Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 15:29:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 541893 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Dátum: 2007. Október 05. - 09:42:52 »

Azt vettem észre síri csendben, hogy amikor bekapcsolom a tompított fényszórót, a lámpák felől olyan hang jön, mintha mozdulna a magasságállító motor. Ezt nem csak első bekapcsoláskor, hanem minden alkalommal hallom, mintha állandóan állítana!
Ez kissé olyan nekem, mintha egy Viperben ülnék, mert annak van automata szintállítója attól függően, mennyire ver felfelé a fényszóró lassításkor-gyorsításkor.
Mint tudjuk, ez nem Viper, nem is látni szintérzékelőt a lámpatestben. Na de akkor mit baszkurál állandóan?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1 Dátum: 2007. Október 05. - 13:13:46 »

Cápa! Nézd meg, hátha kontakthibás a magasságállító poti. Mozgasd meg oda-vissza párszor, hátha jobb belátásra bírod ezzel. Esetleg kontaktspray? Remélem beletrafáltam! Ha nem, akkor bocsika, és ird meg, ha más volt! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2 Dátum: 2007. Október 05. - 13:40:00 »

Cápa! Nézd meg, hátha kontakthibás a magasságállító poti. Mozgasd meg oda-vissza párszor, hátha jobb belátásra bírod ezzel. Esetleg kontaktspray? Remélem beletrafáltam! Ha nem, akkor bocsika, és ird meg, ha más volt! Üdv: LadiGidy

Nem hiszem, mert amúgy működik. Szépen állítja  a fényszórót le-fel különben. Gondoltam arra is, hogy autótakarítás közben véletlenül két állás között hagytam a kapcsolót, de nem.
Az imént kicsit pontatlanul fogalmaztam. Szóval nem csak akkor hallom, amikor egy nap először bekapcsolom a világítást, hanem mindig abban a pillanatban, amikor felkapcsolom a tompított reflektort, egy pillanatra moccanik a fényszóróállító motor(?). Legalábbis úgy hallom.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #3 Dátum: 2007. Október 05. - 16:31:19 »

Cápa! Nézd meg, hátha kontakthibás a magasságállító poti. Mozgasd meg oda-vissza párszor, hátha jobb belátásra bírod ezzel. Esetleg kontaktspray? Remélem beletrafáltam! Ha nem, akkor bocsika, és ird meg, ha más volt! Üdv: LadiGidy

Nem hiszem, mert amúgy működik. Szépen állítja  a fényszórót le-fel különben. Gondoltam arra is, hogy autótakarítás közben véletlenül két állás között hagytam a kapcsolót, de nem.
Az imént kicsit pontatlanul fogalmaztam. Szóval nem csak akkor hallom, amikor egy nap először bekapcsolom a világítást, hanem mindig abban a pillanatban, amikor felkapcsolom a tompított reflektort, egy pillanatra moccanik a fényszóróállító motor(?). Legalábbis úgy hallom.
Detto ugyanez van nálam is , kb. egy hónapja csinálja ! Még egy típushiba ? He
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #4 Dátum: 2007. Október 05. - 18:31:11 »

Cápa! Nézd meg, hátha kontakthibás a magasságállító poti. Mozgasd meg oda-vissza párszor, hátha jobb belátásra bírod ezzel. Esetleg kontaktspray? Remélem beletrafáltam! Ha nem, akkor bocsika, és ird meg, ha más volt! Üdv: LadiGidy

Nem hiszem, mert amúgy működik. Szépen állítja  a fényszórót le-fel különben. Gondoltam arra is, hogy autótakarítás közben véletlenül két állás között hagytam a kapcsolót, de nem.
Az imént kicsit pontatlanul fogalmaztam. Szóval nem csak akkor hallom, amikor egy nap először bekapcsolom a világítást, hanem mindig abban a pillanatban, amikor felkapcsolom a tompított reflektort, egy pillanatra moccanik a fényszóróállító motor(?). Legalábbis úgy hallom.
Detto ugyanez van nálam is , kb. egy hónapja csinálja ! Még egy típushiba ? He
Mondjuk amíg műxik, nem érdekel, csupán arra lettem volna kíváncsi, miért van ez? Kifejezetten nem mondanám hibának, csak ha beadja a kulcsot a magasságállító motor. Nem csak nálam, ez némiképp megnyugtat. No majd meglátjuk! (A vak is ezt mondta, aztán sose látta meg!)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #5 Dátum: 2007. Október 05. - 19:32:14 »

Én azért hibának értékelem , mivel nem kéne zümmögnie bekapcsoláskor . Ezért aztán megy a hibalistára ez is . Két hónap múlva kétéves szervíz , megemlítem nékik ezt is ..
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #6 Dátum: 2007. Október 07. - 08:55:14 »

Sziasztok!
Hátsó ablaktörlés fokozat nélkül. Én vagyok szenilis?, de úgy emlékszem, hogy az első ablaktörlőhöz hasonlóan fokozatok szerint nyomult a hátsó is...?? Ma meg csak gyors tempót hajlandó nyomni.

