Lacetti klub fórum
2024. Március 29. - 01:30:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 203 204 [205] 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 541923 alkalommal)
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #3060 Dátum: 2017. Január 09. - 21:05:39 »

Az én Lacettim se akar meleget fújni. Fótról indulok naponta Budapestre, amíg a párom Ford Focusa 3 km után üzemi hőmérsékleten van (ebben a hidegben is) és fújja a forró levegőt, addig az én Lacettim (1.4, ferdehátú) még Pesten sincs üzemi hőmérsékleten és jóformán csak langymeleget fúj még úgy is, hogy belső keringetésre van állítva. Hűtőfolyadék rendben, a kocsi 11 éves és már a negyedik termosztát van benne, a jelenlegi fémházas. Mindegyik termosztát esetén ugyanez volt a gond. Az első kettőt még garanciális korában cserélték (nem lett jobb). Mi lehet a probléma?
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #3061 Dátum: 2017. Január 09. - 23:34:38 »

Az én Lacettim se akar meleget fújni. Fótról indulok naponta Budapestre, amíg a párom Ford Focusa 3 km után üzemi hőmérsékleten van (ebben a hidegben is) és fújja a forró levegőt, addig az én Lacettim (1.4, ferdehátú) még Pesten sincs üzemi hőmérsékleten és jóformán csak langymeleget fúj még úgy is, hogy belső keringetésre van állítva. Hűtőfolyadék rendben, a kocsi 11 éves és már a negyedik termosztát van benne, a jelenlegi fémházas. Mindegyik termosztát esetén ugyanez volt a gond. Az első kettőt még garanciális korában cserélték (nem lett jobb). Mi lehet a probléma?

A motor sem melegszik be (hőmérő szerint), vagy az bemelegszik, csak a szellőzőrácson nem jön a meleg? Előbbi esetben meghaladja az ismereteimet, utóbbi esetben 2 hozzászólással korábban ugyanez volt a kérdés, válaszoltunk is rá.
Naplózva
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #3062 Dátum: 2017. Január 17. - 14:02:27 »

A motor sem melegszik be (hőmérő szerint), vagy az bemelegszik, csak a szellőzőrácson nem jön a meleg? Előbbi esetben meghaladja az ismereteimet, utóbbi esetben 2 hozzászólással korábban ugyanez volt a kérdés, válaszoltunk is rá.
A hőmérő igen lassan kúszik felfelé, úgy érzem, mint ha nem csak a motor kört, hanem a teljes hűtő rendszert melegítené. Ráadásul a hőmérő mutatója ki sem tér jobbra annyira, mint az eredeti gyári termosztáttal. Az eredeti termosztáttal ha nagyon lassan elért egy bizonyos hőmérsékletet, akkor a hőmérő mutatója látványosan visszaesett balra vagy három-négy millimétert (akkor nyitott a termosztát), ilyenkor ismét hűvösebb levegőt fújt be, majd nagyon lassan ismét elért egy bizonyos hőfokot, ismét visszaesett a mutató, majd ezt ismételgette addig, amíg a teljes hűtőkör fel nem melegedett. Most nincsenek ilyen mozgások, irtó lassan kúszik a hőmérő mutatója felfelé és forró levegőt eddig még csak nyáron fújt be.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #3063 Dátum: 2017. Január 25. - 21:28:21 »

Megérkezett Moszkvából a szemöldök a lacsira. A kérdésem az lenne, hogy ezt gondolom ragasztani kellene a lámpára. De mivel és hogyan szokták ezt véghez vinni? Naív voltam és azt hittem ezt csak rárakom és az éleinél fogja majd valami  Vigyorog

http://www.ebay.com/itm/302159805750

Erről lenne szó.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #3064 Dátum: 2017. Január 26. - 11:42:03 »

Megérkezett Moszkvából a szemöldök a lacsira. A kérdésem az lenne, hogy ezt gondolom ragasztani kellene a lámpára. De mivel és hogyan szokták ezt véghez vinni? Naív voltam és azt hittem ezt csak rárakom és az éleinél fogja majd valami  Vigyorog

http://www.ebay.com/itm/302159805750

Erről lenne szó.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #3065 Dátum: 2017. Január 26. - 15:40:15 »

Megérkezett Moszkvából a szemöldök a lacsira. A kérdésem az lenne, hogy ezt gondolom ragasztani kellene a lámpára. De mivel és hogyan szokták ezt véghez vinni? Naív voltam és azt hittem ezt csak rárakom és az éleinél fogja majd valami  Vigyorog

http://www.ebay.com/itm/302159805750

Erről lenne szó.
Jól van, látom van aki meg is rendelte. M3 kétoldalú ragasztószalaggal, amivel sok autóra az ajtóvédő díszlécet is ragasztják.
Fényezteted is, vagy naturban felragasztod? Ha felraktad, akkor posztolj fotót a facen.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 26. - 18:53:29 írta whiteg » Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #3066 Dátum: 2017. Január 26. - 19:51:46 »

