Lacetti klub fórum
2024. április 25. - 02:19:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 10   Le
 
Szerző Téma: Amiért szeretjük lacettinket!  (Megtekintve 42889 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Dátum: 2007. December 04. - 21:47:33 »

Hogy mit imádok benne?
Na vegyük csak sorra! Természetesen a felszereltségben (Elite) benne vannak azok a dolgok, amiket egy autóban szeretek tudni. Hasznos technikai és kényelmi dolgok.
Kezdjük a formával, közelítsük meg kívülről! HB karosszéria, nekem ez a nyerő a variálhatóság és a (szerintem) sportos forma miatt. Ahogy azt mondani szokták: kezdjük hátulról, mert ha elrontjuk, akkor még mindig kezdhetjük elölről! J A segge, amivel nem győzök betelni! Alapigazság, ha valaminek (valakinek) a segge jó, akkor az esetek többségében nem lehet rossz a folytatás! J Szépek a lámpatestek, jó az ötödik ajtó dőlésszöge. Nem túl csapott, de sportos is. Apró pozitívum, hogy két ködlámpa van. Hátsó ablaktörlő nekem fontos, de ez a kivitelből eredően megvan, kipipálva! Tetőantenna nem látható. Hatalmas piros pont! Bár nem hordom mosóba a gépet, de lopható lenne nálunk, mert nincs lebetonozva. J  Az eleje nekem túl lányos, avagy amolyan semmilyen divatforma. Hagyjuk is, megbocsátható. Amúgy az egész forma jó, nekem tetszik. De üljünk be! Az ajtószigetelés nagyon király! Tompa puffanással adja tudtunkra, hogy bizony néhol tripla gumicsík van! Ajtókárpit szép, plüss szövet is van rajta, ami manapság nem mindenhol egyértelmű! Kialakítás és kezelőszervek tökéletesek. Négy ablak elektromos, ráadásul elég tempósan működnek, nem kell sokat várni a teljes leeresztésig vagy felhúzásig. A tükörállító gombok nem is kerülhettek volna jobb helyre! Hatalmas segítség a hatékony fűtésük, nagy vízcseppeket is pár perc alatt leszárítanak. Kissé szűkösek az ajtózsebek, elfért volna italtartó kialakítás annak ellenére, hogy rakodóhely és innivalóknak rekesz található máshol az utastérben. Az ülés kényelmes, jól beállítható a magassága, kitűnő a deréktámasz! Több száz km után is elgémberedés nélkül szálltam ki belőle jó néhányszor!
Tökéletes a kormány, megfelelően vastag, jól beállítható. Jó a fogása a bőr bevonatnak, nem olyan rideg télen, nem annyira forró nyáron! Műszerek rendben, letisztult formák, itt még megvan a hőfokmérő, ez tetszik! Szeretem tudni, mikortól lehet nagyobb lábbal közlekedni. Ablaktörlő-intervallum kapcsoló nekem fontos, szeretem pontosan beállítani a megfelelő törlési gyakoriságot. Sokat tud a CD-rádió is, rengeteg beállítási lehetősége van, talán kis sem használja egy átlagautós. Kormányról vezérelhetősége praktikus. Szeretem a külön térképolvasó lámpákat is. Jópofa dolog  a sok rakodórekesz a műszerfalon, középkonzolon, ülés alatt, háttámláján, stb. Szemüvegnek sem kell hánykódnia  a kesztyűtartó mélyén, vezetőülésnél tető alatti rekesz van számára. Jól jött néha, hogy a kesztyűtartó hűthető. Nem kell hosszú úton gyakran megállni és a csomagtartóban kotorászni a hűtőtáskába pakolt kortyokért. Könyöktámasz a két ülés között nagyon praktikus, sok CD-nek jut hely benne felnyitásával. Ötletes dolog az esernyőtartó kis polc a kesztyűtartó alatt, ez is egy apró figyelmesség csakúgy, mint a mindkét napellenzőben megtalálható sminktükör! Hely hatalmas az utastérben, legalábbis kategóriához mérten. Hátsó ülésen gyermekülésből a picik nem rúgják agyon az ember veséjét. Praktikus az ülés osztva dönthetősége, gyakran van rá szükségem.
Elindulás után feltűnik, hogy a motor halk még autópálya tempónál is, lágy zenét is lehet élvezni ekkora tempónál. Futómű nekem ideális, kellően kemény, kanyarokban sportos. Hátul sem a szokásos híd van, hanem kitámasztó kar és kettős összekötők, komfortos változat. Jó tudni, hogy az ABS és a négy tárcsafék precízen megfogja az autót.
Imádom, hogy nem lehet rajt felejteni a világítást, automatán lekapcsolja ha kulccsal együtt elhagyja az ember a kocsit.
Üzemanyagtöltő nyílást belülről lehet nyitni, nem csúfítja el a vonalakat sem kulcslyuk, sem kinyitó fül. Apropó üzemanyag! Van kiegészítő lámpa a műszerfalon, ami figyelemfelkeltőbb, mintha csak lefelé lopakodó mutató lenne.
Minden apró részlet így együtt alkot egy egészet. Úgy tetszik, ahogy van! Nem baltával faragott ultramodern rideg belső, hanem logikusan tervezett mindennapi használatban praktikus elrendezés. Mindez társul a viszonylag rugalmas menetdinamikával, kultúrált vezethetőséggel.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1 Dátum: 2007. December 04. - 23:01:29 »

