Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 12:50:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 13   Le
 
Szerző Téma: Elektromos ablak, központi zár  (Megtekintve 103498 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #15 Dátum: 2009. Október 19. - 06:41:05 »

Egy kicsit gondolkoztam hogyan is történhetett. Gondolom ez a távirányító is ugró kódos. Amikor próbáltam bezárni az autót akkor valószínűleg túl rövidet nyomtam, így az autó nem érzékelte csak a távkapcsoló és az ugrott egyet. A helyes kapcsolat akkor állt helyre mikor az autót beindítottam és ismét felismerték egymást, onnantól pedig működött. Ez csak egy eszme futtatás, találgatás. Ha el akarták volna lopni az autót, lett volna rá lehetőségük, mert voltunk annyi ideig az áruházban.
Nem akarom borzolni az idegeidet, de egy autót gyakran napokig, hetekig figyelnek, mire elkötik....
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #16 Dátum: 2009. Október 19. - 08:44:38 »

Egy kicsit gondolkoztam hogyan is történhetett. Gondolom ez a távirányító is ugró kódos. Amikor próbáltam bezárni az autót akkor valószínűleg túl rövidet nyomtam, így az autó nem érzékelte csak a távkapcsoló és az ugrott egyet. A helyes kapcsolat akkor állt helyre mikor az autót beindítottam és ismét felismerték egymást, onnantól pedig működött. Ez csak egy eszme futtatás, találgatás. Ha el akarták volna lopni az autót, lett volna rá lehetőségük, mert voltunk annyi ideig az áruházban.
Nem akarom borzolni az idegeidet, de egy autót gyakran napokig, hetekig figyelnek, mire elkötik....
Nem hiszem, hogy eg y Lacettire "pazarolnák" az idejüket. Az olyan autókat érdemes figyelni, amik ritkák, a Lacettik jelenléte mellett nem érdemes napokig ezzel piszmogni. Szerintem.
Naplózva
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #17 Dátum: 2009. Október 19. - 17:46:38 »

Egy kicsit gondolkoztam hogyan is történhetett. Gondolom ez a távirányító is ugró kódos. Amikor próbáltam bezárni az autót akkor valószínűleg túl rövidet nyomtam, így az autó nem érzékelte csak a távkapcsoló és az ugrott egyet. A helyes kapcsolat akkor állt helyre mikor az autót beindítottam és ismét felismerték egymást, onnantól pedig működött. Ez csak egy eszme futtatás, találgatás. Ha el akarták volna lopni az autót, lett volna rá lehetőségük, mert voltunk annyi ideig az áruházban.
Nem akarom borzolni az idegeidet, de egy autót gyakran napokig, hetekig figyelnek, mire elkötik....
Nem hiszem, hogy eg y Lacettire "pazarolnák" az idejüket. Az olyan autókat érdemes figyelni, amik ritkák, a Lacettik jelenléte mellett nem érdemes napokig ezzel piszmogni. Szerintem.
Az igaz hogy a ritka autokbol szebb osszegre lehet szert tenni de mi van ha az alkatresz uzletet uzi valaki
Naplózva

gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #18 Dátum: 2009. Október 20. - 09:50:40 »

Egy kicsit gondolkoztam hogyan is történhetett. Gondolom ez a távirányító is ugró kódos. Amikor próbáltam bezárni az autót akkor valószínűleg túl rövidet nyomtam, így az autó nem érzékelte csak a távkapcsoló és az ugrott egyet. A helyes kapcsolat akkor állt helyre mikor az autót beindítottam és ismét felismerték egymást, onnantól pedig működött. Ez csak egy eszme futtatás, találgatás. Ha el akarták volna lopni az autót, lett volna rá lehetőségük, mert voltunk annyi ideig az áruházban.
Nem akarom borzolni az idegeidet, de egy autót gyakran napokig, hetekig figyelnek, mire elkötik....
Nem hiszem, hogy eg y Lacettire "pazarolnák" az idejüket. Az olyan autókat érdemes figyelni, amik ritkák, a Lacettik jelenléte mellett nem érdemes napokig ezzel piszmogni. Szerintem.
Az igaz hogy a ritka autokbol szebb osszegre lehet szert tenni de mi van ha az alkatresz uzletet uzi valaki
Ebben van igazságod, de ha alkatrésznek kell, akkor szerintem nem fognak a kóddal bajlódni. Egyszerűen trélerre rakják oszt csókolom...
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #19 Dátum: 2009. Október 20. - 21:45:53 »

Jaj ne ijesszétek halálra szegény 95LE-t. Szó nincs ilyesmiről, hogy a kódodat lopják... Nekünk is csinálta szinte az összes Lacetti, de az Opelek is eljátsszák ezt néha (akár a puszta közepén). Egyszer az egyik Lacettin végleg meg is szűnt a kapcsolat a kp. zár és a távirányító között, újra kellett hangoltatni.

