Lacetti klub fórum
2024. Június 16. - 07:29:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 204197 alkalommal)
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #90 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 11:05:38 »

Akkor sem etanolra készült.
Ha több lesz a benzinben az etanol, akkor várhatólag az eddig lerakódott kosz szépen kijön az üzemanyag rendszerből? És az eddig patent módon münködő autó lépten - nyomon megáll majd dugulás vagy egyéb miatt?
És a tömítések, szimeringek? Azok sem az alkoholos üzemre lettek tesztelve!!!
Ezek lehet, hogy apróságok, viszont igen kínos és drága hibákat eredményezhetnek.
Kicsit tamáskodva, de próbaképpen tankoltam egy kis E85-öt én is a hétvégén, elsősorban a lehetséges spórolást szem előtt tartva. Így most a teli tankban 1/3 E85, 2/3 normál 95-ös benya van.
Az első tapasztalat: semmi változás a menettulajdonságokban (legalábbis egyenlőre, mentem már vagy 50 km-t ...  Kacsint), és pöccre indult a ma reggeli hűvösben is. Viszont a fogyasztásra nagyon kíváncsi leszek: Az alkohol kisebb energiatartalma és az alacsonyabb égéshője miatt illik némi emelkedésre számítani, de ha a fogyi néhány százaléknál többel emelkedik, már nem éri meg a macerát - ennél a keverési aránynál már 10% fogyasztásnövekedés elviszi a lehetséges megtakarítást!!! -  aki nem hiszi, számoljon utána... Kacsint)

Ami meg a szutykot illeti: a benzinszűrő meg kell, hogy fogja a tankból esetlegesen "felszabaduló" redvát, a többi részen meg milyen szutyok lenne? (Nem tudom, kérdezem!)
Dugulás a szilárd szutyoktól lehet(ne), az ellen meg - elvileg - ott az üzemanyagszűrő.
A tömítésekről, szimmeringekről: Ne tévesszük össze az etanolt a metanollal! Az E85-ben ETANOL van, az pedig messze nem olyan agresszív anyag, mint a METANOL (amit spéci versenyautókban, meg a modellekben használnak!)
Úgyhogy e tekintetben - legalábbis - én nyugodt vagyok. Inkább  attól tartok, hogy esetleg majd mondjuk gyetyát kell cserélni a hőérték miatt, meg macerás lesz indulni a reggeli hidegben. (Hidegindító ketyerére nem kívánok költeni...)

Ha mindenféle átalakítás nélkül, és min. fogyasztásnövekedéssel elvan a gépezet, akkor lehet, hogy használni fogom , ha nem, nem...


Én kipróbáltam 1/2-1/2-ben is. Komolyabb eltérés ott sem tapasztaltam. Üzemanyagszűrőt hamarosan amúgy is cserélnem kell, most belefér duhajkodni.Mosolyog
A tömítéseket én sem féltem különösebben... Mosolyog
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #91 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 20:29:12 »

Akkor felesleges a sárga STP használata.Helyette E85,az is kiganyézza a szutykot ezek szerint.Sőt,lehet hogy nem kellett volna sok autón szelepet cserélni,hanem csak fele-fele arányban használni a benyával?(na ezt tudja meg a GM Vigyorog)
Nekem is ebből a torpan,fullad,nemmegy dolgokból indult az etanol használat tavaj okt.-ben.érdekes modon azóta semmi ilyesmit nem tapasztalok.Nincs korom jó minden.1/3 benya 2/3 e85 használatával meg nincs gond az indulással -5 fokig.Ez alatt már két inditás kellett nekem is.Bárkinek merem ajánlani ezt a keverési arányt hisz ugyanabban a technikában ülünk.Lassan egy év gondmentes használat (35Ekm).Érezni fogjátok a külömbséget már alacsony fordulaton és a fogyi sem ugrik az egekbe.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 24. - 20:49:15 írta Krisz » Naplózva

06 70/22 11 222
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #92 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 11:50:57 »

Azért az E85-öt ne hasonlítsuk már a mosóbenzinhez . Kacsint
De ha a Wareszba azt nem tettem, akkor a Lacsiba sem a "bio"-t. Mert ha a gyár erre találta volna ki... 
Ezzel az erővel, akkor gázzal sem lehet használni. Nem arra találták ki. Kacsint
Volt 2 céges autóm is gázos! 
Városban taxizni lehet hogy jó, de országúton... 
A magasabb hőmérséklet miatt meg a tömítések igencsak kezdtek megviselődni...
/részemről: soha öbbet, legalább is önszántamból./
Nekem semmi gond sincs a gázzal, még országúton sem.
Sőt. Általános tapasztalat, hogy gázzal szebben, kulturáltabban megy a kocsi, mint benzinnel.
Persze az sem mindegy, hogy milyen gáz szett került a gépbe.
A mostaniakat már nem szabad összehasonlítani a régi kütyükkel. Az enyémben lévőnek saját computere van, hengerenkénti befecskendezéssel (ezekbe a kocsikba már nem is lehet mást betenni). Pont, mint a gyári, benzines megoldás.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #93 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 18:17:59 »

Honnan tudod, hogy nem bírják az alkoholt a tömítések? Láttad ,tapasztaltad vagy csak hallottál róla. Nem mindegy, saját tapasztalat akkor elhiszem neked! Kacsint
Hát, a hajón a gépészek dolgoznak vele. A hordón konkrétan nem E85 van írva, hanem az, hogy etanol. A motorok alkatrészeit, a kartelt, esetenként szeparátort tisztítanak, meg ilyesmiket. Többnyire, ahol megoldható inkább a dízelt használják, mert:
1. olcsóbb (nem kell rendelni, a napi 1- 2 tonnás fogyiban fel sem tűnik +50- 100 liter,
2. Abból mindig van 10- 20 tonna, az etanolt meg 200 literes hordóban tárolják,
3. És ez a legfőbb, a gumi tömítéseket, ha etanollal pucoltak valamit, akkor X üzemóra után ellenőrizni / cserélni kell.

