Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 15:47:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 115   Le
 
Szerző Téma: Egyéb (elektromos) hibák  (Megtekintve 410610 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #420 Dátum: 2010. Május 31. - 07:51:20 »

Köszönöm.........
szívesen, de Lesliewendesday (biztos laci aki csak szerdán ér rá fórumozni) Vigyorog nick nevű cartárstól van a link,
Meg mondjuk kint van a weblapon is.
http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_weblinks&catid=17&Itemid=34

Nem véletlenül. Kacsint
De ha valaki a kerülő utakat szereti... Vigyorog
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #421 Dátum: 2010. Június 08. - 19:55:01 »

Haho!
Sikerült megoldanom a problémát, ismét megköszönném.
Reggel elkezdtem leszedni a burkolatot a kapott instrukciók alapján. -eleinte könnyebben aztán döcögve, de megoldottam.
Az elém tárulkozó kép ismerős volt a kapott "tananyag" után. Itt kicsit megtorpantam, He ugyanis nem láttam nedvességet, és nem éreztem az ablakmosó lötty illatát sem, de biztos ami biztos alapon ellenőriztem a lőre útját ha már szétszedtem, de itt rendben volt. Aztán gondoltam lássuk mi lesz, ha most "spriccelek" egyet. Meg is jelent a csomagtartó irányából a folyadék. A csomagtartó bal felső részén van egy "bordás gumicső", amiben kötegelve van néhány vezeték, ill. az ablakmosó csöve. Na ebben a kis sz.rban volt eltörve egy toldás előtt. Benzincsővel orvosoltam a problémát, a C oszloptól a végéig kicseréltem, és ha már itt jártam kicseréltem a 3. féklámpa égőit is, mert már szép feketék voltak. Esztétikailag is "erősítettem", eltávolítottam az említett féklámpából egy kb. 3éves szúnyotetemet   Vigyorog
Nagyjából ennyi, mégegyszer köszönet, szép napot mindenkinek

Mojzi
Örülők hogy sikerrel jártál  Kacsint
Tegnap én is szétkaptam a kombinkat, mert múltkor feltűnt, hogy nem jön az ablakmosó hátul. Gondoltam inkább megcsinálom, minthogy problémát okozzon, mint korábban a HB-n. Kiszedtem a "bordás gumicsövet", illetve nem ****oztam, egy határozott mozdulattal lekaptam a burkolatot is a hátsó szélvédő fölött (kinyitva alatt). A meglepi ekkor jött, a cső végig ép és egészséges. Az mondjuk furcsa volt, hogy a cső egyik része átlátszó és valami rúgószerű spirálszál ment benne, gondolom így nem törik meg olyan könnyen, vagy nemtom. Lehet, hogy ezt csípőből kicserélték valamelyik szerviz során megelőzve a problémát? He

Na de akkor miért nem jön a lé? Első mérgemben beültem és elkezdtem nyomni a hátsó spricnit ezerrel. Egyből hallom is, hogy ömlik az ablakmosó folyadék a motortér alá 

Annyi volt, hogy a barmok, akik anno hűtőfolyadék nélkül adták vissza -az egyébként aranyáron, gusztustalan rondán- megjavított autót, a hátsó ablakmosó csövét is elfelejtették összedugni az akku alatt. Bal első lámpa kiszed, cső összedug és máris jó az ablakmosó...  Zavart
Naplózva

Pittike
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #422 Dátum: 2010. Június 09. - 10:53:30 »