A másik gond: tankoltam és a mutató nem mozdult el az előző állapotról(piros sáv). Először arra gondoltam, hogy nem tankolt a kutas. Majd megálltam, lekapcs és újraindít...3dik után már a jó értéket mutatta.
Ez meg mi a szösz?? Volt valakinek hasonló?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #7 Dátum: 2007. Október 07. - 09:13:22 »


Igen, jártam már így én is! Nekem folyamatosan ment fel a mutató, és kb. 50 km. után mutatta normálisan a szintet.
Naplózva
olter
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #8 Dátum: 2007. Október 07. - 18:59:49 »

Hi!
Elsö kérdésem a forumon.Szeretnék venni egy lacsetti 2d automatát és aszervizben nem tudják hány fokozatu avaltó és milyen gyártmány.
Ha valaki biztosan tudja kérem írja meg. Kőszi!
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #9 Dátum: 2007. Október 08. - 16:33:06 »

Dízelben annyira nem vagyunk otthon. Még nem igazán elterjedt.
A szervíznek azért illene tudnia! Legyél kicsit erőszakosabb, ha el akarják adni Neked, akkor tájékoztassanak megfelelően.
A motor (dízel) egyébként Ausztráliában, a Holden cégnél készül. A váltóról nem tudok semmit.

Sziasztok!
Hátsó ablaktörlés fokozat nélkül. Én vagyok szenilis?, de úgy emlékszem, hogy az első ablaktörlőhöz hasonlóan fokozatok szerint nyomult a hátsó is...?? Ma meg csak gyors tempót hajlandó nyomni.


A hátsó ablaktörlő (legalább is az enyém) sosem ment szakaszosan. Szerintem csak valóságként emlékszel az álmaidra!  Vigyorog
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #10 Dátum: 2007. Október 08. - 17:06:36 »

Hi!
Elsö kérdésem a forumon.Szeretnék venni egy lacsetti 2d automatát és aszervizben nem tudják hány fokozatu avaltó és milyen gyártmány.
Ha valaki biztosan tudja kérem írja meg. Kőszi!
A Chevrolet honlapján a műszaki adatoknál ez áll : 4 fokozatú automata
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #11 Dátum: 2007. Október 08. - 17:12:14 »

Hi!
Elsö kérdésem a forumon.Szeretnék venni egy lacsetti 2d automatát és aszervizben nem tudják hány fokozatu avaltó és milyen gyártmány.
Ha valaki biztosan tudja kérem írja meg. Kőszi!

Ahogy Stocz mondta lentebb: MINDENNEK KÉRDEZZ UTÁNA! Én most vakaródzom, mert a téli gumi egy kisebb afrikai köztársaság GDP-jéről indul. És mindez azért, mert örültem és nem kérdeztem!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #12 Dátum: 2007. Október 08. - 17:14:35 »

Hi!
Elsö kérdésem a forumon.Szeretnék venni egy lacsetti 2d automatát és aszervizben nem tudják hány fokozatu avaltó és milyen gyártmány.
Ha valaki biztosan tudja kérem írja meg. Kőszi!
A Chevrolet honlapján a műszaki adatoknál ez áll : 4 fokozatú automata
Kipróbáltad már hogyan viselkedik, mert az automatáról a "NÉPÍTÉLETEK"-ben is olvashatsz, ha érdekel.
Üdv
Naplózva
olter
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #13 Dátum: 2007. Október 08. - 19:25:47 »

Kőszőnőm a hozzászolásokat azautomatával kapcsolatba. A szervízben ma is megnézettem.Az egyik gépben 4amásikban 5 fokozat szerepelt.Enyém lesz az elsö ilyen auto az országban.
Naplózva
jegi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


Lacsi szimpátiatag /Mazda 6/


WWW
« Hozzászólás #14 Dátum: 2007. Október 09. - 10:12:06 »

Sziasztok!
Biztos van köztetek valaki, aki beszéli a németet...Arra lennék kiváncsi, ha van német forum, hogy ott is ilyen menő téma az EGR, szelepcsere stb...Na meg erre:állitólag az 1.8 mocik Holdenesek.Nos nálunk szinte senki nem vesz ilyent, ezért tapasztalat sincs velük.Ezeknél is létezhetnek az ismert problémák?Ksz...
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!