Lacetti klub fórum
2024. április 29. - 14:01:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Le
 
Szerző Téma: Sérülések, kivitelezési hibák  (Megtekintve 71085 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #75 Dátum: 2008. Február 11. - 15:46:36 »

A lakk nélkül ugyanúgy le fog kopni mint a gyári festés. Ez volt a baja eredetileg is.
Szerintem.
Tartós és szép megoldás a kilincs festése lenne, gariban.
Stocz mester sem panaszkodott ezügyben.
Persze tudom, hogy kockázatos a javíttatás mert a kárpitot is le kell szedni. Kacsint Vigyorog
De nem okoskodni akarnék, csak inkább ésszerű dolognak tartom a garanciális javítást.

Cápa, ha mégegyszer leírod, hogy szervízben dolgoztál és mindenki dilettáns, komolyan mondom megharaplak Vácon. Nyílvánosan !!! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Aúúúúúúúúúúú.........!!!!!! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
De egyáltalán nem mondtam senkire, hogy dilettáns, csak nekem nem kell bemutatni őket, legalábbis azt amelyikbe járok.
Amúgy félek a harapástól, így megkövetem magam. Értettem!  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sz946cs
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Hozzászólás #76 Dátum: 2008. Február 11. - 16:11:44 »

Nekem mind a négy kilincset gariban fényezték, és nagyon szépen vis****akták a kárpitokat is.

Nekem is szépen megcsinálták mind a négy kilincset.. Óbuda Maxabo
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #77 Dátum: 2008. Február 11. - 17:31:08 »

Nekem mind a négy kilincset gariban fényezték, és nagyon szépen vis****akták a kárpitokat is.
Hát persze, nem olyan nagy varázslat.
Jó helyre vitted, utána jártál hol dolgoznak rendesen. ( gondolom )

Cápa ne félj, nem vagyok kanni bál! Kacsint
És igazad van, a kutyaütő bandát tényleg el kell kerülni!
Remélem nem értetted félre, nem a szervízeseket védem! Hanem magunkat, magamat, azt aki vett egy garanciális autót. A garanciában történő javíttatásra próbálok mindenkit rábeszélni. Mert csak akkor fognak megváltozni jó irányban a szervizes problémák, ha élünk a vásárlói jogunkkal és kiköveteljük magunknak a tisztességes munkát. Nem vagyok naív, tudom ez még soká lesz. De talán a következő új autónknál már nem kell ennyi negatívummal számolni a garival kapcsolatban. Mindig példálódzunk a nyugattal, hogy ott mennyivel korrektebbek az ügyfelekkel. Gondolom egyrészt az az oka, hogy előbb kezdték kicsivel a piacgazdaságot gyakorolni mint mi, másrészt meg rettentően tudatosan élnek az emberek a garanciával.
Mondjuk erősek a jogszabályok is.
Nálunk meg annak van igaza akinek jobb az ügyvédje.


Értem én a dörgést, nem is sértődtem meg, hisz ismerhetnél!  Vigyorog
Viszont halálom a zörgő kárpit, vagy bármi más ami zörög, pláne egy új autón! Van még majd másfél év gari. Ha addig nem kell leszedni valamiért az ajtókárpitot, akkor talán majd mielőtt betölti a hármat. Ha meg le kell, akkor egyértelmű, hogy megy mindegyik festésre.
Ezek a kárpitpatent dolgok mindig zűrösek! Alapvető felfogás a szerelőknél, hogy egy patent nem patent...megáll az még az ajtón úgy is! Persze felrakásnál egy másik elfárad, elhajlik, az már alig fog tartani. Aztán kezdődik a zene. Tulaj megy vissza, alkatrészes két óra alatt kikeresi a patentokat az EPC-n, megrendeli. Megjön két-három nap alatt. Tulaj bemegy, de kiderül, hogy nem jót rendelt a raktáros. (jobb esetben addig le sem bontják a kárpitot, amíg valaki -aki látott már olyan autót közelről- meg nem nézi élőben, hogy jó patent érkezett-e, mert ha nem, akkor még + egy felesleges lebontás) Tulaj elmegy haza bajsza alatt morogva, majd visszatér 3 nap múlva, amire talán a jó patent érkezik. És folytathatnám...mndez azért, mert anno a szerelő tett rá, hogy rakta vissza a kárpitot, a raktárban meg persze nem lehet nagy raktárkészlet, ezért nem tartanak mind a 200 fajta patentból készletet, ami egy márka összes típusához minden részére az autónak kellhet. Gyakori, hogy doblemez patent és pár gyakoribb van, aztán slussz!
Lehet, hogy én látom nagyon negatívan a világot, de ha nem hétfői autót fog ki az ember, akkor az addig jó, amíg el nem kezdik piszkálni. Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #78 Dátum: 2008. Február 11. - 17:37:23 »

de ha nem hétfői autót fog ki az ember, akkor az addig jó, amíg el nem kezdik piszkálni. Vigyorog
Na igen az én Kalosom lehet hétfői vagy pénteki volt, azért zörgött benne minden. Ennek ellenére szerettem Mosolyog
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #79 Dátum: 2008. Február 11. - 18:44:18 »

