Lacetti klub fórum
2024. április 23. - 21:29:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 544 545 [546] 547 548 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 674986 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8175 Dátum: 2017. Július 30. - 09:58:23 »

Ismét nincs szerencsém a kocsikkal. Most nem egy "kedves" autóstárs ment neki, hanem a fűkaszások. Először le is tagadták, hogy erre vágtak volna szegélyt (pedig pont láttam az erkélyről, de mire leértem már el is intézték a kocsit), aztán a rendőrség említésére már készségesebbek lettek. A főnök persze védekezett, hogy ők direkt ponyvát használnak és nem is nagyon szokott ilyen előfordulni velük. Végül adott egy elismervényt, amivel elmentem azonnal a helyi Opel (volt Chevy) márkakereskedésbe (ők a szerződött javítópartnerük). A kárbejelentés megtörtént, de mivel vagyoni kár, a biztosító saját kárfelvevője fogja szemlézni az autót. Akkor egyébként 5-en voltunk ott ugyanilyen káreseménnyel, melyet ugyanaz a cég okozott kaszálás közben (szélvédő, oldalsó üvegek és persze fényezési sérülések miatt).
Pontos kárt még nem tudok, mivel a kocsi bal oldala tiszta füves (de használtak ponyvát), és a kárszakértő szemlézéséig nem is moshatom le az autót, de a hátsó lökhárítón van egy 1cmX1cm-es kőfelverődés okozta sérülés.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8176 Dátum: 2017. Július 30. - 11:11:43 »

Ismét nincs szerencsém a kocsikkal. Most nem egy "kedves" autóstárs ment neki, hanem a fűkaszások. Először le is tagadták, hogy erre vágtak volna szegélyt (pedig pont láttam az erkélyről, de mire leértem már el is intézték a kocsit), aztán a rendőrség említésére már készségesebbek lettek. A főnök persze védekezett, hogy ők direkt ponyvát használnak és nem is nagyon szokott ilyen előfordulni velük. Végül adott egy elismervényt, amivel elmentem azonnal a helyi Opel (volt Chevy) márkakereskedésbe (ők a szerződött javítópartnerük). A kárbejelentés megtörtént, de mivel vagyoni kár, a biztosító saját kárfelvevője fogja szemlézni az autót. Akkor egyébként 5-en voltunk ott ugyanilyen káreseménnyel, melyet ugyanaz a cég okozott kaszálás közben (szélvédő, oldalsó üvegek és persze fényezési sérülések miatt).
Pontos kárt még nem tudok, mivel a kocsi bal oldala tiszta füves (de használtak ponyvát), és a kárszakértő szemlézéséig nem is moshatom le az autót, de a hátsó lökhárítón van egy 1cmX1cm-es kőfelverődés okozta sérülés.
Én nem engednék fűkaszát használni, minden összbasznak vele és még zajos is, sokkal jobb volt amikor sima fűnyírót használtak, ott jóval kisebb az esélye a károkozásnak.
Bosszantó, hogy az ember próbál vigyázni az autójára, de úgy tapasztalom, hogy manapság ez egyre nagyobb kihívás.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8177 Dátum: 2017. Július 31. - 06:44:05 »

Ismét nincs szerencsém a kocsikkal. Most nem egy "kedves" autóstárs ment neki, hanem a fűkaszások. Először le is tagadták, hogy erre vágtak volna szegélyt (pedig pont láttam az erkélyről, de mire leértem már el is intézték a kocsit), aztán a rendőrség említésére már készségesebbek lettek. A főnök persze védekezett, hogy ők direkt ponyvát használnak és nem is nagyon szokott ilyen előfordulni velük. Végül adott egy elismervényt, amivel elmentem azonnal a helyi Opel (volt Chevy) márkakereskedésbe (ők a szerződött javítópartnerük). A kárbejelentés megtörtént, de mivel vagyoni kár, a biztosító saját kárfelvevője fogja szemlézni az autót. Akkor egyébként 5-en voltunk ott ugyanilyen káreseménnyel, melyet ugyanaz a cég okozott kaszálás közben (szélvédő, oldalsó üvegek és persze fényezési sérülések miatt).
Pontos kárt még nem tudok, mivel a kocsi bal oldala tiszta füves (de használtak ponyvát), és a kárszakértő szemlézéséig nem is moshatom le az autót, de a hátsó lökhárítón van egy 1cmX1cm-es kőfelverődés okozta sérülés.
Én nem engednék fűkaszát használni, minden összbasznak vele és még zajos is, sokkal jobb volt amikor sima fűnyírót használtak, ott jóval kisebb az esélye a károkozásnak.
Bosszantó, hogy az ember próbál vigyázni az autójára, de úgy tapasztalom, hogy manapság ez egyre nagyobb kihívás.
Ráadásul a kaszálásnak nem is volt látszata nálunk, a szegélynél ugyanúgy ott van a gaz. Sajnos olyan emberek végzik a munkát, akiknek nem számít semmi, csak minél hamarabb végezzenek. 10 perc alatt 1 km-nyi szegélyt nyírtak le, csak úgy szaladtak. Azt nem értem, miért nem lehet előre értesíteni a lakókat, hogy ma ne állj a parkolóba, mert kaszálunk. Vagy akkor hagyják ki azt a részt (éppen akkor csak három autó állt a padka mellett), aztán majd legközelebb levágják.
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #8178 Dátum: 2017. Július 31. - 08:07:20 »

Nálunk múlt hétvégén vendégek voltak, a garázsunk előtt parkoltak. A szomszéd annyira figyelmes volt, hogy jelezte, füvet fog vágni, álljunk el az autóval. Így is lehet...
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #8179 Dátum: 2017. Augusztus 03. - 20:35:59 »

Rendszers látogatója vagyok Tomy munkahelyének, lassan lesz jelenléti ívem is náluk. Mosolyog De amióta hozzájuk szállították a roncsot, nem nagyon mentem a közelébe. Ma viszont beindítottam, közel 2 hónappal a baleset után. Pöccre indult, klíma is űködött. Viszont pár perc után el kellett sétálnom onnan, ha Tomy nincs ott, bizony elsírom magamat.