Az ok tudomásom szerint a gyárilag sz.rul elvégzett összehangolás, illetve az alkalmazott elektronika gyenge minősége.

Astra-G -n pl. barkácsban is újra lehet hangolni a távirányítót gyújtáson lévő kulcsnál dupla zárógomb-nyomással. Sajna ez Lacsin nem műxik.

A kulcs algoritmusát amúgyis megszerezni (lehallgatni kell), ami nem befolyásolja azt, hogy nyílik-e az ajtó vagy sem.

Olyan meg nincs, hogy nem "hallotta" meg a kocsi a kulcs megnyomását, ezért kihagyott egy kódot. Gondolj bele: És ha a kocsitól távol nyomkodod a kulcsot akkor mi van? Vagy akinek 2 távirányítós kulcsa van...

De ha már a lopásnál tartunk: Nekünk MINDEN Lacsinkat nyitották már ki... Picit kifeszítik a kilincset, megfeszegetik a zárat, és már nyílik is az ajtó. A zár meg vagy tönkremegy vagy nem, viszont az ajtólemez a zár körül tuti benyomódik kissé. Na meg az ajtó fölül elfeszíthető a karosszériától annyira, hogy a résen egy drótot ledugjanak, amivel felhúzzák a kp. zár gombját. Az osztrák autóklub így nyitotta ki egy Lacsinkat Ausztriában 1 perc alatt...

Viszont az ajtó kinyitásával az autó még nem indult el! És ez a lényeg.
Naplózva

Pittike
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #20 Dátum: 2009. Október 20. - 21:57:16 »

Ja, és az immobilizer kódját ugye nem lehet ellopni a távolból... A kp. zár kódját drága kocsiknál lopják, ahol az ajtó kinyitása 20mp-nél több időt venne igénybe...

Az Opeleken meg a háromszögüveget verik be (mert az a legoccsóbb) aztán benyúlnak és kinyitják az ajtót. Nem kell ide űrtechnika.

A visító riasztó természetesen senkit nem zavar, a tolvajokat legfőképpen nem. 2 éve feltörték egy autónkat Csillaghegynél, plusz aznap éjszaka még másik hetet. Sorba mentek az utca összes autóján, valszeg fiatalok. Az autók felében volt riasztó, a miénkben is. Szerintetek feltűnt valakinek az éjszaka közepén, hogy az összes kocsinak vinnyog a riasztója? Hívta valaki a rendőrséget? Igen persze, reggel kilenckor, mikor észrevették... Még a megrágott szendvicset is az autónkban hagyták, nejlonzacskóstul.
Naplózva

Pittike
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #21 Dátum: 2009. Október 21. - 07:31:29 »

Jaj ne ijesszétek halálra szegény 95LE-t. Szó nincs ilyesmiről, hogy a kódodat lopják... Nekünk is csinálta szinte az összes Lacetti, de az Opelek is eljátsszák ezt néha (akár a puszta közepén). Egyszer az egyik Lacettin végleg meg is szűnt a kapcsolat a kp. zár és a távirányító között, újra kellett hangoltatni.

Az ok tudomásom szerint a gyárilag sz.rul elvégzett összehangolás, illetve az alkalmazott elektronika gyenge minősége.

Astra-G -n pl. barkácsban is újra lehet hangolni a távirányítót gyújtáson lévő kulcsnál dupla zárógomb-nyomással. Sajna ez Lacsin nem műxik.

A kulcs algoritmusát amúgyis megszerezni (lehallgatni kell), ami nem befolyásolja azt, hogy nyílik-e az ajtó vagy sem.

Olyan meg nincs, hogy nem "hallotta" meg a kocsi a kulcs megnyomását, ezért kihagyott egy kódot. Gondolj bele: És ha a kocsitól távol nyomkodod a kulcsot akkor mi van? Vagy akinek 2 távirányítós kulcsa van...

De ha már a lopásnál tartunk: Nekünk MINDEN Lacsinkat nyitották már ki... Picit kifeszítik a kilincset, megfeszegetik a zárat, és már nyílik is az ajtó. A zár meg vagy tönkremegy vagy nem, viszont az ajtólemez a zár körül tuti benyomódik kissé. Na meg az ajtó fölül elfeszíthető a karosszériától annyira, hogy a résen egy drótot ledugjanak, amivel felhúzzák a kp. zár gombját. Az osztrák autóklub így nyitotta ki egy Lacsinkat Ausztriában 1 perc alatt...

