Lacetti klub fórum
2024. április 19. - 05:26:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5   Le
 
Szerző Téma: Zajos szelepek  (Megtekintve 80002 alkalommal)
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #30 Dátum: 2007. December 12. - 13:46:12 »

Sziasztok!

Végig olvastam a szelepes problémát, azt szeretném megkérdezni, hogy a sebesség felváltásánál milyen fordulaton van a motor?
A kicserélt szelepeknek más a szöge és kevésbé rakódik rá a koksz, ezért szúnnek meg a problémák.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #31 Dátum: 2007. December 12. - 13:54:15 »

Ezt jó tudni. Honnan az infó? Ezek szerint a hengerfejeket is átalakítják. Nem kis munka. Gariban elmegy, de utána hosszú éhségben lehet része a peches embereknek. EU4? Hátrafelé fejlődümk?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #32 Dátum: 2007. December 13. - 10:57:06 »

Ezt jó tudni. Honnan az infó? Ezek szerint a hengerfejeket is átalakítják. Nem kis munka. Gariban elmegy, de utána hosszú éhségben lehet része a peches embereknek. EU4? Hátrafelé fejlődümk?

A fiam a Kaposvári Chevi szervízben dolgozik, ott is rendszeresek ezek a problémák onnét tudom ezeket a dolgokat.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #33 Dátum: 2007. December 13. - 13:46:56 »

A hengerfej "átalakítás" annyiból áll, hogy az új szelepekhez hozzácsiszolják a szelepfészket. Ezt egyébként akkor is meg kell tenni, ha ugyan olyan szelepeket tesznek bele.
Ez a szelepes történet egyébként nem visszalépés az EU4-eseknél.
A p300-as történettel kapcsolatos szelepcserék esetén az EU3-asokban mind a 16, míg az EU4-esekben csak a 8 kipufogó szelepet cserélik.
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #34 Dátum: 2007. December 13. - 21:57:06 »

A hengerfej "átalakítás" annyiból áll, hogy az új szelepekhez hozzácsiszolják a szelepfészket. Ezt egyébként akkor is meg kell tenni, ha ugyan olyan szelepeket tesznek bele.
Ez a szelepes történet egyébként nem visszalépés az EU4-eseknél.
A p300-as történettel kapcsolatos szelepcserék esetén az EU3-asokban mind a 16, míg az EU4-esekben csak a 8 kipufogó szelepet cserélik.
ööö...Én aszittem,hogy a 16 szelepből 8 kipufog,8 meg be.......inkább megyek dobolni.....
 Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #35 Dátum: 2007. December 13. - 22:05:02 »

A hengerfej "átalakítás" annyiból áll, hogy az új szelepekhez hozzácsiszolják a szelepfészket. Ezt egyébként akkor is meg kell tenni, ha ugyan olyan szelepeket tesznek bele.
Ez a szelepes történet egyébként nem visszalépés az EU4-eseknél.
A p300-as történettel kapcsolatos szelepcserék esetén az EU3-asokban mind a 16, míg az EU4-esekben csak a 8 kipufogó szelepet cserélik.
ööö...Én aszittem,hogy a 16 szelepből 8 kipufog,8 meg be.......inkább megyek dobolni.....
 Vigyorog
Természetesen. Stocz úgy gondolta, hogy..idézem: "az EU3-asokban mind a 16" szelepet, vagyis a szívó 8 és a kipufogó 8 szelepét egyaránt, "míg az EU4-esekben csak a 8 kipufogó szelepet cserélik."
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #36 Dátum: 2007. December 13. - 22:12:56 »

 Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #37 Dátum: 2007. December 13. - 22:34:10 »

Akidobos! Remélem nem nézted autós analfabétának a Főnököt! Csak vicceltél ugye? Na azért!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #38 Dátum: 2007. December 13. - 22:52:40 »

Akidobos! Remélem nem nézted autós analfabétának a Főnököt! Csak vicceltél ugye? Na azért!
Nem hinném...csak olyan jó társalogni, ő meg feldobta a lasztit...ilyet egy pék....(úúú....ezt már egyszer bebutam, mert éppen egy pék cartársnak írtam, pedig felénk így mondják de tényleg!) szóval ilyet egy 8 általánost végzett sem kérdez! 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #39 Dátum: 2007. December 13. - 22:55:47 »

 Vigyorog Vigyorog
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #40 Dátum: 2007. December 14. - 09:30:23 »

Akidobos! Remélem nem nézted autós analfabétának a Főnököt! Csak vicceltél ugye? Na azért!
Nem hinném...csak olyan jó társalogni, ő meg feldobta a lasztit...ilyet egy pék....(úúú....ezt már egyszer bebutam, mert éppen egy pék cartársnak írtam, pedig felénk így mondják de tényleg!) szóval ilyet egy 8 általánost végzett sem kérdez! 

Cápa! Ezt már megbeszétlük!  Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #41 Dátum: 2007. December 14. - 17:57:47 »

Akidobos! Remélem nem nézted autós analfabétának a Főnököt! Csak vicceltél ugye? Na azért!
Nem hinném...csak olyan jó társalogni, ő meg feldobta a lasztit...ilyet egy pék....(úúú....ezt már egyszer bebutam, mert éppen egy pék cartársnak írtam, pedig felénk így mondják de tényleg!) szóval ilyet egy 8 általánost végzett sem kérdez! 

Cápa! Ezt már megbeszétlük!  Vigyorog
Húúúú wazeeee! Ne harizz, ha Rád nem emlékeztem, de lüke cápa vagyok!
Azért a szólást megpróbálom valahogy átalakítani majd, nem szeretek kellemetlen helyzetbe kerülni.  Vigyorog
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #42 Dátum: 2008. Február 02. - 12:00:11 »

Ez a szelepcserés mizéria még érinti a most gyártott autókat is, vagy azokba már a módosított szelepek kerültek?
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #43 Dátum: 2008. Február 02. - 12:13:13 »

Ez a szelepcserés mizéria még érinti a most gyártott autókat is, vagy azokba már a módosított szelepek kerültek?
Tudtommal az újakban már a módosított szelepek vannak.A régiek közül is leginkább az 1,4-eseket érintette
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #44 Dátum: 2008. Február 02. - 17:14:03 »

Ez a szelepcserés mizéria még érinti a most gyártott autókat is, vagy azokba már a módosított szelepek kerültek?
Tudtommal az újakban már a módosított szelepek vannak.A régiek közül is leginkább az 1,4-eseket érintette

Igen az 1,4-seket főleg azokat amiket nem pörgettek 3500-fölé és váltottak, amilyikeket hajtják azokkal nem fordul elő még arégi szelepekkel sem!
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!