Én majd 20 C felett bejavitok a kis ecsetelős festékkel ha addig lekopik, he nem akkor csak lakkozást kapnak a kilincsek. Az is inkább belülről, ahol dörzsölödik a kézhez minden nyitáskor.
Ha 3 éves korára gagyi lenne, akkor gariba megcsináltatom Én is, de csak megbizható szervizben, ahol ha széttörik a patentot, nem kell könyörögni, hogy cseréljék is ki.  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #80 Dátum: 2008. Február 11. - 19:24:02 »

"De mivel az autó már nem igazán akart menni ezért elvittem a chevy-gyulaihoz ahol vettem a gépet.Ott azonnal nekiálltak a probléma megoldásához és kicserélték a fojtószelep házat."

Úgy néz ki, ezt a fojtószelep házat is lassan fel lehet venni a típus hibák közé. Elég gyakran olvasom, hogy cserélni kellett...ráadásúl nálam is már új van benn...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #81 Dátum: 2008. Február 11. - 19:27:15 »

Cartársak.
Senki többet javító festéket??
Mert ha igen , akkor gyorsan, mert holnap megyünk Gidyvel beszerezni a cuccokat.
Bár Ő még nem tudja.  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #82 Dátum: 2008. Február 11. - 19:38:42 »

De most már igen! Oké, menjünk!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #83 Dátum: 2008. Február 11. - 19:40:52 »

Csak úgy eszembe jutott a festékről. Ha nagyon nem tévedek, aki utólag tolatóradarban gondolkodik, annak is jól jöhet a festék, ha nem szeretné feketén hagyni az érzékelőket.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #84 Dátum: 2008. Február 11. - 19:46:40 »

Csak úgy eszembe jutott a festékről. Ha nagyon nem tévedek, aki utólag tolatóradarban gondolkodik, annak is jól jöhet a festék, ha nem szeretné feketén hagyni az érzékelőket.
úgy-úgy biza...
 Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
msam
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


Nubira III SX


« Hozzászólás #85 Dátum: 2008. Február 11. - 19:48:06 »

Csak úgy eszembe jutott a festékről. Ha nagyon nem tévedek, aki utólag tolatóradarban gondolkodik, annak is jól jöhet a festék, ha nem szeretné feketén hagyni az érzékelőket.

Nem minden érzékelőt lehet festeni. A kolégámnak már akkor sem működött rendesen amikor bekoszólodot.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #86 Dátum: 2008. Február 11. - 20:12:46 »

A kilincs festéklepattogzás engem is érinthet esetleg? Vagy ezt a hibát is korrigálták már?
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #87 Dátum: 2008. Február 11. - 22:22:42 »

A kilincs festéklepattogzás engem is érinthet esetleg? Vagy ezt a hibát is korrigálták már?
Nem pattogzik, hanem lassan elkezd halványodni a fényezés rajta, majd egy idő múlva előbukkan az alapozó vajszínű felülete. Állítólag 2007-től már nem kopósak.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #88 Dátum: 2008. Február 12. - 07:51:56 »

A kilincs festéklepattogzás engem is érinthet esetleg? Vagy ezt a hibát is korrigálták már?
Nem pattogzik, hanem lassan elkezd halványodni a fényezés rajta, majd egy idő múlva előbukkan az alapozó vajszínű felülete. Állítólag 2007-től már nem kopósak.
Nekem 2007-es és kopós. 
Már összel javitanom kellett a soförajtó belsejét, pedig vigyáztam rá. Viszont tényleg nem pattog, hanem lassan elöjön az alapozó.
Összel festettem, ma lakkozom...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #89 Dátum: 2008. Február 12. - 13:30:31 »

A kilincs festéklepattogzás engem is érinthet esetleg? Vagy ezt a hibát is korrigálták már?
Nem pattogzik, hanem lassan elkezd halványodni a fényezés rajta, majd egy idő múlva előbukkan az alapozó vajszínű felülete. Állítólag 2007-től már nem kopósak.
Nekem 2007-es és kopós. 
Már összel javitanom kellett a soförajtó belsejét, pedig vigyáztam rá. Viszont tényleg nem pattog, hanem lassan elöjön az alapozó.
Összel festettem, ma lakkozom...
Akkor a lacsi még mindig kopós...és kapós is! Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!