Na és persze a plusz szivargyujtó a platiban. Tökéletes a PDA töltő számára, és nem kell a másikat ki-be huzogatni, ami egy idő után úgy is elveszne Vigyorog Na és az esőérzékelő: IMÁDOM!
És legfőképpen mit is szeretk a Lacsiban? Hát a LACSIT Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #2 Dátum: 2007. December 04. - 23:07:39 »

Hát én sokmindennel nem dicsekedhetek, amiről írtatok, de vegyétek tudomásul, akkor is szeretem!
És most duzzogok!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #3 Dátum: 2007. December 05. - 08:05:54 »

Nekem nagyon bejön az SW-nél és sedan-nál fellelhető duplaoptikás fényszóró.
Tetszik a szélvédő tetején végighúzódó napvédő csík is.
Minden kilincs, tükörház, lökös színrefújva.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #4 Dátum: 2007. December 05. - 09:04:24 »

Kicsit több komolyságot T.tagság!
Ezen a helyen azokat a korrekt információkat mutatjuk be, amiket egy autóvásárlásnál mint POZITÍVUM figyelembe kell venni a Lacetti esetén. Mellesleg kompenzálni a problémák miatti nyavalygásunkat, hogy az idelátogató, de (még) nem Lacetti tulajdonosok objektívabb képet kapjanak. A hivatalos közleménynek ezennel vége  Vigyorog Vigyorog

ÉN MIÉRT szerettem meg Rómeót? (fogalmazás pár mondatban írta mint fenn;D)
Az alábbi autókat vettem számításba vásárlási szándékom felburjánzásakor:
Skoda Octavia, Nissan Almera, Opel Astra, Dacia, Renault Thalia, Daewoo Nubira, ill. ránéztem a Ford, Toyota, kínálatra is.
Ebből az ilusztris társaságból mindössze az Octavia, Nubira tudott olyan ár és érték arányt felmutatni (ami számomra roppant fontos!) ami vásárlásra ösztönzött volna.
Az ár lehetőség adott volt ill. biztosítás és adók is maximált bevállalással: Octavia,Dacia,Nubira
Az értéket egy kicsit megmagyarázom saját elgondolásom szerint:
be kell, hogy férjek KÉNYELMESEN előre és hátra mint egy átlagos ember (182cm,100kg)-Octavia,Almera,Dacia,Nubira
semmi KIFORRATLAN extra kütyü, áttekinthető kezelés - Octavia,Nubira
csendes, nem széthajtós motor, elviselhető FOGYASZTÁS hozzávaló LE-vel - Almera,Dacia,Nubira
praktikus dolgok megoldások, amik VALÓBAN kellenek - Octavia,Nubira
A Skoda jelentősen drágult és érdemi kedvezmény kicsikarni nem tudtam valamint a Nubira ára nem volt akciós, de a Lacettié igen és még alkudni is tudtam, így olyan kedvező ár/érték áll elő ami eldöntötte a vásárlást.

