Lacetti klub fórum
2024. Március 29. - 01:15:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 10   Le
 
Szerző Téma: Műszaki adatok  (Megtekintve 83812 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Dátum: 2007. Augusztus 30. - 10:26:07 »

Elkezdtem a téli gumi+felni témakörön gondolkodni, és rájöttem, hogy nem tudom a felni minden adatát (osztókör pl.). Fel is tettem egy erre irányuló kérdést a Sufni/tuning kategóriában.
Ezek után mindjárt belém villant, hogy a "régi" fórumunkon volt egy javaslat, hogy a weblapunkra gyüjtsük össze az autóink ismert műszaki adatait (pl.: izzók, üzemanyagtank, felni adatok, stb).
Úgyhogy mindjárt módosítottam is a topic témáját műszaki adatokra.
Jöhetnek az infók (kivitel és évjárat megjelölésével!). Akinek van kedve, az táblázat formájában, csatolt fájlként is küldheti.
Idővel, amikor már jó sok adat összegyűlt vmilyen táblázatos formában kiteszem a weblapra.

Azért ide írom az eredeti kérdésemet is:
"Ki tudja a Lacsik gyári felnijének az adatait?
Osztókör + egyéb nyalánkságok."
« Utoljára szerkesztve: 2007. Augusztus 30. - 10:37:48 írta Stocz » Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1 Dátum: 2007. Augusztus 30. - 13:01:07 »

Szia!

Osztókör: 4x114.3x56.5
Gyári felniméret: 6x15    ET: 44
Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2 Dátum: 2007. Augusztus 30. - 13:02:59 »

Kösz!
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #3 Dátum: 2007. Szeptember 11. - 12:49:45 »

Én is elkezdtem vakaródzni a téli gumi kérdésen. A gondom az, hogy 1-os alufelnim van. Felrakhatok erre az agyra 1-os lemezfelnit? Vagy inkább vegyek -os téli gumit?
És vajon a gyári mérethez képest nagyobb gumi milyen "csalást" eredményez a km mérőn (sebesség és megtett km)?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #4 Dátum: 2007. Szeptember 11. - 13:14:58 »

Értsd: 16'-os felni
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #5 Dátum: 2007. Szeptember 11. - 14:00:14 »

Haho!  Felnik, és gumik minden fajta autóhoz választható a következő lapon: www.startgumi.hu , beirod a márkát, tipust, és adja a választ, és a helyettesítő lehetőséget is. Télre nem érdemes alufelnivel járni, mert nagyon árt neki a só. Nyárra jó az alu, télre pedig a lemezfelni, és akkor cserélgetni sem kell, csak a kpl. kerekeket, és aszereléseket is meg lehet spórolni. Ezt javallom mindenkinek őszintén. Itt jegyzem még meg, hogy a fenti cimen mindig van akció, és hallatlanúl nagy a választék. Stocz! Ha személyes kérdésed volna ezzel kapcsolatban is, irj! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #6 Dátum: 2007. Szeptember 11. - 16:43:12 »

Én is elkezdtem vakaródzni a téli gumi kérdésen. A gondom az, hogy 1-os alufelnim van. Felrakhatok erre az agyra 1-os lemezfelnit? Vagy inkább vegyek -os téli gumit?
És vajon a gyári mérethez képest nagyobb gumi milyen "csalást" eredményez a km mérőn (sebesség és megtett km)?

Felhívom figyelmedet, hogy honlapunkon található a linkek között gumiméretváltó, valamint gumi/felnikereskedés linkje is.
Kerékméretnél indulj ki a gyári kerék kerületéből, ettől nagy mértékben (több, mint 3%) eltérni nem javasolt.
Általában téliguminak egy mérettel keskenyebbet, valamint ballonosabbat szoktak javasolni (a kisebb gördülési ellenállás miatt a keskenyebb méret, valamint a több kátyú miatt a ballonosabbat), így pl lacsihoz a nyári 195/55 R15 váltóméretének én 185/60 R15-ös télicipőket vettem. Javasolt az acélfelni (nekem ezek az autóval együtt jöttek) ill. kimondottan téli alufelni használata! Figyelj az ET számra is, ami a felniközép és a felfogatási sík távolságát adja meg! (Ha gyári lemezfelnit veszel, ezzel nem lehet gond...)
« Utoljára szerkesztve: 2007. Szeptember 11. - 16:46:06 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #7 Dátum: 2007. Szeptember 13. - 06:14:04 »

Én is elkezdtem vakaródzni a téli gumi kérdésen. A gondom az, hogy 1-os alufelnim van. Felrakhatok erre az agyra 1-os lemezfelnit? Vagy inkább vegyek -os téli gumit?
És vajon a gyári mérethez képest nagyobb gumi milyen "csalást" eredményez a km mérőn (sebesség és megtett km)?