Haho!
Sikerült megoldanom a problémát, ismét megköszönném.
Reggel elkezdtem leszedni a burkolatot a kapott instrukciók alapján. -eleinte könnyebben aztán döcögve, de megoldottam.
Az elém tárulkozó kép ismerős volt a kapott "tananyag" után. Itt kicsit megtorpantam, He ugyanis nem láttam nedvességet, és nem éreztem az ablakmosó lötty illatát sem, de biztos ami biztos alapon ellenőriztem a lőre útját ha már szétszedtem, de itt rendben volt. Aztán gondoltam lássuk mi lesz, ha most "spriccelek" egyet. Meg is jelent a csomagtartó irányából a folyadék. A csomagtartó bal felső részén van egy "bordás gumicső", amiben kötegelve van néhány vezeték, ill. az ablakmosó csöve. Na ebben a kis sz.rban volt eltörve egy toldás előtt. Benzincsővel orvosoltam a problémát, a C oszloptól a végéig kicseréltem, és ha már itt jártam kicseréltem a 3. féklámpa égőit is, mert már szép feketék voltak. Esztétikailag is "erősítettem", eltávolítottam az említett féklámpából egy kb. 3éves szúnyotetemet   Vigyorog
Nagyjából ennyi, mégegyszer köszönet, szép napot mindenkinek

Mojzi
Örülők hogy sikerrel jártál  Kacsint
Tegnap én is szétkaptam a kombinkat, mert múltkor feltűnt, hogy nem jön az ablakmosó hátul. Gondoltam inkább megcsinálom, minthogy problémát okozzon, mint korábban a HB-n. Kiszedtem a "bordás gumicsövet", illetve nem ****oztam, egy határozott mozdulattal lekaptam a burkolatot is a hátsó szélvédő fölött (kinyitva alatt). A meglepi ekkor jött, a cső végig ép és egészséges. Az mondjuk furcsa volt, hogy a cső egyik része átlátszó és valami rúgószerű spirálszál ment benne, gondolom így nem törik meg olyan könnyen, vagy nemtom. Lehet, hogy ezt csípőből kicserélték valamelyik szerviz során megelőzve a problémát? He

Na de akkor miért nem jön a lé? Első mérgemben beültem és elkezdtem nyomni a hátsó spricnit ezerrel. Egyből hallom is, hogy ömlik az ablakmosó folyadék a motortér alá 

Annyi volt, hogy a barmok, akik anno hűtőfolyadék nélkül adták vissza -az egyébként aranyáron, gusztustalan rondán- megjavított autót, a hátsó ablakmosó csövét is elfelejtették összedugni az akku alatt. Bal első lámpa kiszed, cső összedug és máris jó az ablakmosó...  Zavart
Bammeg, mér nem lehet figyelni??? He
Még szerencse, hogy nem rontották el a megítélésüket ezzel a hibával:)
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #423 Dátum: 2010. Június 09. - 11:42:28 »

Bár nem ide való téma, de ennek kapcsán....
Én eleve bizalmatlan vagyok, így mindig végigszaglászom az autót, miután hazaviszem....
Majd egy fél órája szaglásztam, már-már azt hittem, hogy kivételesen minden rendben van....de az utolsó pillanatban rájöttem, hogy mégsem!  A pollenszűrőház fedeléből elhagytak egy csavart, így a fedél kissé csálén állt, falsot tudott szívni...sehol nem leltem a hiányzó csavart, még a szónyeg alatt sem....így fabrikáltam bele egy csavart, mert nem volt olyan hatlapfejű lemezcsavarom, a lényeg, hogy a menet stimmeljen.
Szal....nem tudott kellemes meglepetés érni....
Ha valakinek esetleg lenne egy ilyen szoknyás hatlapfejű-phillipses csavarja feleslegben, megköszönném.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #424 Dátum: 2010. Június 09. - 11:50:45 »

Az mondjuk furcsa volt, hogy a cső egyik része átlátszó és valami rúgószerű spirálszál ment benne, gondolom így nem törik meg olyan könnyen, vagy nemtom. Lehet, hogy ezt csípőből kicserélték valamelyik szerviz során megelőzve a problémát? He
A spirál gyári benne.
Sajnos nem oldja meg a problémát, bár lehet, hogy elodázza a meghibásodást.
A cső így is eltörik előbb-utóbb, mert kikeményedik az anyaga, és így már nem viseli el a hajtogatást.
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #425 Dátum: 2010. Június 09. - 21:59:38 »

