sokat ment sem az autó sem a klíma

http://www.baranyagumi.hu/?q=hu/page/show/24&gclid=CP6Uz6Gx67cCFYJf3godkBIAcw
Tetszik ez a leírás.
Saját autó: ~ 8 év, 250.000 Km. Szárító szűrő nem volt cserélve. Gond nélkül működik.
ÖÖÖ.. ipari felhasználás, 6 év, 300.000-400.000 Km, nem volt cserélve. A ~200 darabból 1 kompresszor hibásodott meg (de nem biztos, hogy ez miatt  Kacsint)

Mondjuk a szerviznek jól jön ennek a listának a betartása. De hogy tényleg szükséges lenne?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 27   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!