Épp ezért a güvök inkább melóznak kétszer annyit a gázolajjal, mint hogy a szerelés után két három nappal megint meg kelljen bontani a gépet - ellenőrzés céljából.
Sokat beszélgette velük, főleg a lengyelekkel. Akit kérdeztem, az mindegyik inkább a gázt ajánlotta, mint alternatívát. Persze, ott nagy divatja van.

Az egyetemen meg géptan tanárunk is azt tanította, hogy a Brazíliában használt alkoholos autók motorjában más anyagú a tömítés.

Csak ezért. Nem hitetlen vagyok, de ha a motor teljesítménye ilyen - olyan mértékben megérzi a tankolt benzin minőségét, akkor biztos, hogy lesz valamilyen következménye (élettartam, kopó alkatrészek, bármi), ha más üzemanyaggal használják, mint amire tervezve lett.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #94 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 18:43:32 »

Biztos igazad van. De én akkor sem féltem a tömítéseimet. Vigyorog
Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #95 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 19:00:25 »

Biztos igazad van. De én akkor sem féltem a tömítéseimet. Vigyorog


Én sem. Nem tankolom.  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #96 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 19:03:49 »

Biztos igazad van. De én akkor sem féltem a tömítéseimet. Vigyorog


Én sem. Nem tankolom.  Kacsint
Dehogynem! Kacsint
Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #97 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 19:05:07 »

Biztos igazad van. De én akkor sem féltem a tömítéseimet. Vigyorog


Én sem. Nem tankolom.  Kacsint
Dehogynem! Kacsint
De pici benya talán van az etanolban?   He
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #98 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 19:32:52 »

Úgy tudom Uniós előírás a min.4.4% biokomponens(etanol). De valójában mennyi van, azt passzolom.
Valahol azt olvastam, hogy a svédeknél 10 és 20% között van, ők keverik a legtöbbet a benzinhez.
Az E85 sem tiszta alkohol 15-25% benzin lehet benne.
Naplózva


LPG
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #99 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 19:51:55 »

Úgy tudom Uniós előírás a min.4.4% biokomponens(etanol). De valójában mennyi van, azt passzolom.
Valahol azt olvastam, hogy a svédeknél 10 és 20% között van, ők keverik a legtöbbet a benzinhez.
Az E85 sem tiszta alkohol 15-25% benzin lehet benne.
Van benne mert az inditáshoz kell lennie és a tiszta alkohol 106-os oktánszámu az e85 meg 100-aznak felel meg.De valami  ilyesmi miatt a 85 jelzés mert 85 százalák alkohol 15 százalék benya
Naplózva

06 70/22 11 222
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #100 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 20:06:40 »

Az biztos, hogy bitang tűzveszélyes és büdös is. Régebben bizony rájártak az emberek és itták. Ma már szinezik, szagosítják.

A tömítés dolgot a régi motorosoktól hallottam.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #101 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 20:14:07 »

Az biztos, hogy bitang tűzveszélyes és büdös is. Régebben bizony rájártak az emberek és itták. Ma már szinezik, szagosítják.

A tömítés dolgot a régi motorosoktól hallottam.
Ez kacsa!Nem kell félni mert ez etilalkohol nem metilalkohol.
Naplózva

06 70/22 11 222
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #102 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 20:19:18 »

Az biztos, hogy bitang tűzveszélyes és büdös is. Régebben bizony rájártak az emberek és itták. Ma már szinezik, szagosítják.

A tömítés dolgot a régi motorosoktól hallottam.
És az alholistáknak szétmarta a gyomrát az etanol?
Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #103 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 21:12:25 »

Az biztos, hogy bitang tűzveszélyes és büdös is. Régebben bizony rájártak az emberek és itták. Ma már szinezik, szagosítják.

A tömítés dolgot a régi motorosoktól hallottam.
És az alholistáknak szétmarta a gyomrát az etanol?
Nem tudom, ezek olyan igaz tengerész történetek voltak. állítólag vízzel hígították és málnaszőrt (copyright Rejtő) kevertek hozzá.
Még karrierem hajnalán találkoztam pár olyan alkesszal, hogy róluk elhittem, megihatták.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #104 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 21:18:00 »

Az biztos, hogy bitang tűzveszélyes és büdös is. Régebben bizony rájártak az emberek és itták. Ma már szinezik, szagosítják.

A tömítés dolgot a régi motorosoktól hallottam.
És az alholistáknak szétmarta a gyomrát az etanol?
Nem tudom, ezek olyan igaz tengerész történetek voltak. állítólag vízzel hígították és málnaszőrt (copyright Rejtő) kevertek hozzá.
Még karrierem hajnalán találkoztam pár olyan alkesszal, hogy róluk elhittem, megihatták.
Szerintem bele fogod tenni mert rágódsz rajta és egyszer csak jön az e85. Vigyorog És marad is!!!
Naplózva

06 70/22 11 222
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!