Lacetti klub fórum
2024. Május 01. - 07:59:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 194   Le
 
Szerző Téma: Fogyasztási adatok  (Megtekintve 293270 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #45 Dátum: 2007. Október 15. - 12:17:29 »

Cápa! Küldd el a jogsidat, hogy ne vegyék el! De majd, ha tankolsz, akkor ird meg a tényleges fogyasztást, mert az óra, mint tudjuk, nem patika mérleg, csak viszonyításra jó. Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #46 Dátum: 2007. Október 15. - 12:26:41 »

Cápa! Küldd el a jogsidat, hogy ne vegyék el! De majd, ha tankolsz, akkor ird meg a tényleges fogyasztást, mert az óra, mint tudjuk, nem patika mérleg, csak viszonyításra jó. Üdv: LadiGidy
Így van..azért volt csak kis előrejelzés...
Jogsiról meg annyit, hogy néha az egész sor ment Tihanytól lakott területen is 110-120-at, még a 3 tengelyes távolsági busz is! Kiröhögtök, de azért mentem előre, mert 120-nál seggemben volt, nekem meg így, ilyen hátsóval tetszik a lacsi, nem laposabbal! Még a végén megrövidítette volna! Hmmmm
Amúgy rendőrkartársaknak üzenem, hogy jegyezve a busz és még néhány autó rendszáma, én csak elhárítottam a közvetlen életveszélyt Vigyorog.:-)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #47 Dátum: 2007. Október 15. - 21:13:11 »

Cápa! Küldd el a jogsidat, hogy ne vegyék el! De majd, ha tankolsz, akkor ird meg a tényleges fogyasztást, mert az óra, mint tudjuk, nem patika mérleg, csak viszonyításra jó. Üdv: LadiGidy
Így van..azért volt csak kis előrejelzés...
Jogsiról meg annyit, hogy néha az egész sor ment Tihanytól lakott területen is 110-120-at, még a 3 tengelyes távolsági busz is! Kiröhögtök, de azért mentem előre, mert 120-nál seggemben volt, nekem meg így, ilyen hátsóval tetszik a lacsi, nem laposabbal! Még a végén megrövidítette volna! Hmmmm
Amúgy rendőrkartársaknak üzenem, hogy jegyezve a busz és még néhány autó rendszáma, én csak elhárítottam a közvetlen életveszélyt Vigyorog.:-)

fenét robogott a busz! az autód által keltett vákuum szívó hatása miatt nem tudott lemaradni! nem nézel reggeli hiradót? benne volt!  :-)
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #48 Dátum: 2007. Október 15. - 22:51:28 »

Cápa! Küldd el a jogsidat, hogy ne vegyék el! De majd, ha tankolsz, akkor ird meg a tényleges fogyasztást, mert az óra, mint tudjuk, nem patika mérleg, csak viszonyításra jó. Üdv: LadiGidy
Így van..azért volt csak kis előrejelzés...
Jogsiról meg annyit, hogy néha az egész sor ment Tihanytól lakott területen is 110-120-at, még a 3 tengelyes távolsági busz is! Kiröhögtök, de azért mentem előre, mert 120-nál seggemben volt, nekem meg így, ilyen hátsóval tetszik a lacsi, nem laposabbal! Még a végén megrövidítette volna! Hmmmm
Amúgy rendőrkartársaknak üzenem, hogy jegyezve a busz és még néhány autó rendszáma, én csak elhárítottam a közvetlen életveszélyt Vigyorog.:-)

fenét robogott a busz! az autód által keltett vákuum szívó hatása miatt nem tudott lemaradni! nem nézel reggeli hiradót? benne volt!  :-)


 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #49 Dátum: 2007. Október 19. - 10:42:22 »

Bp-en csak városban 8.8-at mértem ma! Mosolyog Szerintem tök jó. Mosolyog
Naplózva

kojot68
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2



« Hozzászólás #50 Dátum: 2007. Október 20. - 12:27:07 »

Sziasztok!

Nekem egyszer sikerült igazán jó fogyit mérnem: 6,36l / 100Km  (1.6 SW). Ok, csalnak a kutaknál - legyen 6,6. Májusban mentünk Lengyelországba, előtte osztottam-szoroztam - visszaúton tuti tankolni kell majd... Hát nem kellett Mosolyog) Éjszaka mentünk, emelkedőkön max 70-80, lejtőn max 100. Csendben, nyugisan - nem is volt rossz, nem volt kedvem nagyon kapkodni. És ez lett belőle. Ketten mentünk, én majd kiugrottam a bőrömből, haver szánakozva mosolygott (neki ugyanis ez az átlag  Mosolyog)

Amúgy a fogyi ennél "vadabb" tempóban:

városban 10l
vidék: 7,5-8l
pályán max 130-cal: 8,5-9l

Üzemanyagok között kirívó különbséget nem találtam. Tesco, Auchan és társait egy ideje kerülöm - bár tankoltam már Ukrajnában is soxor... semmi különbség nem volt. Valszeg hosszútávon okozhat problémát a rossz minőségű benya (ha az egyáltalán). Mostanában mindig ugyannál az OMV kútnál tankolok, és csak Carrera 95-öt. Eddig nem érzek különbséget a MOLhoz képest, lehet h visszatérek a sima 95höz. Figyelgetem hogy alakul a fogyi, ha szenzációs változás lesz feltétlenül megosztom Veletek! (szerintem nem lesz)  Ja a dologhoz annyit, hogy előtte Thaliam volt... és hát a 2 autó ég és föld kényelemben meg kinézetben - Lacsit sokkal jobban szeretem, viszont a fogyi 5-7l volt (nyomtam rendesen), és bármilyen benya jó volt bele. Ez azért érdekes...


