Lacetti klub fórum
2024. április 25. - 01:16:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 17   Le
 
Szerző Téma: Házi kedvenceink  (Megtekintve 62563 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Dátum: 2008. Február 16. - 21:28:06 »

Elnézést kérek mindenkitől, ha nem a fórummal, a cartársakkal, a találkozónkkal foglalkozom egy ideig, de sajnos baj van.
Este hat órára értünk haza arra, hogy a kutyánk nem bír a hátsó lábaira állni, állandóan eldől "deréktól lefelé" , elesik, járásnál szinte az első lábait használja csak, a hátsókat húzza, mintha nem is érezné őket. Reggel amikor elmentünk itthonról még látszólag semmi baja nem volt, vidáman jött elő házából.
Sajnos az orvos vidéken van, csak holnap tudja megnézni. Félek attól, mit fog mondani, mert már 11 éves. Viszont nagyon a szívünkhöz nőtt, a gyerekkel együtt nőttek fel, nagyon odavannak egymásért.
Lehet, hogy egy-két napig csak be-be nézek olvasgatni, hogy kicsit kiűzzem a fejemből fájó gondolataimat. A holnapi naptól sok függ, mit mond az orvos. Addig megértéseteket kérem.
Természetesen a képekről sem feledkeztem meg, türelmeteket kérem.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1 Dátum: 2008. Február 17. - 18:08:13 »

Feri, kutyussal mi a helyzet?
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2 Dátum: 2008. Február 17. - 18:14:47 »

Feri, kutyussal mi a helyzet?
Szia!
Köszi szépen az aggódást. Sajnos a baj komoly. Gerincsérülés. Nem rég ment el az orvos, kapott két injekciót. Elvileg két nap alatt eldől, hogy használ-e. Ha igen, akkor további gyógyszeres kezelések, injekciók. Doki azt mondta, hogy rendbe lehet hozni. 11 éves lesz az idén, úgyhogy ugráló fiatal kutya nem lesz belőle, de normálisan közlekedő nyugdíjas az lehet. A sérülésről annyit, hogy elképzelhető egy rossz mozdulat, esetleg egy kezdődő porckorong, vagy idegbecsípődés, amire rosszul mozdult, esetleg valahova beütötte. Már ugatott is nemrég, kicsit jobban van.  Vigyorog Bízom benne, hogy rendbe jön és pár évig még velünk lesz!
Sajnos ez van...
Még egyszer köszönöm az aggódást, jólesett.
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #3 Dátum: 2008. Február 17. - 18:26:45 »

Nem voltatok otthon, a sérülés nem külsérelmi? Szomszédokkal, hogy álltok? Amúgy a becsípődést megértem, hogy nagyon fáj! Remélem sem őt, sem engem nem kell örökre elaltatni, van még néhány nyugdíjas évünk hátra- talán...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #4 Dátum: 2008. Február 17. - 19:02:05 »

Nem voltatok otthon, a sérülés nem külsérelmi? Szomszédokkal, hogy álltok? Amúgy a becsípődést megértem, hogy nagyon fáj! Remélem sem őt, sem engem nem kell örökre elaltatni, van még néhány nyugdíjas évünk hátra- talán...
Eszünkbe jutott ez is, mérgezésre is gyanakodtunk, hisz az is okozhat részkeges bénulást. Sok lehetőséget számbavettünk, majd kizártuk őket a tünetek és a szakkönyvek alapján. Ma aztán alátámasztotta a doki szakértelmével azt, amire következtettünk mi magunk is.
Külső beavatkozás kizárva. Két szomszéd van, az egyik maga is kutyás, Rexet is imádja annak ellenére, hogy ha nem vagyunk itthon, egész nap dumál. Másik szomszéd ki nem állhatja az ugatása végett, puszi haverságban sem vagyunk velük igazából, de annál inteligensebb, hogy bántsa. Elég jól ismerem, ilyet nem tenne. Nem külső sérülés, udvarból sem ment ki, tehát nem ütötte el autó, más nem bántotta. A legvalószínűbb, hogy öregségére a mozgáshiány miatt gyengült a csontozata, esetleg egy porckorongsérv, egyéb gerincbántalom alakult ki és egy rossz mozdulat miatt becsípődött, vagy beütötte. Gyakori a németjuhiknál a 4.-5. csigolya (nem tudom hogyan, nem értem a számolás irányát) közötti sérv.
Érdekes volt, hogy addig nem volt agresszív a kutya, amíg a doki ki nem nyitotta a táskáját. Valszeg megütötte a gyógyszerszag az orrát, vagy meglátta a sok injekcióstűt?  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #5 Dátum: 2008. Február 17. - 19:36:32 »

