Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 09:31:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 200655 alkalommal)
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #15 Dátum: 2008. április 18. - 08:30:38 »

Mennyibe kerül és hol lehet kapni etanolt?Tudja valaki?
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #16 Dátum: 2008. április 18. - 09:15:40 »

Mennyibe kerül és hol lehet kapni etanolt?Tudja valaki?
Itt fent vannak a kutak és a HunFlex átalakító heylek:
http://etanol.blog.hu/2008/03/16/e85_kutak_magyarorszagon
Naplózva
fankyboy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Hozzászólás #17 Dátum: 2008. április 18. - 20:45:41 »

10 helyen van már az országban de ha a térképet megnézed nyugat európában már nagyon sok van remélem nálunk is így fog terjedni.itt sopronban avia kútnál 219ft állítóleg ez téli üza a nyári adalék nélkül 205ft lessz minusz 4 ft kedvezmény avia kártyával amit ingyen adnak.
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #18 Dátum: 2008. április 18. - 22:10:31 »

10 helyen van már az országban de ha a térképet megnézed nyugat európában már nagyon sok van remélem nálunk is így fog terjedni.itt sopronban avia kútnál 219ft állítóleg ez téli üza a nyári adalék nélkül 205ft lessz minusz 4 ft kedvezmény avia kártyával amit ingyen adnak.
Akkor ez elég drága.Jobb az autógáz!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #19 Dátum: 2008. április 21. - 11:10:06 »

10 helyen van már az országban de ha a térképet megnézed nyugat európában már nagyon sok van remélem nálunk is így fog terjedni.itt sopronban avia kútnál 219ft állítóleg ez téli üza a nyári adalék nélkül 205ft lessz minusz 4 ft kedvezmény avia kártyával amit ingyen adnak.
Akkor ez elég drága.Jobb az autógáz!


Csak kicsit húzósabb a beszerelés: 250-300 e. Ft. a mi gépünkbe.
+ nincs pótkerék (vagy csomagtartó)
+ nem mehetsz be a mélygarázsokba
+ évenkénti műszaki vizsga (ha jól tudom, nekem a taxi miatt így-is úgy-is évenként van)
+ vizsga előtt gázos "vizsga" (tanusítvány kiállítása ~ 5000 Ft)
+ szűrő csere a gázrendszerbe (egyes műhelyek szerint 10-15 e. Km-enként kell, mások szerint elég 40-50 e-ként. Ára ~ 15 e. Ft)

Szóval ez sincs ingyen.
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #20 Dátum: 2008. április 21. - 20:05:10 »

10 helyen van már az országban de ha a térképet megnézed nyugat európában már nagyon sok van remélem nálunk is így fog terjedni.itt sopronban avia kútnál 219ft állítóleg ez téli üza a nyári adalék nélkül 205ft lessz minusz 4 ft kedvezmény avia kártyával amit ingyen adnak.
Akkor ez elég drága.Jobb az autógáz!

Csak kicsit húzósabb a beszerelés: 250-300 e. Ft. a mi gépünkbe.
+ nincs pótkerék (vagy csomagtartó)
+ nem mehetsz be a mélygarázsokba
+ évenkénti műszaki vizsga (ha jól tudom, nekem a taxi miatt így-is úgy-is évenként van)
+ vizsga előtt gázos "vizsga" (tanusítvány kiállítása ~ 5000 Ft)
+ szűrő csere a gázrendszerbe (egyes műhelyek szerint 10-15 e. Km-enként kell, mások szerint elég 40-50 e-ként. Ára ~ 15 e. Ft)

Szóval ez sincs ingyen.
Nincs ingyen ez tény.Én 70.000 km.ert tettem bele az előző lacsimba gázzal semmi probléma nem volt vele. Nem kell évente vizsgáztatni, a szűrő csere viszont tényleg + költség, de kompenzálja a gáz ára.Én 30 ezrenként cseréltem szűrőt és még akkor sem volt koszos.Már lassan bánom a diesel cserét.

Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #21 Dátum: 2008. április 22. - 06:25:48 »

10 helyen van már az országban de ha a térképet megnézed nyugat európában már nagyon sok van remélem nálunk is így fog terjedni.itt sopronban avia kútnál 219ft állítóleg ez téli üza a nyári adalék nélkül 205ft lessz minusz 4 ft kedvezmény avia kártyával amit ingyen adnak.
Akkor ez elég drága.Jobb az autógáz!

Csak kicsit húzósabb a beszerelés: 250-300 e. Ft. a mi gépünkbe.
+ nincs pótkerék (vagy csomagtartó)
+ nem mehetsz be a mélygarázsokba
+ évenkénti műszaki vizsga (ha jól tudom, nekem a taxi miatt így-is úgy-is évenként van)
+ vizsga előtt gázos "vizsga" (tanusítvány kiállítása ~ 5000 Ft)
+ szűrő csere a gázrendszerbe (egyes műhelyek szerint 10-15 e. Km-enként kell, mások szerint elég 40-50 e-ként. Ára ~ 15 e. Ft)

Szóval ez sincs ingyen.
Nincs ingyen ez tény.Én 70.000 km.ert tettem bele az előző lacsimba gázzal semmi probléma nem volt vele. Nem kell évente vizsgáztatni, a szűrő csere viszont tényleg + költség, de kompenzálja a gáz ára.Én 30 ezrenként cseréltem szűrőt és még akkor sem volt koszos.Már lassan bánom a diesel cserét.