A használat során jöttem rá:
tetszik a motor 2000 frodulatig dizeles cirkáló, 3000 felett meg kis méregzsák pedig csak 1,4s
ha a család alszik benne,mert csendes -akkor 1-200km után pihenten ébrednek
a páraszellőzés és a fűtés szuper, emellett könnyű takarítani
a szévédőbe beépített antenna kényelme isteni és nem lopják,törik le
nagyon sokáig (mig el nem szaporodott a létszám) megbámulták, érdeklődtek mert SZÉP
senki nem irigyeli ennek ellenére és most senki nem jelentett fel Vigyorog hogy új autóm van
nem kell Audi mellett parkolnom, hogy visszaérve ott legyen ahol hagytam
az új autó hibái 6hó alatt kijöttek azóta panaszmenetesen használom - tankolj és utazz
nem tudom törvényszerű-e, de aki Lacettit vett az NORMÁLIS fazon, jó arc, stb egyszóval szimpik a (márkaés)tipus társak
van több olyan márkaszervíz, ahol korrekten, segítő szándékkal vannak az ügyfél felé
------------egyenlőre ennyi----- folyt köv Vigyorog Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #5 Dátum: 2007. December 05. - 09:08:32 »

Iszonyat csendes! Többször volt olyan, hogy indítás után rá kellett néznem a fordulatszám-mérőre, mert nem hallottam a hangját...
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #6 Dátum: 2007. December 05. - 09:19:22 »

Iszonyat csendes! Többször volt olyan, hogy indítás után rá kellett néznem a fordulatszám-mérőre, mert nem hallottam a hangját...
Néha én is jártam így a kapuban állva. Volt enyhe forgalom mögöttem és közel kellett hajolnom a hűtőrácshoz, mert azt hittem, hogy leállt a motor.
Udvarba lépésben bejárva a ház sarkánál már volt alkalom, hogy majd elcsaptam valakit, mert nem hallotta, hogy megyek. Anyuci "lopakodónak" hívja, mert nyitott ablaknál a lakásban nem hallja, hogy bejártam.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #7 Dátum: 2007. December 05. - 12:06:01 »

Cápa! kössz, hogy megnyitottad helyettem a topikot nekem már tegnap nem volt időm. Látom azért sokmindenér szeretjük ezt az autó. Ha lesz időm én is összeszedem a véleményem. Szerintem jó ha mi akik rendszeresen használjuk a lacsit mondjuk el adott esetben a jó dolgokat is. Lakva ismeri meg az ember a kocsiját!

Üdv minden lacsi szerelmesnek
Naplózva

gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #8 Dátum: 2007. December 05. - 14:27:20 »

Uh-uh-uh-uh!

Eszembe jutott még egy!
Nem tudom mindenki így van-e vele, de én az első néhány km-től pontosan tudom, hogy egyes helyzetekben mire számíthatok az autótól!
Jó értelembe véve, kiszámítható a viselkedése minden forgalmi szituációban!
Naplózva
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #9 Dátum: 2007. December 05. - 15:33:47 »