Nem voltatok otthon, a sérülés nem külsérelmi? Szomszédokkal, hogy álltok? Amúgy a becsípődést megértem, hogy nagyon fáj! Remélem sem őt, sem engem nem kell örökre elaltatni, van még néhány nyugdíjas évünk hátra- talán...
Eszünkbe jutott ez is, mérgezésre is gyanakodtunk, hisz az is okozhat részkeges bénulást. Sok lehetőséget számbavettünk, majd kizártuk őket a tünetek és a szakkönyvek alapján. Ma aztán alátámasztotta a doki szakértelmével azt, amire következtettünk mi magunk is.
Külső beavatkozás kizárva. Két szomszéd van, az egyik maga is kutyás, Rexet is imádja annak ellenére, hogy ha nem vagyunk itthon, egész nap dumál. Másik szomszéd ki nem állhatja az ugatása végett, puszi haverságban sem vagyunk velük igazából, de annál inteligensebb, hogy bántsa. Elég jól ismerem, ilyet nem tenne. Nem külső sérülés, udvarból sem ment ki, tehát nem ütötte el autó, más nem bántotta. A legvalószínűbb, hogy öregségére a mozgáshiány miatt gyengült a csontozata, esetleg egy porckorongsérv, egyéb gerincbántalom alakult ki és egy rossz mozdulat miatt becsípődött, vagy beütötte. Gyakori a németjuhiknál a 4.-5. csigolya (nem tudom hogyan, nem értem a számolás irányát) közötti sérv.
Érdekes volt, hogy addig nem volt agresszív a kutya, amíg a doki ki nem nyitotta a táskáját. Valszeg megütötte a gyógyszerszag az orrát, vagy meglátta a sok injekcióstűt?  Vigyorog

Vagy emlékszik rá.
A kutya nem buta állat. Az enyém is megismerte a dokit is, meg a rendelő környékét is.

Együttérzésem.
Remélem rendbe jön, és még sok boldog percet fogtok szerezni egymásnak.
Naplózva
cybergregg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Hozzászólás #6 Dátum: 2008. Február 17. - 20:10:10 »

Az Ebnek meg jobbulást kívánok!
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #7 Dátum: 2008. Február 17. - 20:21:06 »

Nem voltatok otthon, a sérülés nem külsérelmi? Szomszédokkal, hogy álltok? Amúgy a becsípődést megértem, hogy nagyon fáj! Remélem sem őt, sem engem nem kell örökre elaltatni, van még néhány nyugdíjas évünk hátra- talán...
Eszünkbe jutott ez is, mérgezésre is gyanakodtunk, hisz az is okozhat részkeges bénulást. Sok lehetőséget számbavettünk, majd kizártuk őket a tünetek és a szakkönyvek alapján. Ma aztán alátámasztotta a doki szakértelmével azt, amire következtettünk mi magunk is.
Külső beavatkozás kizárva. Két szomszéd van, az egyik maga is kutyás, Rexet is imádja annak ellenére, hogy ha nem vagyunk itthon, egész nap dumál. Másik szomszéd ki nem állhatja az ugatása végett, puszi haverságban sem vagyunk velük igazából, de annál inteligensebb, hogy bántsa. Elég jól ismerem, ilyet nem tenne. Nem külső sérülés, udvarból sem ment ki, tehát nem ütötte el autó, más nem bántotta. A legvalószínűbb, hogy öregségére a mozgáshiány miatt gyengült a csontozata, esetleg egy porckorongsérv, egyéb gerincbántalom alakult ki és egy rossz mozdulat miatt becsípődött, vagy beütötte. Gyakori a németjuhiknál a 4.-5. csigolya (nem tudom hogyan, nem értem a számolás irányát) közötti sérv.
Érdekes volt, hogy addig nem volt agresszív a kutya, amíg a doki ki nem nyitotta a táskáját. Valszeg megütötte a gyógyszerszag az orrát, vagy meglátta a sok injekcióstűt?  Vigyorog

Vagy emlékszik rá.
A kutya nem buta állat. Az enyém is megismerte a dokit is, meg a rendelő környékét is.

