Lacetti klub fórum
2024. április 16. - 12:26:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 292867 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Dátum: 2007. Szeptember 04. - 20:41:47 »

Azok rovata, akiknek fontos, mennyitől megy ennyire a gép.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1 Dátum: 2007. Szeptember 04. - 20:49:15 »

Nos megjöttem a nyaralásból. Mindent összevetve meg vagyok elégedve, bár nem az volt a mérvadó, mennyiből tudom kihozni az utat. Az út 80%-ban autópálya volt, négy személlyel, tetőboxszal, kb 120 kg csomaggal, felében klímával. Hozzávetőleg 7,5 liter jött ki. Sose legyen rosszabb! Pláne úgy, hogy volt 1500 magas hegy is, sík terep csak alig félúton. Ja...hazafelé két rövid pihenőt leszámítva egyben letekertük az 500 km-t. Nem látszott meg rajtunk kiszálláskor.
 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2 Dátum: 2007. Szeptember 05. - 18:28:00 »

Ha csak lehet, akkor OMV-t tankolok. De shell alá nem adom. Nálam bevállik, mert az S.W. még légkondival városban sem kúszott 8,8 fölé. Amikor meg a germánoknál jártam, 7,3-7,5 volt a pályán. Az első teli tank MOLfos volt, kaptam is a szívemhez. 503 km után villant a kiskút. Azért a Swift után kissé lefagytam...
Ezek szerintem jó mutatók, főleg a tesóm Aveójához képest. Az Ő 1,2-e iszik városban 8 litert. Mondjuk az a motre gyengus ahhoz a kasztnihoz.
Valamikor a hónap végén megyek újra lengyelbe, már nem kell a légkondi. Remélem még lejebb nyomom a fogyasztást.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #3 Dátum: 2007. Szeptember 07. - 15:05:08 »

Feri!

Képzeld, felakadt a benzinóra! Bécsben tankoltam utoljára, már eljöttem vele  km-t és még mindig az első naegyedben a mutató, kiskútnak híre, hamva sincs. Pedig reggel még meg is rázogattam a gépet, hogy hátha..
Most  vagy ennyire jó az osztrák benya, vagy valahol szégyenszemre ott maradok nafta nélkül. Tankoltál már osztrák OMV-nél? Ekkora különbség lenne? Vagy tépjek el reggel tankolni?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #4 Dátum: 2007. Szeptember 07. - 15:08:51 »

 km-t. Mármint ennyit jöttem tankolás óta. Mondjuk a légkondi egy percig nem kellett. Szerintem bedögllött az óra...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #5 Dátum: 2007. Szeptember 07. - 15:10:39 »

Hétszázhúsz km-t. Bedöglött a billentyűzetem...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #6 Dátum: 2007. Szeptember 07. - 18:58:58 »

Hétszázhúsz km-t. Bedöglött a billentyűzetem...

Hihi...szerintem mindkettő. Ennyire jó az a benya (bár még nem volt alkalmam kint tankolni, de a cégtől rendszeresen járnak ki kollégák és az ő elmondásuk alapján azoknál az autóknál is jelentős a különbség), de a helyedben megnézném az órát is, mert szerintem enniyre azért nem szokott étvágytalan lenni egy autó. Gondolj bele, hogy ha negyedig muatja, az kb. 15 liter + 8 liter a tartalék. 37 literrel 720 km? Az 5,2...hát nem tudom. Bár legyen igazad és termelje a benyát! :-) Ja és még valami. Nekem egy hosszabb út során néha előfordul, hogy stabilan áll a mutató, aztán egy leállítás, vagy nagyobb döccenő után akár fél mezőt is leesik. Egyáltalán nem pontos, aminek több oka lehet. Vagy a mutató és/vagy óra szorul, vagy az érzékelő a tankban. Múltkor láttam, hogy néz ki a jeladó. Egy sor érintkező, amiből ha egy-kettő pillanatnyilag oxidált, akkor máris nem ad jelet, csak a következő, ha addig csökken a szint.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Szeptember 07. - 19:02:58 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #7 Dátum: 2007. Szeptember 08. - 13:35:58 »

Apám! Bécsbe fogok járni tankolni. Az órának semmi baja, ma reggel majdnem üresen mutatott, de még nem volt sárga kiskút! Igaz, leejtőn álltam meg éjjelre, orral lefelé. Reggel eltéptem tankolni. 49,66 liter fért a tankba és melléje (pici kifröccsent). A két tankolás között 722 km-t mentem. Ez tesók között is 7,1 liter/100 km! Főleg pályán, légkondi, csomagok és utasok nélkül, osztrák OMV benyával! De akkor is cseszett jó fogyasztás!
SZÓVAL EGYÁLTALÁN NEM MINDEGY, HOGY MIT VESZÜNK BELE!!!!!!!!
Én most saját magam tapasztaltam!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #8 Dátum: 2007. Szeptember 08. - 14:39:17 »

Múltkor láttam, hogy néz ki a jeladó. Egy sor érintkező, amiből ha egy-kettő pillanatnyilag oxidált, akkor máris nem ad jelet, csak a következő, ha addig csökken a szint.

A jeladó kinézetét megtekintheted a galériában, a képriportok kategóriában.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #9 Dátum: 2007. Szeptember 08. - 19:56:36 »

Múltkor láttam, hogy néz ki a jeladó. Egy sor érintkező, amiből ha egy-kettő pillanatnyilag oxidált, akkor máris nem ad jelet, csak a következő, ha addig csökken a szint.