Az autó megvételénél nekem nagyon tetszet az elegáns mégis dinamikus megjelenésű sedan karoszéria. Azóta is sokan mondják, hogy nagyon szép a kocsi, főleg az ezüst színben karakteres a kocsi. Aki sedant választ annak a belső tere is más mint a többi lacettié. A szerelvényfala és az ajtókárpitozása is az elegánsabb egyszerűbb formák felé hajlik. Nekem nagyon bejött. Külön tetszik a középső könyöklő, ami nagyon kényelmessé teszi a vezetést. A vezető kényelmét szolgálja még a rendkivül jól beállítható ülés és a szintén állítható deréktámasz na meg a kormány. Hosszú utakon is kényelmes, nem fáradtam el benne. Azonos árú és hasonló kocsikhoz képest igen jó a felszereltsége a járgánynak. Aki elöször ül bele sok meglepetés várja. Mindenféle figyelmesség, rakodóhelyek, kényelmi berendezések és kiegészítők. A sedan helykínálata is nagyon jó, nagy csomagtartó, hátsó utasoknak is bőven jut hely a lábnak is! 1.6-os motorja szerintem nagyon jól viszi a kasznit főleg az EGR szelep lezárása óta dinamikusabb a motor. A váltóját szokni kell eleinte, kicsit hosszan jár, de utána precízen lehet váltani. Futóműve kicsit sportosan feszes, de azért az itthoni utak gödreivel egész jól elbir. Viszont nem hintázik, nem leng, vagy dől be a kocsi kanyarokba. Tolatóradar beszerelését viszont mindenkinek nagyon ajánlom, egész más vele a parkolás! Egyszóval jól választottam mindenkinek csak ajánlani tudom. Szeretem a "kicsikét" (4.5 méter hosszú).
Naplózva

cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #10 Dátum: 2007. December 05. - 15:37:32 »

Cápa! kössz, hogy megnyitottad helyettem a topikot nekem már tegnap nem volt időm. Látom azért sokmindenér szeretjük ezt az autó. Ha lesz időm én is összeszedem a véleményem. Szerintem jó ha mi akik rendszeresen használjuk a lacsit mondjuk el adott esetben a jó dolgokat is. Lakva ismeri meg az ember a kocsiját!

Üdv minden lacsi szerelmesnek
Elnézést Hicar, tényleg nem Komis nyitott volna, hanem Te. Bocsi, hogy eloroztam!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #11 Dátum: 2007. December 05. - 15:41:04 »

Röviden, és velősen: a legjobb ár/értékű autó ma magyarországon! Az elődje is negyon jó volt /Nubira-I/, de erre még rátettek egy nagy lapáttal, és jókat! Szép, kényelmes, megfelelően jól megy, és eléggé megbízható, és eltartható. szó, mi szó: nagyon szeretnivaló autónk van! Ugye?! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #12 Dátum: 2007. December 05. - 18:16:20 »

Miért választottam a Lacsit:

 1, Itt számították be a legjobban a korábbi autóm és kedvező áron kínálták az újjat
 2, Gyönyörű, olasz dizájnos forma
 3, Fantasztikus helykinálatú utastér
 4, Remek, bőséges felszereltség kedvező áron
      Aztán jött a próbaút
 5, Nagyon szépen szóló audio rendszer
 6, Csendes utastér
 7, Kitünő komfortos futómű és hatásos jól lassító fékek

     Engem ezek a tulajdonságok fogtak meg és azóta is kedvelem.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #13 Dátum: 2007. December 05. - 20:12:08 »

Mert:
1., elferunk benne oten
2., en megbizhatonak talalom
3., a nejem is szereti, pedig neki az auto 1 db hasznalati targy!
4., nekem eddig az egadta vilagon semmi bajom nem volt vele, meg lengyelorszagot is ketszer megjartam. (gdyniaig!)
5., a teli gumicseren es a derektamasz cserejen kivul eddig csak tankoltam bele es kotelezo szervizt vegeztettem.
6., ha volt is problemam, az az optikai tuningbol adodott

EZERT A PENZERT TOBBET KAPTAM, MINT VARTAM!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #14 Dátum: 2007. December 05. - 20:16:33 »

es a csomagter! babakocsi, jaroka, gordeszka, es meg mindig nincs tele az sw!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: [1] 2 3 ... 10   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!