Még egy dologra figyelj, ha nem kimondottan erre a típusra adják a felnit! Nem mindegy a középfurat mérete! Lacettinél ez 56,5mm!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #8 Dátum: 2007. Szeptember 13. - 07:40:39 »

http://www.slh.hu/?q=node/40
http://www.xenonizzo.hu/arlista.php

Ködlámpaizzó Lacetti: 880-as foglalat típus, izzó neve: H27W/1
Ha valaki annak fényerején is szeretne javítani, akkor a fenti linkek lehetnek hasznosak.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Szeptember 13. - 07:49:35 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Evil
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #9 Dátum: 2007. Szeptember 29. - 10:40:38 »

Sziasztok!

Valaki írja már le hogy milyen izzók kellenek egy Lacettibe (2004).

előre is kösz
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #10 Dátum: 2007. Szeptember 29. - 10:43:32 »



Valaki írja már le hogy milyen izzók kellenek egy Lacettibe (2004).


4 vagy 5 ajtós? Nem mindegy.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #11 Dátum: 2007. Szeptember 29. - 12:01:55 »

Hello! Izzók: 4 ajtós, és kombi egyforma: fék-világítás 21/5W, első helyzetjelző: 5W, Középső féklámpaák 5db: 21W,/?/, fényszóró tompított: H7 60/55W, távfény: H1 60W, index: sárga 21W, hátsó ködlámpa: 21W, Első: 880, H27W, oldalindex: 5W, azt hiszem jól adtam meg ezeket, ha nem, akkor úgyis magamrahúzom a precizeket, és köszönöm nekik. Az 5 ajtós pedig a fényszórójában kétszálas van: H4 60/55W. Ha hibáztam bocsika, és figyeljétek a javítószándékú társak hozzáfűznivalóit. Minden jót mindenkinek! Üdv: LadiGidy  U.I.: első ködlámpaizzó a gyári szemérmetlenűl drága, több, mint 3000Ft, de kapható ezért 3db, csak az nem GE márka, hanem Narva. És teljesen azonos. /Gomboséknál kapható is!/
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Evil
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #12 Dátum: 2007. Szeptember 29. - 14:00:44 »

5a!!!

Nem is gondoltam hogy a 4 és az 5 ajtós más . Köszi!
Akitől vettem a kocsit nem találta meg a könyvét a kocsinak :S, ezért nem tudom..........
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #13 Dátum: 2007. Szeptember 29. - 18:35:05 »

Hello! Izzók: 4 ajtós, és kombi egyforma: fék-világítás 21/5W, első helyzetjelző: 5W, Középső féklámpaák 5db: 21W,/?/, fényszóró tompított: H7 60/55W, távfény: H1 60W, index: sárga 21W, hátsó ködlámpa: 21W, Első: 880, H27W, oldalindex: 5W, azt hiszem jól adtam meg ezeket, ha nem, akkor úgyis magamrahúzom a precizeket, és köszönöm nekik. Az 5 ajtós pedig a fényszórójában kétszálas van: H4 60/55W. Ha hibáztam bocsika, és figyeljétek a javítószándékú társak hozzáfűznivalóit. Minden jót mindenkinek! Üdv: LadiGidy  U.I.: első ködlámpaizzó a gyári szemérmetlenűl drága, több, mint 3000Ft, de kapható ezért 3db, csak az nem GE márka, hanem Narva. És teljesen azonos. /Gomboséknál kapható is!/

Sokkal jobban megéri xenon töltésűt venni bele, az csak 2500/db és szép fehér fénye van! Ilyet vettem most H4-ben, nagyon jó!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #14 Dátum: 2007. Szeptember 29. - 18:41:54 »


Sokkal jobban megéri xenon töltésűt venni bele, az csak 2500/db és szép fehér fénye van! Ilyet vettem most H4-ben, nagyon jó!

Milyen márkájut vettél? Én kiszemeltem ma egyet. GE Sportlight H4 jelzésüt. 2200/db.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 ... 10   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!