Lacetti klub fórum
2024. április 26. - 13:28:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 36   Le
 
Szerző Téma: Szelepcsere, kapcsolódó tapasztalatok  (Megtekintve 155752 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #30 Dátum: 2008. Március 11. - 13:07:03 »

Lehet, hogy garilejárta előtt elhajtom a háztól

Te, a szerelmes így beszélsz Kedvesedről? He
Gondolhatod mekkora dilemma ez most nekem! Nem akarok nagy szavakat használni, de nekem tényleg kedvesem, szinte mindene olyan, amilyet valaha is szerettem volna egy új autóban!!! (pl. a H-astra is bejön kívülről, de a belseje nekem nagyon modern, sarkos!)
Imádom ezt az autót, de mégis döntenem kell, mert bő egy év múlva lejár a gari! Viszont azért vágtunk bele az új autóba sokhavi részletre, mert az előző kocsi nagyon vitte a pénzt! Egy olyan autót szerettem volna, amelyik ha ki lesz fizetve, akkor utána még egypár évig autó lesz és élvezni tudjuk munkánk gyümölcsét! Bár ez kissé többet fogyaszt, mint a drágább társai, de az én futásteljesítményemmel elnézem neki.
Viszont ha állandó gond lesz ez a koromlerakódás? Ki tudja kifizetni majd évente azt a 200 rugót, amiért mindig szétkapják valami új fejlesztésű kísérleti szelepek kedvéért?
Már így is azzal kell számolnom hogy összerakás után cserélhetem le az olajat, hisz a szervíz ugyan rak bele, de nem azt a castrolt, amit eddig használtam, mert azt mindig én vittem bele!
Valaki említette, hogy zajosabb lett a motor utána. Ha pont nekem sem sikerül összerakni rendesen? Ez így nem gyere be!!!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #31 Dátum: 2008. Március 11. - 13:31:57 »

Lehet, hogy garilejárta előtt elhajtom a háztól

Te, a szerelmes így beszélsz Kedvesedről? He
Gondolhatod mekkora dilemma ez most nekem! Nem akarok nagy szavakat használni, de nekem tényleg kedvesem, szinte mindene olyan, amilyet valaha is szerettem volna egy új autóban!!! (pl. a H-astra is bejön kívülről, de a belseje nekem nagyon modern, sarkos!)
Imádom ezt az autót, de mégis döntenem kell, mert bő egy év múlva lejár a gari! Viszont azért vágtunk bele az új autóba sokhavi részletre, mert az előző kocsi nagyon vitte a pénzt! Egy olyan autót szerettem volna, amelyik ha ki lesz fizetve, akkor utána még egypár évig autó lesz és élvezni tudjuk munkánk gyümölcsét! Bár ez kissé többet fogyaszt, mint a drágább társai, de az én futásteljesítményemmel elnézem neki.
Viszont ha állandó gond lesz ez a koromlerakódás? Ki tudja kifizetni majd évente azt a 200 rugót, amiért mindig szétkapják valami új fejlesztésű kísérleti szelepek kedvéért?
Már így is azzal kell számolnom hogy összerakás után cserélhetem le az olajat, hisz a szervíz ugyan rak bele, de nem azt a castrolt, amit eddig használtam, mert azt mindig én vittem bele!
Valaki említette, hogy zajosabb lett a motor utána. Ha pont nekem sem sikerül összerakni rendesen? Ez így nem gyere be!!!
Megmondom őszintén az ,hogy lecseréltem a régit pont ezeknek a problémáknak köszönhető.Nekem is lejárt a gari és féltem, hogy gáz lesz.Igaz nekem a lambda szonda miatt kezdett el világítani a LÁMPA , de kis híján infarktust kaptam.Mindez az eladás előtt 2 héttel.Na ez döntött.Ellenben mivel konstrukciós hiba, szerintem garancia időn túl is kötelesek ingyen megjavítani.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
jegi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


Lacsi szimpátiatag /Mazda 6/


WWW
« Hozzászólás #32 Dátum: 2008. Március 11. - 13:47:18 »