Együttérzésem.
Remélem rendbe jön, és még sok boldog percet fogtok szerezni egymásnak.

Dokival semmi baja. Amikor vittem oltatni soha nem kellett feltennem az asztalára sem a rendelőben. Kíváncsian szaglászott mindig, az injekcióknál meg elég volt leültetni, türelmesen viselte. Volt, hogy a doki kezéből ette meg a féregtelenítő tablettát. Viszont most, hogy kijött a doki az Ő területére, nemá' hogy a vendég böködje őtVigyorog Meg tudom érteni, én sem szeretem, ha itthon nem az történik, amit én akarok!  Vigyorog Nem a dokira volt mérges, csak amikor meglátta a táskája tartalmát. Köszi amúgy az együttérzést. Amilyen két makacs vagyunk mi és amennyit veszekedtünk egymással, mert ő akart a főnök lenni....hát nem gondoltam, hogy ilyen érzelmeket vált ki belőlem a betegsége és ennyire kötődöm hozzá.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #8 Dátum: 2008. Február 17. - 21:00:45 »

Az Ebnek meg jobbulást kívánok!
Köszi és üdb köztünk!
A problémádra talán tud valaki orvosságot, én spec ugyanolyan tanácstalan vagyok, mint Te.
Mellesleg ha legközelebb a műszaki segítség, tanácskérés topicba írod az ilyet, talán hamarabb tanácsot kapsz.
Üdv!
Szia.
Szintén jobbulást az Ebzetnek. Nématjuhiknál ez megesik, mert állítólag kölyök korban hirtelen nőnek, ezért macerásabb az öregedés. Remélem rendbe jön, nem lesz nagy gond vele. Adj át neki légyszi 2 db simi-t.  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #9 Dátum: 2008. Február 17. - 21:09:38 »

Az Ebnek meg jobbulást kívánok!
Köszi és üdb köztünk!
A problémádra talán tud valaki orvosságot, én spec ugyanolyan tanácstalan vagyok, mint Te.
Mellesleg ha legközelebb a műszaki segítség, tanácskérés topicba írod az ilyet, talán hamarabb tanácsot kapsz.
Üdv!
Szia.
Szintén jobbulást az Ebzetnek. Nématjuhiknál ez megesik, mert állítólag kölyök korban hirtelen nőnek, ezért macerásabb az öregedés. Remélem rendbe jön, nem lesz nagy gond vele. Adj át neki légyszi 2 db simi-t.  Vigyorog
Köszi, átadom. Bár már megkapta ebben a 24 órában az egész évi simiadagját.... Vigyorog Kölyök korában pár hónapig calciumos purinát és egy két injekciót is kapott, mert az első lábai kissé gyengék voltak. Várható volt, de az ember soha nem számít a rosszra...Szívszorító, ahogy megy az első lábain, a hátsó lábait félig húzza, félig úgy rakja lábfejre vagy ferdén az oldalára, mintha el lennének törve, eldől, a fenekére esik...borzalmas! Na mindegy...nem akarlak ezzel untatni benneteket, nem is idevaló téma. Bocsi, hogy eddig is terjengős voltam kutya témában.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #10 Dátum: 2008. Február 17. - 21:11:39 »

Dokival semmi baja. Amikor vittem oltatni soha nem kellett feltennem az asztalára sem a rendelőben. Kíváncsian szaglászott mindig, az injekcióknál meg elég volt leültetni, türelmesen viselte. Volt, hogy a doki kezéből ette meg a féregtelenítő tablettát. Viszont most, hogy kijött a doki az Ő területére, nemá' hogy a vendég böködje őtVigyorog Meg tudom érteni, én sem szeretem, ha itthon nem az történik, amit én akarok!  Vigyorog Nem a dokira volt mérges, csak amikor meglátta a táskája tartalmát. Köszi amúgy az együttérzést. Amilyen két makacs vagyunk mi és amennyit veszekedtünk egymással, mert ő akart a főnök lenni....hát nem gondoltam, hogy ilyen érzelmeket vált ki belőlem a betegsége és ennyire kötődöm hozzá.