Viszont az ajtó kinyitásával az autó még nem indult el! És ez a lényeg.
Köszi!
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #22 Dátum: 2009. Október 21. - 07:59:56 »

95 LE!

Ezt időnként nekem is csinálja. Nyugi.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #23 Dátum: 2009. Október 21. - 08:16:43 »

Nekem csak Miskolcon szokta a panel-lakótelepen.Egész közel kell mennem a bal elejéhez,ahol a vevő van (asszem ott van) és csak akkor nyit/zár.Valószínűleg a hatalmas elektromoszmog miatt.
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #24 Dátum: 2009. Október 21. - 18:59:41 »

Barátnőmet egyszer kizárta az autó (Lacetti) járó motorral. Becsukta az ajtót (kívülről), majd egyszercsak bezárt a központi zár. A dolog azért furcsa, mert ilyet még szándékosan sem tudsz csinálni. Ugye ha a kulcs a gyújtáskapcsolóban van, a távirányító eleve nem működik. Nyitott vezetőajtónál a pálca nem nyomható le, ha meg már zárva az ajtó, akkor a felhúzott ablaküvegen keresztül kellett volna benyúlnia.

Az egyetlen lehetséges módot, hogy zárt vezetőajtónál és nyitott utasajtónál bemászott az autóba, lenyomta a pálcát, az utasajtón kimászott, majd lenyomott zárral bevágta az ajtót asszem kizárhatjuk. Akkor is valszeg az elektronika bolondult meg, vagy valami külső zavar behülyítette. A pótkulcs 25km-re volt 
Naplózva

Pittike
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #25 Dátum: 2009. Október 21. - 19:46:56 »

Barátnőmet egyszer kizárta az autó (Lacetti) járó motorral. Becsukta az ajtót (kívülről), majd egyszercsak bezárt a központi zár. A dolog azért furcsa, mert ilyet még szándékosan sem tudsz csinálni. Ugye ha a kulcs a gyújtáskapcsolóban van, a távirányító eleve nem működik. Nyitott vezetőajtónál a pálca nem nyomható le, ha meg már zárva az ajtó, akkor a felhúzott ablaküvegen keresztül kellett volna benyúlnia.

Az egyetlen lehetséges módot, hogy zárt vezetőajtónál és nyitott utasajtónál bemászott az autóba, lenyomta a pálcát, az utasajtón kimászott, majd lenyomott zárral bevágta az ajtót asszem kizárhatjuk. Akkor is valszeg az elektronika bolondult meg, vagy valami külső zavar behülyítette. A pótkulcs 25km-re volt 
Nekem is bezárt egyszer, de csak 16 km-re volt a másik kulcs. Csaba hozta utánam, örült a túrának. De ez lehetett riasztó dolog is, ki tudja? Nem a gyújtásban volt, csak simán belül.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #26 Dátum: 2009. Október 22. - 07:57:29 »

Barátnőmet egyszer kizárta az autó (Lacetti) járó motorral. Becsukta az ajtót (kívülről), majd egyszercsak bezárt a központi zár. A dolog azért furcsa, mert ilyet még szándékosan sem tudsz csinálni. Ugye ha a kulcs a gyújtáskapcsolóban van, a távirányító eleve nem működik. Nyitott vezetőajtónál a pálca nem nyomható le, ha meg már zárva az ajtó, akkor a felhúzott ablaküvegen keresztül kellett volna benyúlnia.

Az egyetlen lehetséges módot, hogy zárt vezetőajtónál és nyitott utasajtónál bemászott az autóba, lenyomta a pálcát, az utasajtón kimászott, majd lenyomott zárral bevágta az ajtót asszem kizárhatjuk. Akkor is valszeg az elektronika bolondult meg, vagy valami külső zavar behülyítette. A pótkulcs 25km-re volt 
Nekem ilyen lehetőségem nincs is, mivel a pótkulcs nem távirányítós. Mosolyog
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #27 Dátum: 2009. Október 22. - 13:42:46 »

Ja, és az immobilizer kódját ugye nem lehet ellopni a távolból...
Nem kell lopni, ki van írva a műszerfal tetejére a vonalkódod, alatta egy szám, az is elég nekik... 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #28 Dátum: 2009. Október 22. - 14:57:46 »

Ja, és az immobilizer kódját ugye nem lehet ellopni a távolból...
Nem kell lopni, ki van írva a műszerfal tetejére a vonalkódod, alatta egy szám, az is elég nekik... 
jaja, elég gáz
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #29 Dátum: 2009. Október 22. - 21:15:37 »

Ja, és az immobilizer kódját ugye nem lehet ellopni a távolból...
Nem kell lopni, ki van írva a műszerfal tetejére a vonalkódod, alatta egy szám, az is elég nekik... 
jaja, elég gáz

Erről konkrétan nem tudtam, de pl. Opelnél is bármelyik márkaszerviz 1 fax-szal lekéri akármelyik autó kulcs, immo és rádió kódját, senki nem ellenőrzi ki kéri le a kódot, és kinek az autójához. Bár elvileg kéne. Gondolom más márkáknál is így megy, kivéve talán a luxusmárkák. Innentől kezdve... A gyári dolgok ezért nem érnek xart sem...
Naplózva

Pittike
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 13   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!