Én meg megmondom őszintén, hogy pont ezek miatt nem fogok lacsit venni, ha nincs meg egyértelmüen a megoldás! Azt hittem ha ledugózzák no problém, de úgy látszik nem igy van sajna. Igazából még az az eset érdekelne, ha valaki igy csinálta volna: szelepcsere és utána azonnal ledugózás! Elméletileg igy nem szabadna mitől kormolódni, nem igaz? Vagy a másik lehetőség: mindjárt újonnan dugó! Tapasztalat?
Naplózva

mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #33 Dátum: 2008. Március 11. - 14:00:37 »

Én meg megmondom őszintén, hogy pont ezek miatt nem fogok lacsit venni, ha nincs meg egyértelmüen a megoldás! Azt hittem ha ledugózzák no problém, de úgy látszik nem igy van sajna. Igazából még az az eset érdekelne, ha valaki igy csinálta volna: szelepcsere és utána azonnal ledugózás! Elméletileg igy nem szabadna mitől kormolódni, nem igaz? Vagy a másik lehetőség: mindjárt újonnan dugó! Tapasztalat?
Neked nincs Lacsid?Szimpátia tag vagy?Milyen típust hajtasz?
Pedig szerintem nyugodtan vehetsz nem fogod megbánni.A Cápa sem fogja lecserélni(reméljük)csak egy kicsit el van kenődve.(Mint a korom a szelepeken!)
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #34 Dátum: 2008. Március 11. - 14:16:43 »

Én meg megmondom őszintén, hogy pont ezek miatt nem fogok lacsit venni, ha nincs meg egyértelmüen a megoldás! Azt hittem ha ledugózzák no problém, de úgy látszik nem igy van sajna. Igazából még az az eset érdekelne, ha valaki igy csinálta volna: szelepcsere és utána azonnal ledugózás! Elméletileg igy nem szabadna mitől kormolódni, nem igaz? Vagy a másik lehetőség: mindjárt újonnan dugó! Tapasztalat?
Neked nincs Lacsid?Szimpátia tag vagy?Milyen típust hajtasz?
Pedig szerintem nyugodtan vehetsz nem fogod megbánni.A Cápa sem fogja lecserélni(reméljük)csak egy kicsit el van kenődve.(Mint a korom a szelepeken!)
Tudod, a két ok, ami miatt talán marad! Egyik, hogy mind külsőleg, mind belsőleg bejön. A másik, hogy egy astrára legalább +3 évet be kellene vállalni, holott alig várom már, hogy a mostani lecsengjen (majd félúton vagyok a hitellel), hogy jusson a családra több ! 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #35 Dátum: 2008. Március 11. - 14:22:06 »

Sziasztok! Nekem 20000Km-rel ezelőtt cseréltek szelepeket, de nekem egy napomba telt és azóta semmi gondom vele. Sokan írták hogy ennyi idő alatt nem lehet megcsinálni, de akkor mi másért lenne azóta tökéletes???
No igen, mert valszeg neked ott helyben volt olyan cég, akik csinálták a hengerfejet (ha csinálták és nem rakták vissza úgy ahogy volt, ugyanis a szepeűlepvezetőket fel kell dörzsárazni, a szelepfészkeket be kell csiszolni asszem)! Tőlünk el kell vinni a megyeszékhelyre, tehát az első nap estére ér oda a fej. Másnap jó esetben elkészül, harmadnap visszajön és elkezdik összeszerelni, vagy átcsúszik a negyedik napra mire elkészül.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
jegi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


Lacsi szimpátiatag /Mazda 6/


WWW
« Hozzászólás #36 Dátum: 2008. Március 11. - 16:41:15 »

Én meg megmondom őszintén, hogy pont ezek miatt nem fogok lacsit venni, ha nincs meg egyértelmüen a megoldás! Azt hittem ha ledugózzák no problém, de úgy látszik nem igy van sajna. Igazából még az az eset érdekelne, ha valaki igy csinálta volna: szelepcsere és utána azonnal ledugózás! Elméletileg igy nem szabadna mitől kormolódni, nem igaz? Vagy a másik lehetőség: mindjárt újonnan dugó! Tapasztalat?
Neked nincs Lacsid?Szimpátia tag vagy?Milyen típust hajtasz?
Pedig szerintem nyugodtan vehetsz nem fogod megbánni.A Cápa sem fogja lecserélni(reméljük)csak egy kicsit el van kenődve.(Mint a korom a szelepeken!)
Hehe, méghogy szimpátia tag! Öreg déjvús tag vagyok, 8 éve 1 esperót nyúzok és azt sem tudom, vannak e egyáltalán benne szelepek meg pechlámpa. :-) A család teljesen belebolondult a lacsikba, ha nézzük a WTCC-t akkora a szurkolás, hogy majd összedől a ház! Tehát a szivügy megvan. Más: mivel az utcán fog lakni, fontos szempont a tolvajok "érdeklődése" is, ami szinte a nullával egyenlő. Az ára is elfogatható. Nem is 1-2 évre venném. Tényleg minden passzol, csakhát ez a motor! Mostnemtom, mostnemtom mit tegyek...
Naplózva

meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #37 Dátum: 2008. Március 11. - 16:44:03 »

Én meg megmondom őszintén, hogy pont ezek miatt nem fogok lacsit venni, ha nincs meg egyértelmüen a megoldás! Azt hittem ha ledugózzák no problém, de úgy látszik nem igy van sajna. Igazából még az az eset érdekelne, ha valaki igy csinálta volna: szelepcsere és utána azonnal ledugózás! Elméletileg igy nem szabadna mitől kormolódni, nem igaz? Vagy a másik lehetőség: mindjárt újonnan dugó! Tapasztalat?
Neked nincs Lacsid?Szimpátia tag vagy?Milyen típust hajtasz?
Pedig szerintem nyugodtan vehetsz nem fogod megbánni.A Cápa sem fogja lecserélni(reméljük)csak egy kicsit el van kenődve.(Mint a korom a szelepeken!)
A mostani motorokkal már nincs gond,de ha megteheted vegyél minél nagyobb motorral,vagy dieselt. Kacsint
Hehe, méghogy szimpátia tag! Öreg déjvús tag vagyok, 8 éve 1 esperót nyúzok és azt sem tudom, vannak e egyáltalán benne szelepek meg pechlámpa. :-) A család teljesen belebolondult a lacsikba, ha nézzük a WTCC-t akkora a szurkolás, hogy majd összedől a ház! Tehát a szivügy megvan. Más: mivel az utcán fog lakni, fontos szempont a tolvajok "érdeklődése" is, ami szinte a nullával egyenlő. Az ára is elfogatható. Nem is 1-2 évre venném. Tényleg minden passzol, csakhát ez a motor! Mostnemtom, mostnemtom mit tegyek...
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #38 Dátum: 2008. Március 11. - 17:13:00 »

Én meg megmondom őszintén, hogy pont ezek miatt nem fogok lacsit venni, ha nincs meg egyértelmüen a megoldás! Azt hittem ha ledugózzák no problém, de úgy látszik nem igy van sajna. Igazából még az az eset érdekelne, ha valaki igy csinálta volna: szelepcsere és utána azonnal ledugózás! Elméletileg igy nem szabadna mitől kormolódni, nem igaz? Vagy a másik lehetőség: mindjárt újonnan dugó! Tapasztalat?
Neked nincs Lacsid?Szimpátia tag vagy?Milyen típust hajtasz?
Pedig szerintem nyugodtan vehetsz nem fogod megbánni.A Cápa sem fogja lecserélni(reméljük)csak egy kicsit el van kenődve.(Mint a korom a szelepeken!)
Hehe, méghogy szimpátia tag! Öreg déjvús tag vagyok, 8 éve 1 esperót nyúzok és azt sem tudom, vannak e egyáltalán benne szelepek meg pechlámpa. :-) A család teljesen belebolondult a lacsikba, ha nézzük a WTCC-t akkora a szurkolás, hogy majd összedől a ház! Tehát a szivügy megvan. Más: mivel az utcán fog lakni, fontos szempont a tolvajok "érdeklődése" is, ami szinte a nullával egyenlő. Az ára is elfogatható. Nem is 1-2 évre venném. Tényleg minden passzol, csakhát ez a motor! Mostnemtom, mostnemtom mit tegyek...
Próba szerencse Mosolyog
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #39 Dátum: 2008. Március 11. - 17:26:13 »