Ilyen autóm nem lesz még egy.
Üzenet módosítása
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8180 Dátum: 2017. Augusztus 04. - 16:04:42 »

Ma volt a kárszakértő. Lefotózta, jót beszélgettünk a sok fűkaszás esetről, majd lemostam a kocsit. Szerencsére a lemezek és a küszöb ép maradt, viszont az első lökhárító is kapott egy kavicsot, ez mosás után lett látható. Azt is lefotózta, mehetek a márkaszervizbe fényeztetni mindkettőt.
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #8181 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 08:30:14 »

Segítségeteket kérem abban, hogy vajon hol található meg a Chevy Cruze-ok különböző felszereltségi szintjei, lehetőleg táblázatos, áttekinthető formában? LT, LT Plus, LTZ, LTZ Plus-oknál előforduló különbségek érdekelnének.

Előre is köszönöm.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8182 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 08:49:15 »

Például náluk:

http://www.chevrolet-toth.hu/chevrolet-gerpjarmuvek/chevrolet-arlistak/
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #8183 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 09:28:24 »

Nahát, pofonegyszerű.   Mosolyog
Nem is gondoltam, hogy még léteznek ezek az oldalak...
Köszönöm!
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8184 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 11:16:49 »

Nincs mit. A Malibu megvételénél én is itt néztem meg a felszereltséget. Kacsint
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #8185 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 11:39:04 »

Döme, csak nem autócsere lesz? 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #8186 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 18:57:43 »

Varga Tomi kérésére:

Igen Tisztelt Csoporttagok!

Az utóbbi időben jó néhányan kerestek telefonon, e-mailben, hogy valós vagy vélt hibajelenségeket, hangokat elmondás, videó vagy fénykép alapján "megszakértsek". Többször jeleztem, kértem, hogy felelősségteljes, korrekt diagnózist így nem tudok és nem is akarok adni. Se látnok se varázsló nem vagyok, minden ellentétes híreszteléssel szemben! Autó műszaki problémával küszködő "Cartársak" lesznek szívesek időpont egyeztetés után személyesen felkeresni, autójukkal együtt. Lehet megsértődni-nem annyira érdekel. Tessék átgondolni a dolgot. Nem tudok folyamatos "ügyeletet" tartani ez ügyben, van más dolgom is. Ez azonban senkire nem tartozik, ergo nem tartozok magyarázattal! Remélem érthető és egyértelmű voltam.

Köszönettel:Tamás
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #8187 Dátum: 2017. Augusztus 18. - 10:37:17 »

Döme, csak nem autócsere lesz? 

Egyszer majd csak lesz!  Mosolyog
Már több, mint egy éve böngészem a használt autókat, de még nem komoly a szándék, pénz híján. Elég jó alternatívának tűnne egy Cruze kombi, nem csak a márkahűség miatt.
Nemrég megdöglött a klímakompresszorom, tavaly küszöböt kellett cserélni, ezeket a nagy tételeket nem szívesen költi el az ember, mikor alig ér többet az autó. Nem mintha egy fiatal esetén szívesen javíttatnék... nehéz ügy...
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #8188 Dátum: 2017. Augusztus 18. - 16:07:21 »

Döme, csak nem autócsere lesz? 

Egyszer majd csak lesz!  Mosolyog
Már több, mint egy éve böngészem a használt autókat, de még nem komoly a szándék, pénz híján. Elég jó alternatívának tűnne egy Cruze kombi, nem csak a márkahűség miatt.
Nemrég megdöglött a klímakompresszorom, tavaly küszöböt kellett cserélni, ezeket a nagy tételeket nem szívesen költi el az ember, mikor alig ér többet az autó. Nem mintha egy fiatal esetén szívesen javíttatnék... nehéz ügy...
Új kompresszort vettél?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #8189 Dátum: 2017. Augusztus 18. - 19:40:59 »

Döme, csak nem autócsere lesz? 

Egyszer majd csak lesz!  Mosolyog
Már több, mint egy éve böngészem a használt autókat, de még nem komoly a szándék, pénz híján. Elég jó alternatívának tűnne egy Cruze kombi, nem csak a márkahűség miatt.
Nemrég megdöglött a klímakompresszorom, tavaly küszöböt kellett cserélni, ezeket a nagy tételeket nem szívesen költi el az ember, mikor alig ér többet az autó. Nem mintha egy fiatal esetén szívesen javíttatnék... nehéz ügy...


ezek még mindig nem nagy tételek,tizéves német prémiumra fél év alatt többet költesz,küszöb 11000/db csere 15-30.000,klimakompresszort most újíttattam fel 30.000
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 544 545 [546] 547 548 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!