Az mondjuk furcsa volt, hogy a cső egyik része átlátszó és valami rúgószerű spirálszál ment benne, gondolom így nem törik meg olyan könnyen, vagy nemtom. Lehet, hogy ezt csípőből kicserélték valamelyik szerviz során megelőzve a problémát? He
A spirál gyári benne.
Sajnos nem oldja meg a problémát, bár lehet, hogy elodázza a meghibásodást.
A cső így is eltörik előbb-utóbb, mert kikeményedik az anyaga, és így már nem viseli el a hajtogatást.
Igazából teljesen fittnek tűnt a cső, törés sehol. Úgyhogy optimista vagyok... Kacsint
Naplózva

Pittike
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #426 Dátum: 2010. Június 09. - 22:02:28 »

Bammeg, mér nem lehet figyelni??? He
Még szerencse, hogy nem rontották el a megítélésüket ezzel a hibával:)
Hát igen, az már korábban kiderült, hogy hozzájuk nem kell menni többet és nem csak a hűtőfolyadék miatt... :S
Naplózva

Pittike
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #427 Dátum: 2010. Június 12. - 14:17:21 »

Az mondjuk furcsa volt, hogy a cső egyik része átlátszó és valami rúgószerű spirálszál ment benne, gondolom így nem törik meg olyan könnyen, vagy nemtom. Lehet, hogy ezt csípőből kicserélték valamelyik szerviz során megelőzve a problémát? He
A spirál gyári benne.
Sajnos nem oldja meg a problémát, bár lehet, hogy elodázza a meghibásodást.
A cső így is eltörik előbb-utóbb, mert kikeményedik az anyaga, és így már nem viseli el a hajtogatást.
Igazából teljesen fittnek tűnt a cső, törés sehol. Úgyhogy optimista vagyok... Kacsint
Én is az voltam - 4 évig. Vigyorog
Utána csak megadta magát.
Naplózva
fabi77
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21



« Hozzászólás #428 Dátum: 2010. Július 01. - 17:51:37 »

Sziasztok!

A műszerfal mögötti csatlakozó javításához kérném a segítségeteket. Kiszedtem amennyire tudtam (szénné van égve) találtam 3 kék, 3 zöld és 3 lila vezetéket. Ha jól sejtem ezeket kell összeforrasztani színenként.

Aki túl van ezen a javításon kérem segítsen, hogy mit is kell mivel összeforrasztani...nehogy összebarmoljak valamit.

Előre is köszönöm!
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #429 Dátum: 2010. Július 01. - 21:51:35 »

Sziasztok!

A műszerfal mögötti csatlakozó javításához kérném a segítségeteket. Kiszedtem amennyire tudtam (szénné van égve) találtam 3 kék, 3 zöld és 3 lila vezetéket. Ha jól sejtem ezeket kell összeforrasztani színenként.

Aki túl van ezen a javításon kérem segítsen, hogy mit is kell mivel összeforrasztani...nehogy összebarmoljak valamit.

Előre is köszönöm!
Nemtom van-e aki maga csinálta, de józan paraszti ész szerint azokat kell összeforrasztani, amelyek a csatiban is egymáshoz tartoznak. Persze ha már levágtad, akkor ezzel lehet nem vagy kisegítve.
Naplózva

Pittike
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #430 Dátum: 2010. Július 02. - 07:26:59 »

OFF
citroen xsara 2002-es benzines 1,4-es kombi - ért-e valaki ilyenhez?
Probléma, ahol jelenleg tartunk már több megoldási lehetőség elkövetése után: Az üzemanyag szivatyú vagy kap áramot, vagy nem. Nem találjuk az okát, hogy miért. Egy index fórumos kérdésre kapott válasz szerint időnként az immó tilthatja le valamiért...
Szóval aki találkozott már olyan személyel, akinek valamelyik hozzátartozójának ismerőse hallott már olyan emberről, aki láttott már ilyet, az kérem privát üziben keressen meg. Az sem baj, ha közvetlen tapasztalatról tud beszámolni.
(Taxisok! Esetleg az utasvadászat közben egy-egy típusazonos kollégánál, ha rákérdeznétek esetleges tapasztalatra...)
Amiért itt (is) érdeklődöm: Itt a környékünkön már két jónak mondott ótóvillanyász belebukott a sztoriba. Pl: Az egyikük megvette bele az új üzemanyag-szivatyút majd 50ezerért, probléma mégis van...
Előre is köszi
ON
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #431 Dátum: 2010. Július 02. - 08:37:40 »

Francia? Pláne Citroncs? Pláne xar.. a?