Én meg megmondom őszintén, hogy pont ezek miatt nem fogok lacsit venni, ha nincs meg egyértelmüen a megoldás! Azt hittem ha ledugózzák no problém, de úgy látszik nem igy van sajna. Igazából még az az eset érdekelne, ha valaki igy csinálta volna: szelepcsere és utána azonnal ledugózás! Elméletileg igy nem szabadna mitől kormolódni, nem igaz? Vagy a másik lehetőség: mindjárt újonnan dugó! Tapasztalat?
Neked nincs Lacsid?Szimpátia tag vagy?Milyen típust hajtasz?
Pedig szerintem nyugodtan vehetsz nem fogod megbánni.A Cápa sem fogja lecserélni(reméljük)csak egy kicsit el van kenődve.(Mint a korom a szelepeken!)
Hehe, méghogy szimpátia tag! Öreg déjvús tag vagyok, 8 éve 1 esperót nyúzok és azt sem tudom, vannak e egyáltalán benne szelepek meg pechlámpa. :-) A család teljesen belebolondult a lacsikba, ha nézzük a WTCC-t akkora a szurkolás, hogy majd összedől a ház! Tehát a szivügy megvan. Más: mivel az utcán fog lakni, fontos szempont a tolvajok "érdeklődése" is, ami szinte a nullával egyenlő. Az ára is elfogatható. Nem is 1-2 évre venném. Tényleg minden passzol, csakhát ez a motor! Mostnemtom, mostnemtom mit tegyek...
Hallgas a szívedre, szavazz a....Lacettire.(ja és dieselben álom jó)
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #40 Dátum: 2008. Március 11. - 18:21:59 »

Én meg megmondom őszintén, hogy pont ezek miatt nem fogok lacsit venni, ha nincs meg egyértelmüen a megoldás! Azt hittem ha ledugózzák no problém, de úgy látszik nem igy van sajna. Igazából még az az eset érdekelne, ha valaki igy csinálta volna: szelepcsere és utána azonnal ledugózás! Elméletileg igy nem szabadna mitől kormolódni, nem igaz? Vagy a másik lehetőség: mindjárt újonnan dugó! Tapasztalat?
Neked nincs Lacsid?Szimpátia tag vagy?Milyen típust hajtasz?
Pedig szerintem nyugodtan vehetsz nem fogod megbánni.A Cápa sem fogja lecserélni(reméljük)csak egy kicsit el van kenődve.(Mint a korom a szelepeken!)
Hehe, méghogy szimpátia tag! Öreg déjvús tag vagyok, 8 éve 1 esperót nyúzok és azt sem tudom, vannak e egyáltalán benne szelepek meg pechlámpa. :-) A család teljesen belebolondult a lacsikba, ha nézzük a WTCC-t akkora a szurkolás, hogy majd összedől a ház! Tehát a szivügy megvan. Más: mivel az utcán fog lakni, fontos szempont a tolvajok "érdeklődése" is, ami szinte a nullával egyenlő. Az ára is elfogatható. Nem is 1-2 évre venném. Tényleg minden passzol, csakhát ez a motor! Mostnemtom, mostnemtom mit tegyek...
Hallgas a szívedre, szavazz a....Lacettire.(ja és dieselben álom jó)
Alternatíva lenne nálam is, ha nem 8-10000-et mennék egy évben. Akkor nem kellene a sok felszerelés miatt maradásra bírnom magam a szelepes motorral. Jó lenne a  felni is, a tetőcsomitartó is, a légterelők, spoiler, stb.
Amikor volt bemutató, akkor mentem vele, bődület ereje van! Legalábbis egy lacsiban ülve szokatlan volt!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #41 Dátum: 2008. Március 12. - 12:31:28 »

Tisztelettel érdeklődnék, hogy aki nem az első körben a 16 szelep cseréjével, hanem már a módosított "kaparó-szelepekkel" történt csak 8 kipuffogó szelep cseréjén van túl, annak megjavult-e az autója? Tényleg ez a megoldás? Itt a szervízben azt mondták, hogy amelyik autón már a javított szelep csere volt, azt azóta nem hozták vissza.
Elért a kór ma reggel, megrendelték az alkatrészeket, egyúttal kormánymű csre, kilincsfényezés, hátsó ablakmosó-cső csere. Ezekről van körlevél a szervízben, tehát aktuális, tudott problémák.
Autóm kiesik négy napra ha megjönnek az alkatrészek, merthogy a hengerfejet viszik valahová. (gondolom szelepfészkeket csiszolni?)
Help please!
Pedig azt hittem, hogy engem elkerül a fene, hisz most is van benne éppen sárga stp.
Mondjuk szombaton meghajtottam kicsit autópálya tempóban, utána hazamentem, garázs, erre jött ma reggel a pech-lámpa kétszer, harmadik indításra már nem maradt égve. Viszont a kiolvasott kód a jól ismert P300. Az autó nem rángat, megy, csak eltárolta a kódot. Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Sokunknál így jött elő a sárga lámpa - nem sokkal autópálya után.
8 szelep cseréje óta nem volt, de a torpanást, rángatást nem oldotta meg.

