Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 12:24:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 115   Le
 
Szerző Téma: Egyéb (elektromos) hibák  (Megtekintve 410604 alkalommal)
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Dátum: 2008. Szeptember 08. - 19:52:29 »

Van egy problémám,villamossági,de (szerintem) nem fért bele a létezőkbe.
A lényeg a következő:Megőrült az elektromos rendszere a gépnek.Ha becsukom akármelyik ajtót,ráadja az egyes gyújtást.Fordítva meg úgy néz ki a dolog,hogy járó motornál elfordítom a kulcsot 0/Lock állásba és nem áll le a motor,ki is vettem a kulcsot,semmi.Fura érzés volt ez...
Kinyitottam az ajtót és leállt a motor....Gidyvel gondolkodtunk,arra jutottunk,hátha bepárásodott valamely csatlakozó.Be a garázsba,akku saru le,computer csati le,biztosítékdoboz tető le,meg még azt a kis dobozt is kinyitottam ami a computer mögött van közvetlenül(immob.?),hajszérítózás fél óráig:semmi változás.Úgy hagytam egész du.:semmi.Nem tudom,vagy egy relay szállt el,vagy a gyújtáskapcsoló..?Holnap valszeg irány a szervíz.
Hát csak ezt szerettem volna leírni...
...Vagy elég lett volna csak a társalgóban...?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 08. - 20:08:04 írta akidobos » Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 20:11:29 »

Van egy problémám,villamossági,de (szerintem) nem fért bele a létezőkbe.
A lényeg a következő:Megőrült az elektromos rendszere a gépnek.Ha becsukom akármelyik ajtót,ráadja az egyes gyújtást.Fordítva meg úgy néz ki a dolog,hogy járó motornál elfordítom a kulcsot 0/Lock állásba és nem áll le a motor,ki is vettem a kulcsot,semmi.Fura érzés volt ez...
Kinyitottam az ajtót és leállt a motor....Gidyvel gondolkodtunk,arra jutottunk,hátha bepárásodott valamely csatlakozó.Be a garázsba,akku saru le,computer csati le,biztosítékdoboz tető le,meg még azt a kis dobozt is kinyitottam ami a computer mögött van közvetlenül(immob.?),hajszérítózás fél óráig:semmi változás.Úgy hagytam egész du.:semmi.Nem tudom,vagy egy relay szállt el,vagy a gyújtáskapcsoló..?Holnap valszeg irány a szervíz.
Hát csak ezt szerettem volna leírni...

Van egy tippem!
Nyisd fel a csomagtérajtót és szagolj oda a gumiharmonikához, amelyikben átmegy a a tetőnél a kasztniból az ötödik ajtóba a vezetékköteg. Ha ablakmosószagot érzel, akkor máris megvan a hiba:eltörött a hátsó ablakmosócsöved. Az ablakmosó folyadékod pedig ráfolyt alatta a C oszlopnál lévő csatlakozóra, amelyről mennek a hátsó lámpák és egyéb dolgok. Itt ez a víz zárlatot csinált. Típushiba. Vidd be, ha garis a gép automat cserélik a csövet. Próba cseresznye. Kacsint
http://lacetti-klub.extra.hu/forum/index.php?topic=153.0
Itt tárgyaltuk a témát.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 08. - 20:13:37 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #2 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 21:45:59 »

Ezen már tavaly túlestem,de akkor nem csinált zárlatot,hál'Isten.
Viszont az utolsó normális állapotában az volt az utolsó műveletem mielőtt kiszálltam és lezártam,hogy spricniztem a hátsó szélvédőt...
AZTA Q!!!Viszont nem volt mosószag....Csag adalékként:tavaly,mikor eltört a hátsó cső,a mosószer a hátsó ajtó alatt csinált tócsát.Na azt éreztem.Mondjuk lehet most beljebb tört.Reggel ezzel kezdek!
Köszi a tippet!!!!
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #3 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 10:31:53 »

OK,probléma elhárítva:El volt törve az ablakmosó cső,az ülés mögött az öv mögött a 2 csati kapott nedűt.Cső kijavítva,csatlakozók hajszárítva,probléma nuku.Téma lezárva.Nagyon köszönöm a tippet!:)  Puszi
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 06. - 17:14:13 írta akidobos » Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #4 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 10:40:53 »

OK,probléma elhárítva:El volt törve az ablakmosó cső,az ülés mögött az öv mögött a 2 csati kapott nedűt.Cső kijavítva,csatlakozók hajszárítva,probléma nuku.Téma lezárva.Nagyon köszönöm a tippet!:)  Puszi
Megörökítettem azért: http://www.wlan2k.hu/~akidobos/Pictures/Vegyi/OOPS.mp4