Szeretnék én is 8.8l-t városban! HEEELP!!!  Vigyorog

üdv
kojot68
Naplózva

hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #51 Dátum: 2007. Október 20. - 13:32:13 »

Már régóta 95carrerát tankolok csak! Ha jól tudom a carrerák nem tartalmaznak ként és a bio tartalma is magasabb 4.4 % fölötti.
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #52 Dátum: 2007. Október 20. - 15:19:44 »

Lengyelbe nekem is hasonló volt a fogyim. A városim (pesti) sem ment 9 fölé légkondival egész nyáron. Persze én is mindig OMV-t tankolok, de csak "sima" 95-t.
Most a hidegben a vegyes fogyim is kisebb, 7,9- 8 körül jön ki. Vegyest értsd: Budapest és agglomerációi.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #53 Dátum: 2007. Október 22. - 09:43:27 »

Kb. 3-4 e. km óta / most 13.5e km / kezd talán normalizálódni a fogyim : 7.4 - 8.1  Ettől kevesebbet nem tudtam még produkálni , viszont többet sem mértem azóta ! Vegyes vidék , OMV 95 szuper .
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #54 Dátum: 2007. Október 22. - 14:43:13 »

Nos még mindig nem értem a benzinmennyiség végére, de halad a mutató lefelé!
Addig is egy kis emlékeztető:
Normál (MOL) tankolásnál mindig 590 km körül ment el azzal a kb. 52 literrel, amit telitől lámpáig elfogyaszt. Ez ugye ~8,8/100km
ÖMV-s sima 95-ös benzinből 690 km-t sikerül menni vele, ez ~7,5
Most, hogy lezártam az EGR-t, beleraktam a sárga STP-t és ÖMV 95 Carrerát tettem bele, ugyanolyan használat mellett (zömében vidéki kisváros, lakotton kívül viszont 100 alatt nemnagyon!) 550 km-nél tartok és még negyed fölött van a mutató! Pedig ugye mint említettem, ha engedi a forgalom, néha megszalasztom 140-160-ig!
Innen egyébként még 150-200 km-t szokott elmenni. Na majd kiderül! De szép is lenne 7 liter alá menni több, mint fele városi használatban! :-)
Nem elkiabálásképpen, de a lezárás óta továbbra is gyönyörűen siklik, előző állapothoz képest álomautózás még aliggázas gurulásnál is, hidegen-melegen mindig!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #55 Dátum: 2007. Október 22. - 17:02:28 »

Úgy tűnik, hogy ezt a hideg levegőt nagyon szereti a motor ! (Melyik nem?). Budapesti agglomerációs fogyu 7.6 liter és már téli gumival, fűtés megy, világítás is!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #56 Dátum: 2007. Október 25. - 20:42:29 »

Szevasztok!

Visszatértem a hétvégi szlovákiai túrából.
Meg spékelve egy kis pesti autózással, egy kis autópályájával, Szlovákiában pedig főleg hegynek fel-le, összesen 1080 km-t sikerült abszolválni. Átlagra ca. 8,7 jött ki. Szerintem nem rossz, bár tény és való, hogy a szlovák szerpentineket nem 1,4-s motorra találták ki.Mosolyog

Részletek a túráról a Társalgóban lesznek.

Üdv,
Gatsy
Naplózva
speedylacetti
Örökös tag
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Hozzászólás #57 Dátum: 2007. Október 26. - 11:34:17 »

hat itt nem nagyon van omv kut meg mol, de atvetel utan ugyis shellt tankoltam, itt meg majd aralt fogok esetleg bp-t. kifele a fogyim kb. 8,5-re jott ki, de meg szoknom kel, mert ez nem swift! nem mertem tolni neki nagyon, mert uj, csak 150- 160 tartottam az autopalyan. majd kesobb lesz mertekado, amikor rendszeresen hasznalom. most szerelik.
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #58 Dátum: 2007. Október 26. - 15:58:20 »

Nekem az első 500 km-em alatt 7.8-at produkált, talán annyira nem rossz!
Város/dimbes-dombos zalai utak kb. felesben. Megy majd lejjebb is, bár tudom, ez nem a téli viszonyok között fog megvalósulni.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 26. - 16:10:01 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #59 Dátum: 2007. Október 26. - 16:06:39 »

hat itt nem nagyon van omv kut meg mol, de atvetel utan ugyis shellt tankoltam, itt meg majd aralt fogok esetleg bp-t. kifele a fogyim kb. 8,5-re jott ki, de meg szoknom kel, mert ez nem swift! nem mertem tolni neki nagyon, mert uj, csak 150- 160 tartottam az autopalyan. majd kesobb lesz mertekado, amikor rendszeresen hasznalom. most szerelik.
Szerintem nálatok nem kell annyira tartani a benzin minőségétől. Itthon sem a nevekkel, márkákkal van a baj, hanem egyrészt a magyar monopolszolgáltató ki tudja milyet kever központilag (szerintem nincs meg a megfelelő minősége) másrészt ami a nagyobb baj, hogy a kutaknál az alkalmazottak nyerészkednek, ügyeskednek, pancsolnak a benzinnel. Így amire eljut az autóba, már az is csoda, ha nem vágja gallyra a motort sok esetben! A közelmúltbeli angliai Tesco-s benya-kálvárián kívül nem hallottam más esetet, hogy rossz lenne az üzemanyag.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 194   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!