Jajj! Jajj!

Anyunak volt 2002- es, 1,4- es. Igaz nem kombi. Újonnan vette, a hiba 5 éves korában jelentkezett.  Próbáltak ott mindent, üa. szivattyú csere, kábelköteg csere, immó hihetetlen összegért kivesz, bemér, jó ég tudja mi még, nem lett meg a hiba. Miután ez már akkor 300 + - ba fájt már és a villanyászok már ECU cserén gondolkodtak (kisebb vagyon) gyorsan be lett számoltatva egy Aveóba...

Szó ami szó, nem jó a helyzet. Szóval anyunál ezek kilőve. És ami a legjobb a kib....tt vezérképviselet nem és nem akart tudni a hibáról, semmilyen tanáccsal nem tudtak szolgálni. Pedig márkaszervízben próbálták vajákolni az autót.

Nem írigyellek...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #432 Dátum: 2010. Július 02. - 09:28:47 »

Francia? Pláne Citroncs? Pláne xar.. a?

Jajj! Jajj!

Anyunak volt 2002- es, 1,4- es. Igaz nem kombi. Újonnan vette, a hiba 5 éves korában jelentkezett.  Próbáltak ott mindent, üa. szivattyú csere, kábelköteg csere, immó hihetetlen összegért kivesz, bemér, jó ég tudja mi még, nem lett meg a hiba. Miután ez már akkor 300 + - ba fájt már és a villanyászok már ECU cserén gondolkodtak (kisebb vagyon) gyorsan be lett számoltatva egy Aveóba...

Szó ami szó, nem jó a helyzet. Szóval anyunál ezek kilőve. És ami a legjobb a kib....tt vezérképviselet nem és nem akart tudni a hibáról, semmilyen tanáccsal nem tudtak szolgálni. Pedig márkaszervízben próbálták vajákolni az autót.

Nem írigyellek...
Öcsémé... Még nincs egy éve, hogy nála van.  Amikor vette ott állt mellette egy bordó SW, próbáltam rábeszélni  , dehát a pénz nagy úr! 
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #433 Dátum: 2010. Július 02. - 09:36:28 »

Francia? Pláne Citroncs? Pláne xar.. a?

Jajj! Jajj!

Anyunak volt 2002- es, 1,4- es. Igaz nem kombi. Újonnan vette, a hiba 5 éves korában jelentkezett.  Próbáltak ott mindent, üa. szivattyú csere, kábelköteg csere, immó hihetetlen összegért kivesz, bemér, jó ég tudja mi még, nem lett meg a hiba. Miután ez már akkor 300 + - ba fájt már és a villanyászok már ECU cserén gondolkodtak (kisebb vagyon) gyorsan be lett számoltatva egy Aveóba...

Szó ami szó, nem jó a helyzet. Szóval anyunál ezek kilőve. És ami a legjobb a kib....tt vezérképviselet nem és nem akart tudni a hibáról, semmilyen tanáccsal nem tudtak szolgálni. Pedig márkaszervízben próbálták vajákolni az autót.

Nem írigyellek...
Öcsémé... Még nincs egy éve, hogy nála van.  Amikor vette ott állt mellette egy bordó SW, próbáltam rábeszélni  , dehát a pénz nagy úr! 

Én 3 éve majdnem egy 1.6-os Xsarát vettem, de a szerelem az szerelem, és a Nubira mellett döntöttem... 
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #434 Dátum: 2010. Július 02. - 13:34:01 »

Ja, bocs, 1,6- os volt. De szerintem a technika ugyanaz.

ha viszont bratyódé, akkor inkább ne mondjad neki, ne keserítsd el. Találni kellene inkább egy Citroncsban büfé szerelőt! És talán az alkatrészek sem olyan drágák már ma egy 8 éves modellhez...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 115   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!