Sajnos minden pénnzbe kerül. Örüljünk, hogy (egyelőre) nincs külön levegőtartály a kocsikon, hogy azért is lehessen külön fizetni! Kacsint
Naplózva
fankyboy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Hozzászólás #22 Dátum: 2008. április 23. - 21:43:29 »

Na megvolt az első tankolásom etanollal.mentem 500km ebből 80 város többi autópálya átlag 140-el így tankoltam 46 lityit ez kicsivel több mint 9 liter 100-on.Szerintem ez nem is rossz ha azt számolom hogy 100km 9liter*224ft az 2016ft dieselből ez kb 7 literrel 100-ra *310ft az 2170ft így majdnem diesel áron autozom.Nem azt mondom hogy jobb mint egy diesel de ha azt veszem nem fizetem ki azt az árat amivel többe kerül egy dieseles kocsi és mégis pénzemnél vagyok.Döntsön mindenki saját belátása szerint.Még méregetek majd sima közutat is de arra ritkán járok.
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #23 Dátum: 2008. április 23. - 22:33:13 »

Na megvolt az első tankolásom etanollal.mentem 500km ebből 80 város többi autópálya átlag 140-el így tankoltam 46 lityit ez kicsivel több mint 9 liter 100-on.Szerintem ez nem is rossz ha azt számolom hogy 100km 9liter*224ft az 2016ft dieselből ez kb 7 literrel 100-ra *310ft az 2170ft így majdnem diesel áron autozom.Nem azt mondom hogy jobb mint egy diesel de ha azt veszem nem fizetem ki azt az árat amivel többe kerül egy dieseles kocsi és mégis pénzemnél vagyok.Döntsön mindenki saját belátása szerint.Még méregetek majd sima közutat is de arra ritkán járok.
Jogos, bár azt ne feledd a diesel felárat újraértékesítésnél megkapod és hát a menetteljesítményeket nem lehet összehasonlítani!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
fankyboy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Hozzászólás #24 Dátum: 2008. április 24. - 16:57:57 »

igaz amit irsz nekem is diesel volt ,de megvagyok elégedve ezzel a kocsival is .Csak azt kell megszoknom gyakrabban járok benzinkútra és mégis hasonlóra jön ki 100-ra a költség.nekem most a költség volt a lényeg mivel napi 110km megyek melóba viszont olcsóbb autóra kellett váltanom ez így még akár 10 lityivel is nagyjából megéri,és állítólag a benzines autó megbízhatóbb , de hát ez megint csak szemlélet kérdése.
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #25 Dátum: 2008. április 24. - 20:19:21 »

igaz amit irsz nekem is diesel volt ,de megvagyok elégedve ezzel a kocsival is .Csak azt kell megszoknom gyakrabban járok benzinkútra és mégis hasonlóra jön ki 100-ra a költség.nekem most a költség volt a lényeg mivel napi 110km megyek melóba viszont olcsóbb autóra kellett váltanom ez így még akár 10 lityivel is nagyjából megéri,és állítólag a benzines autó megbízhatóbb , de hát ez megint csak szemlélet kérdése.
Hát hogy megbízhatóbb arra azért nem varrnék gombot.Tény, hogy a motorjával a benzinesemnek nem volt baja.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #26 Dátum: 2008. Május 13. - 17:25:39 »

Olvastam egy autós újságban az etanollal kapcsolatban:egy terepjáró teletankolásához szükséges mennyiségű gabonából egy teljes évig lehetne táplálni egy harmadik világbeli embert.No comment.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #27 Dátum: 2008. Május 13. - 18:57:35 »

Olvastam egy autós újságban az etanollal kapcsolatban:egy terepjáró teletankolásához szükséges mennyiségű gabonából egy teljes évig lehetne táplálni egy harmadik világbeli embert.No comment.
Akinek az van, azt az ilyen nem érdekli!
Azért a  terepjáróban kényelmesebben lehet utazni, mint egy ember hátán, és nagyobb a presztízse is! Vigyorog
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #28 Dátum: 2008. Május 13. - 19:41:09 »

Olvastam egy autós újságban az etanollal kapcsolatban:egy terepjáró teletankolásához szükséges mennyiségű gabonából egy teljes évig lehetne táplálni egy harmadik világbeli embert.No comment.
  Már most világbotrány, hogy mennyí földterületet használnak alternativ üzemanyag termeléshez, ahelyet, hogy élelmiszer termelést folytatnának ott! Egyre drágul ezért a gabona, és általában az élelmiszer! Ne feledjük, hogy a benzin, és gázolaj ára a legnagyobb százalékban az adók miatt, és persze a spekulációk miatt ilyen szemérmetlenűl drága! Csütörtöktől még drágább lesz: a benzin 5-tel, a dizel 8-cal emelkedik a csillagok felé. Én már a XXi.-ik századot is utálom!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
fankyboy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Hozzászólás #29 Dátum: 2008. Május 23. - 21:25:15 »

ehhez csak annyit az etanol megjelenés óta egy áron van tehát a mostani nyári ár 226,9ft minden áremelés ellenére.Az pedig hogy mi a következménye az élelmiszerhiánynak csak azt tudnám mondani míg nálunk megszűnt a "jómódú" középosztály addig indiában és kínában rohamosan nő ez a szám és nem mi vagyunk "rizszabálók".szerintem mindenki megdolgozik azért az extráért,hogy autózzon,és minden üza.-nak van olyan mellékhatása amit felhozhatnánk.bocs ha valakinek a lelkébe gázoltam ,de ez a véleményem.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!