KÉRDÉS: obd2 hibaolvasót keresek, iPhone-hoz. Az se volna baj, ha az autómat sem tenné tönkre, ha rádugom. Megvehetek egy ilyen olcsóságot?
(a korlátaival képben vagyok, nem evvel akarok autót javítani)

http://www.ebay.com/itm/ELM327-WiFi-OBD2-OBDII-Car-Diagnostic-Scanner-Code-Reader-Tool-for-iOS-Android-E-/252163954407?hash=item3ab62496e7%3Ag%3AIxcAAOSwFV9Xyo8y
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #3067 Dátum: 2017. Január 26. - 20:19:33 »

KÉRDÉS: obd2 hibaolvasót keresek, iPhone-hoz. Az se volna baj, ha az autómat sem tenné tönkre, ha rádugom. Megvehetek egy ilyen olcsóságot?
(a korlátaival képben vagyok, nem evvel akarok autót javítani)

http://www.ebay.com/itm/ELM327-WiFi-OBD2-OBDII-Car-Diagnostic-Scanner-Code-Reader-Tool-for-iOS-Android-E-/252163954407?hash=item3ab62496e7%3Ag%3AIxcAAOSwFV9Xyo8y
Nekem ilyen van, jól működik. Ios csak a wifit engedi, szerintem jó választás.  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #3068 Dátum: 2017. Január 26. - 20:59:33 »

Nekem ilyen van, jól működik. Ios csak a wifit engedi, szerintem jó választás.  Vigyorog

Közben mint megtudtam, az off autómba csak mini fér (illetve be lehet dugni a hosszút, csak böki a térdet), úgyhogy valami ilyesmi les az irány:
http://www.ebay.com/itm/272486653148
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #3069 Dátum: 2017. Január 27. - 00:25:39 »

Megérkezett Moszkvából a szemöldök a lacsira. A kérdésem az lenne, hogy ezt gondolom ragasztani kellene a lámpára. De mivel és hogyan szokták ezt véghez vinni? Naív voltam és azt hittem ezt csak rárakom és az éleinél fogja majd valami  Vigyorog

http://www.ebay.com/itm/302159805750

Erről lenne szó.
Jól van, látom van aki meg is rendelte. M3 kétoldalú ragasztószalaggal, amivel sok autóra az ajtóvédő díszlécet is ragasztják.
Fényezteted is, vagy naturban felragasztod? Ha felraktad, akkor posztolj fotót a facen.
Köszi!
Natural lesz, mivel fekete  Mosolyog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
blende
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Hozzászólás #3070 Dátum: 2017. Május 09. - 13:20:55 »

Sziasztok!
SW-hez keresek normális szervizet. Vezérlés csere, fék, futómű szilent....
Budapesten (4.ker).
Köszönöm!
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #3071 Dátum: 2017. Május 09. - 14:11:57 »

http://www.sprintautoklinika.hu/#/kezdolap

Nem 4. kerület, de azért nincs olyan messze.
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #3072 Dátum: 2017. Május 09. - 14:53:49 »

Megérkezett Moszkvából a szemöldök a lacsira. A kérdésem az lenne, hogy ezt gondolom ragasztani kellene a lámpára. De mivel és hogyan szokták ezt véghez vinni? Naív voltam és azt hittem ezt csak rárakom és az éleinél fogja majd valami  Vigyorog

http://www.ebay.com/itm/302159805750

Erről lenne szó.
Jól van, látom van aki meg is rendelte. M3 kétoldalú ragasztószalaggal, amivel sok autóra az ajtóvédő díszlécet is ragasztják.
Fényezteted is, vagy naturban felragasztod? Ha felraktad, akkor posztolj fotót a facen.
Köszi!
Natural lesz, mivel fekete  Mosolyog
Szia Ákos!
Fent van már a szemöldök? Dobhatnál ide egy képet róla! Pontosabban a tuninghoz.  Mosolyog
Köszi.
Naplózva
blende
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Hozzászólás #3073 Dátum: 2017. Május 09. - 14:55:02 »

Köszönöm Mosolyog
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #3074 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 15:23:38 »

Gyújtógyertyákat kell majd cserélnem, jelenleg Bosch gyertya van benne made in russia, de még muzsikál annak ellenére, hogy több mint 25000 Km van benne.  Vigyorog
Denso 2600/db árasnak nem látom szükségét, a K20TT-re gondoltam. Lényeges, hogy Indonéziában vagy Japánban gyártják?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 13. - 15:31:31 írta sx2004 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 203 204 [205] 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!