Igazán nincs mit, örülök, hogy segíthettem! (Pláne, hogy olyan rövidre sikerült részemről a keszthelyi látogatásotok, most legalább picit kárpótolhattalak.)
A hozzászólások később majd átkerülnek a megfelelő topicba innen.
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
lacettibb
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


sw 2.0 dízel Platinum


WWW
« Hozzászólás #5 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 18:26:02 »

Most vettem észre, hogy a másfél éves Lacettim motorház lecsukást érzékelő kapcsolóján a gumírozás így néz ki. Kicsit borzasztó érzés, a többi gumi alkatrészre gondolva. Ha ez 18 hónap alatt ilyen lett, milyenek lesznek a többi gumi alkatrészek mondjuk hat év múlva. Lehet szerintetek  ilyen gumitakarót venni valahol, vagy készüljek fel az egész kapcsoló cseréjére?
Naplózva

Ne dobd a használt zoknid kifordítva a szennyestartóba!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #6 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 18:32:23 »

Most vettem észre, hogy a másfél éves Lacettim motorhz lecsukást érzékelő kapcsolóján a gumírozás így néz ki:

Mert nem gyári... /riasztósok álltal beszerelt gagyi../
Mi már sokan cseréltünk gyárira.
Ehhez gumit nem kapsz, csak kompletten új kapcsolót, de az sem birja tovább 1-1.5 évnél.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 26. - 18:36:01 írta ladlac » Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
lacettibb
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


sw 2.0 dízel Platinum


WWW
« Hozzászólás #7 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 18:36:01 »

Most vettem észre, hogy a másfél éves Lacettim motorhz lecsukást érzékelő kapcsolóján a gumírozás így néz ki:

Mert nem gyári... /riasztósok álltal beszerelt gagyi../
Mi már sokan cseréltünk.
Köszi a gyors reagálást!
Akkor mégis jobb lenne kicserélni, mert ha belefolyik a víz, magától beindulhat a riasztó. Hol lehet ilyet venni?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 26. - 19:25:23 írta lacettibb » Naplózva

Ne dobd a használt zoknid kifordítva a szennyestartóba!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8 Dátum: 2008. Október 23. - 20:53:28 »

TV-s kollégámnál is úgy tűnik előjött az ablakmosó-cső törése. Nem tudta leállítani az autót, pedig kivette a kulcsot, illetve a műszerfal haloványan néha világít, kivett kulcs esetén is. Ezenkívül a generátor felől halk hangot hall, szintén kivett kulcs esetén is, ami megszűnik ha nyitva van az egyik ajtó. Szerintetek megcsinálják gariba neki, az autó 4 éves lesz januárban.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #9 Dátum: 2008. Október 23. - 21:21:32 »

TV-s kollégámnál is úgy tűnik előjött az ablakmosó-cső törése. Nem tudta leállítani az autót, pedig kivette a kulcsot, illetve a műszerfal haloványan néha világít, kivett kulcs esetén is. Ezenkívül a generátor felől halk hangot hall, szintén kivett kulcs esetén is, ami megszűnik ha nyitva van az egyik ajtó. Szerintetek megcsinálják gariba neki, az autó 4 éves lesz januárban.
Sztem nem.
De ez nem egy drága javítás (én biztosan nem vinném szakszervizbe - magam csinálnám).
Műanyag cső szinte ingyen van. Ha a gyáriban van spirál rugós betét, akkor azt át kell tenni bele. Ha nincs, akkor szerezni kell bele.
Ez védi a csövet a megtöréstől.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #10 Dátum: 2008. Október 23. - 21:24:27 »


Ez védi a csövet a megtöréstől.
Hát úgy tűnik, nem nagyon véd ellene
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #11 Dátum: 2008. Október 23. - 21:27:09 »


Ez védi a csövet a megtöréstől.
Hát úgy tűnik, nem nagyon véd ellene
Ezt a hibát szerencsére nem ismerem közelről. Nálam még nem jött elő.
Igaz, még csak 120 e. van a gépben.  Vigyorog
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #12 Dátum: 2008. Október 23. - 21:31:35 »


Ez védi a csövet a megtöréstől.
Hát úgy tűnik, nem nagyon véd ellene
Erről ez jutott az eszembe. "Nem, igen az ellen nem véd." forrás Szalacsi Vigyorog
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #13 Dátum: 2008. Október 23. - 21:38:16 »


Ez védi a csövet a megtöréstől.
Hát úgy tűnik, nem nagyon véd ellene
Erről ez jutott az eszembe. "Nem, igen az ellen nem véd." forrás Szalacsi Vigyorog
Ez nekem is eszembe jutott, de kicsit OFF itt. A kocsiban egyébként 40e km van.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #14 Dátum: 2008. Október 23. - 21:35:36 »

Neked nem is lesz ilyen problémád. Mondjuk nekem se, mert én nem használom a hátsó ablaktörlőt és spricnit. Kacsint
Naplózva


LPG
Oldalak: [1] 2 3 ... 115   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!