A jeladó kinézetét megtekintheted a galériában, a képriportok kategóriában.
Valszeg ott láttam, köszi! :-)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #10 Dátum: 2007. Szeptember 08. - 19:59:33 »

Apám! Bécsbe fogok járni tankolni. Az órának semmi baja, ma reggel majdnem üresen mutatott, de még nem volt sárga kiskút! Igaz, leejtőn álltam meg éjjelre, orral lefelé. Reggel eltéptem tankolni. 49,66 liter fért a tankba és melléje (pici kifröccsent). A két tankolás között 722 km-t mentem. Ez tesók között is 7,1 liter/100 km! Főleg pályán, légkondi, csomagok és utasok nélkül, osztrák OMV benyával! De akkor is cseszett jó fogyasztás!
SZÓVAL EGYÁLTALÁN NEM MINDEGY, HOGY MIT VESZÜNK BELE!!!!!!!!
Én most saját magam tapasztaltam!

Na én erről az ÖMV-jelenségről beszéltem kb 3 hónapja még az indexes fórumon! Nem hittem vona el, ha nem magam tapasztalom, hogy a szokásos 590 km helyett 690 km-t mentem el ugyanannyi benzinnel, miután az ÖMV-nél tankoltam meg a gépet. Ja és elmúlt arra az időre a rángás is....Sajnos nem mindegyik ÖMV kúton tapasztalom azóta ezt a minőséget.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #11 Dátum: 2007. Szeptember 10. - 11:03:33 »

Na én erről az ÖMV-jelenségről beszéltem kb 3 hónapja még az indexes fórumon! Nem hittem vona el, ha nem magam tapasztalom, hogy a szokásos 590 km helyett 690 km-t mentem el ugyanannyi benzinnel, miután az ÖMV-nél tankoltam meg a gépet. Ja és elmúlt arra az időre a rángás is....Sajnos nem mindegyik ÖMV kúton tapasztalom azóta ezt a minőséget.

Valószínüleg nem mindegyíik kút OMV- által üzemeltetett. A csak szerződésesnél tuti, hogy nem ugyanazt a minőséget kapod. Bár ki tudja? Múlt héten az egyik kagylós kúton fültanúja voltam, ahogy kitanítják az újfelvételis kollégát. No, ott többet nem tankolok.
Oxidált jeladó?!!! Csak három hónapos az ótó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #12 Dátum: 2007. Szeptember 10. - 11:10:45 »

Na én erről az ÖMV-jelenségről beszéltem kb 3 hónapja még az indexes fórumon! Nem hittem vona el, ha nem magam tapasztalom, hogy a szokásos 590 km helyett 690 km-t mentem el ugyanannyi benzinnel, miután az ÖMV-nél tankoltam meg a gépet. Ja és elmúlt arra az időre a rángás is....Sajnos nem mindegyik ÖMV kúton tapasztalom azóta ezt a minőséget.

Valószínüleg nem mindegyíik kút OMV- által üzemeltetett. A csak szerződésesnél tuti, hogy nem ugyanazt a minőséget kapod. Bár ki tudja? Múlt héten az egyik kagylós kúton fültanúja voltam, ahogy kitanítják az újfelvételis kollégát. No, ott többet nem tankolok.
Oxidált jeladó?!!! Csak három hónapos az ótó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oxidálódás pl egy ceruzaelemnél, ahol kisfeszültség van három hónap alatt is kialakulhat. De ez csak egy tipp volt, amúgy meg mire ideérnek ezek az autók a tengeren, sok esetben már pár hónaposak a gyártástól számítva.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #13 Dátum: 2007. Szeptember 10. - 11:24:23 »

Tulajdonképpen az óra tökéletesen münködött, csak a vártnál JÓVAL lasabbn haladt lefelé Vigyorog

A hangsúly itt azon lenne, hogy tényleg szuper fogyasztásokat lehet elérni, csak nem mindegy, hogy mit is  tankol az ember.

OFF
Ahogy számolgatom, még odakint sem tankoltam drágábban, mint idehaza
ON

Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #14 Dátum: 2007. Szeptember 10. - 13:47:00 »

Tulajdonképpen az óra tökéletesen münködött, csak a vártnál JÓVAL lasabbn haladt lefelé Vigyorog

A hangsúly itt azon lenne, hogy tényleg szuper fogyasztásokat lehet elérni, csak nem mindegy, hogy mit is  tankol az ember.

OFF
Ahogy számolgatom, még odakint sem tankoltam drágábban, mint idehaza
ON


Nem bizony! Pedig az ember azt hinné, hogy drágább. Most, hogy tankoltam horvátban kártyával, egész jó áron számolta  abank a kunát. Itthon előtte 36-37 Ft-ért vettem a kunát, ott meg az összeget visszaosztva a tankolt mennyiséggel 34 Ft-ra jött ki a nafta. (Mivel a bank valami középárfolyamon számolja a vásárlást külföldön.) Tehát nem rossz bolt, pláne ha jó anyagot sikerül beletenni, amivel többet megy a gép, mint ahogy nekem is 100 km-rel többet szokott az ÖMV-s benzinnel.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: [1] 2 3 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!