Lezárt EGR-rel is rángat? Merthogy nekem nem rángat, de le is vagyon rekesztve! Csak pilácsot kaptam P300.
Nem tudom, hogy mit csináljak! Kicsit megorroltam cettire, mert ápolom, óvom a széltől is, gondozgatom, erre így kibabrál velem!
Lehet, hogy garilejárta előtt elhajtom a háztól, csak két bibi van:hatalmas bukás, mert a béka popója alatt van a lacsik ára, másrészt az extrák, kiegészítő cuccok nem lesznek jók másik gépre! Ezt már felszereltem, mindent előlről kellene kezdeni!
Ha pénzkereső lenen, akkor nem érdekelne, hajtanám ameddig végelgyengülésben el nem huny, de én legalább 10 évre szántam! 

Cápa!
Amennyit Te használod, ki fogja Ő bírni a 10 évet. Ne izgulj!
A pénzt meg minden szerelem viszi!  Vigyorog
Csináltass meg mindent a gari alatt, és olvasd minden nap a bibliát!
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #42 Dátum: 2008. Március 12. - 20:11:34 »

Idézet
A bemutatkozómban  irtam, 22ezernél volt  pechlámpa,szervizek tanácstalanok voltak,nem sorolom melyek,sárga  STP 3 tubusnyi  segitett egymás után,  onnantol 5ezrenként 1tankhoz 1STP,nagyon ritkán villant egyet,kialudt de nem  volt jelentős rángatás,sem folyamatos villogás,bár minden  olajcserénél P300 as  hibakód de mindig azt mondtak hogy pörgetni kell.73 ezer körül elkezdtek súlyosbodni a tünetek és már a sárga + fekete  STP sem segített.Gyanakodtunk mindenre,gyertyacsere,gyertyakábelcsere,trafó bemérés az jó főtengely  jeladóa gyanakodtunk, felhívtam ma reggel 1  márkaszervizt (18.ker.Méta u. Chevrolet Tóth)ott megkérdezték mik a tünetek,elmondtam,kapásból mondtak vigyem be  szelepcserére.Nagyon udvariasak,segítőkészek.

Az én autóm is ott van. Hétfőn vittem be és csütörtök - péntekre ígérték, hogy kész lesz.
Véletlenül nem láttad, kombi ezüst színű  lacettiklubos matricával?
Hétfőn reggel 9-óta nem láttam, ilyen sokáig még nem voltunk távol egymástól! 
Naplózva


LPG
Deutscher
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Hozzászólás #43 Dátum: 2008. Március 12. - 20:37:38 »

cápa feri
Átolvastam a topikot részvétem neked is, azt nem mondták, hogy 8-at vagy mindet, de valami kaparószelepről beszéltek.



Jani
Sajnos nem láttam az autódat, de remélem, hogy mihamarabb visszakapod te is, s többet nem lesz vele problémád.
Én egyébként rákérdeztem, hogy a szelepcsere után mennyi km-t fog az új szelepekkel problémamentesen elmenni, de
megnyugtattak, állítólag jobb lesz mint az új és nem jön vissza többet a P300-as hibakód.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #44 Dátum: 2008. Március 12. - 20:45:02 »

Nekem is ezt mondták.

Azért az érdekes, hogy decemberben  a Dunához mentem be P300-as hibakóddal.
Azt mondák pörgessem és majd megjavul. Megkérdeztem a szelep cserét és elég érdekes arccal nézet rám a szerelő mert ö ilyenről még nem hallott.  He He He
Esetleg ha nem javul szétszedik a motort és kipucolják.
Azóta feléjük se nézek.
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 36   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!