Teljes együttérzésem. Mi is nemrég mentünk át egy tortúrán a család első blökijével. 8 hetes korában hirtelen belázasodott és nem tudták behatárolni, hogy mitől. Gerincére gyanakodtak, azzal is kezelték. Miután semmi változás nem történt, vérvételre írták ki. Előtte való éjjel kapott egy görcsöt. Város peremkerületéről 6 perc alatt voltam a belvárosban az állatkórházban. A doki első kérdése az volt, hogy az akkor már 8 hetes kutyám tetemét haza visszük e majd, vagy nem? Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen kis "****os" így az ember szívéhez tud nőni: 3 felnőtt bőgött a kutya felett...
Amúgy reggel megjelentünk vérvételen Mosolyog Voltunk ultrahangon, és 2 héten át minden nap infúziót kapott. Jah... egy olyan májgyulladása volt, amiről európában 4-ről tudnak. Kutya azóta úgy néz ki rendbe jött Mosolyog Bár még 2 hónapig bogyókat kell szednie.
Remélem hű ebed is rendbe jön! Gyors gyógyulás kívánok neki!
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #11 Dátum: 2008. Február 18. - 16:16:12 »

Az Ebnek meg jobbulást kívánok!
Köszi és üdb köztünk!
A problémádra talán tud valaki orvosságot, én spec ugyanolyan tanácstalan vagyok, mint Te.
Mellesleg ha legközelebb a műszaki segítség, tanácskérés topicba írod az ilyet, talán hamarabb tanácsot kapsz.
Üdv!
Szia.
Szintén jobbulást az Ebzetnek. Nématjuhiknál ez megesik, mert állítólag kölyök korban hirtelen nőnek, ezért macerásabb az öregedés. Remélem rendbe jön, nem lesz nagy gond vele. Adj át neki légyszi 2 db simi-t.  Vigyorog
Köszi, átadom. Bár már megkapta ebben a 24 órában az egész évi simiadagját.... Vigyorog Kölyök korában pár hónapig calciumos purinát és egy két injekciót is kapott, mert az első lábai kissé gyengék voltak. Várható volt, de az ember soha nem számít a rosszra...Szívszorító, ahogy megy az első lábain, a hátsó lábait félig húzza, félig úgy rakja lábfejre vagy ferdén az oldalára, mintha el lennének törve, eldől, a fenekére esik...borzalmas! Na mindegy...nem akarlak ezzel untatni benneteket, nem is idevaló téma. Bocsi, hogy eddig is terjengős voltam kutya témában.

Szeretjük az állatokat és nem untatsz vele,és teljesen együttérzünk veled.A közelmúltban az ismeretségi körömben is két németjuhásznak is ugyan ez volt a baja,csak az az érdekes hogy nekik fokozatosan jött elő ez a bénulás.Kb 2 év alatt és persze mindkettő túl volt a 10 éven.Nekem egy 17éves cicám van.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
rebelpeak
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 128


« Hozzászólás #12 Dátum: 2008. Február 18. - 18:25:34 »

meatloaf! nem túl fiatal hozzád a csaj?!
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #13 Dátum: 2008. Február 18. - 18:26:08 »

meatloaf! nem túl fiatal hozzád a csaj?!
Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #14 Dátum: 2008. Február 18. - 18:31:07 »

meatloaf! nem túl fiatal hozzád a csaj?!
Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Mint az "alkonyattól pirkadatig"ban:
-van szöke cica
-barna cica
-fekete cica
-cica cica   Vigyorog Vigyorog Vigyorog  /és 17 éves is!!!! /
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: [1] 2 3 ... 17   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!