Lacetti klub fórum
2024. Március 29. - 00:54:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 142 143 [144] 145 146 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 378235 alkalommal)
dick
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Hozzászólás #2145 Dátum: 2017. Január 26. - 09:50:11 »

Sziasztok.szeretnem megkerdezni hogy a muszerfel csatlakozo megegesere mi a legjobb javitas? Levagni es direktbe kotni vagy masik csatlakozot berakni. Sajna nekem kell megoldanom mert itt Gyorben legalabb egy het varakozas villanyaszra. A lampaim meg nem vilagitanak :-( a kocsi meg kéne.az azzony ezzel hordja a gyerekeket. Igy nem szeretnem hogy esetleg kigyuladjon.  Elore is koszi.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #2146 Dátum: 2017. Január 26. - 15:38:48 »

Sziasztok.szeretnem megkerdezni hogy a muszerfel csatlakozo megegesere mi a legjobb javitas? Levagni es direktbe kotni vagy masik csatlakozot berakni. Sajna nekem kell megoldanom mert itt Gyorben legalabb egy het varakozas villanyaszra. A lampaim meg nem vilagitanak :-( a kocsi meg kéne.az azzony ezzel hordja a gyerekeket. Igy nem szeretnem hogy esetleg kigyuladjon.  Elore is koszi.

csatlakozó nélkül, a kábeleket jól összeforrasztani.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
dick
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Hozzászólás #2147 Dátum: 2017. Január 28. - 13:28:11 »

Na tul vagyok rajta. Koszi a segitseget. Levagva.osszeforrasztva. :-) es ujra van vilagitas :-)
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2148 Dátum: 2017. Február 21. - 09:06:01 »

Ma reggel észrevettem, hogy valószínűleg kiégett az egyik izzó (pont a hőfok kijelzésnél) a klímapanel kijelzőjénél. Cserélhető valahogy?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2149 Dátum: 2017. Február 21. - 09:13:27 »

Ma reggel észrevettem, hogy valószínűleg kiégett az egyik izzó (pont a hőfok kijelzésnél) a klímapanel kijelzőjénél. Cserélhető valahogy?

pesze ,foglalatos nem forrasztott
Naplózva

70/4334431
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2150 Dátum: 2017. Február 21. - 11:35:02 »

Ma reggel észrevettem, hogy valószínűleg kiégett az egyik izzó (pont a hőfok kijelzésnél) a klímapanel kijelzőjénél. Cserélhető valahogy?

görgess itt vissza, tavaly én is cseréltem, leírtam hogy úszható meg 2-300 Ft-ból. Ráadásul nem kell foglalatosat vadászni, hanem a szabvány rizsszem izzót kell csak kicserélned.
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2151 Dátum: 2017. Február 21. - 14:36:07 »

itten van-e:

Már megint viágítok... megosztanék egy tapasztalatot, hátha lesz, akinek új, és segít spórolni.

A műszerfalamban kiégett pár izzó. A klímapanelhez vettem multkorjában egy kicsi és egy nagyobb fajta gyári foglalatú izzót Chevrobertonál, valami 1500 volt darabja. Oké. Kellett volna a nagyból még 2, Szegeden a márkaszerviz közölte, hogy 3500. Per darab. Miazanyád? Jó, akkor csakmostcsaknekem 2700. Hellószia.

Szóval kicsit mászkáltam, és mint kiderült, nem csak hogy ki lehet fűzni belőle az izzót, de lehet is kapni bele másikat. 350 Ft-ért. Vettem is 5-öt. Immáron újra világít a teljes klímapanelom, meg a elakadásjelző gombom is. Wihhí! Ja, és a zöld gumikupak is átszerelhető épen.

Jaés vszeg a kisebb méretűvel (digitklíma kijelző) is el lehet ezt játszani, csak ott forrasztani is kell, nem csak fűzni.


Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2152 Dátum: 2017. Február 21. - 19:37:42 »

Köszi! Kacsint
Nekem pont a kijelzőnél égett ki, na most akkor ott forrasztani kell vagy sem? Leellenőriztem, az összes többi helyen világít (gombok, tekerentyűk). Már csak azt nem tudom, hogy pontosan milyen típusú izzót keressek?
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2153 Dátum: 2017. Február 21. - 19:45:09 »

Köszi! Kacsint
Nekem pont a kijelzőnél égett ki, na most akkor ott forrasztani kell vagy sem? Leellenőriztem, az összes többi helyen világít (gombok, tekerentyűk). Már csak azt nem tudom, hogy pontosan milyen típusú izzót keressek?

Ahogy sebike is írta, magához a panelhez nincs forrasztva, hanem foglalatostól kijön. Ha csak rizsszem izzót veszel, azt a foglalata be kell forrasztani. Típusát nem tudom megmondani, mert ráírva nincs semmi, fogtam magát az izzót, és bevittem egy nagyobb izzóboltba, hogy ilyen kell.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #2154 Dátum: 2017. Február 22. - 21:02:32 »

Van listátok arról, hogy a műszerfalba, klímapanelba, magaságállitó és fényerő szabályozónál és az ajtókban lévő kapcsolókban, hol, milyen foglalatú és mennyi izzó van?
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2155 Dátum: 2017. Február 22. - 21:43:57 »

Van listátok arról, hogy a műszerfalba, klímapanelba, magaságállitó és fényerő szabályozónál és az ajtókban lévő kapcsolókban, hol, milyen foglalatú és mennyi izzó van?


- Műszerfal: asszem W3W4 vagy 5 db (hamár ott van, érdemes mindet cserélni, mert mindent szét kell rámolni hozzá)
- klímapanel: daraszám passz
- Magasságállító és fényerőszabályzó: 1-1 db, a fentebb tárgyalt nagyobb típusú, foglalatba fűzött lábú rizsszem izzó (típus passz), viszont a magasságállítónál maga a lámpakiképzés fos, hiába jó az izzó, könnyen el tud fordulni a foglalat, és nem kap áramot (jelenleg nálam sem világít -ismét-, mivel a panel kiszedéséhez alulról kell megbontani a motortérnyitó és környékét, majd belülről kipattintani a magasságállító panelt)
- ajtókban lévő kapcsolók: passz, sztem ugyanilyen ez is
Naplózva
ShadowTm
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Hozzászólás #2156 Dátum: 2017. április 09. - 14:36:31 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kiment a tompítottam megint. 

Kb 7 éve szétégett a műszeregység mögötti csatlakozó, az össze lett akkor forrasztva. Most is megnéztem, ott nincs baj.
1 hete cseréltem bontottra a bajuszkapcsolót, mert roszogott a korábbi refi adáskor, és egyszer csak nem tudtam lekapcsolni a refit. Most pl ráadni nem tudom a refit, mert beállt a kapcsoló, erőltetni nem akartam. Index meg fénykürt az van. Szerencsére ködlámpa is. Éjjel ért a katasztrófa az M7-esen. 

Biztit és izzókat néztem, jók.

Érdekesség még, hogy a kapcsolóra kötött vezetékeknél egyről leégett a szigetelés is a stekker tövénél.

Ötlet?  He
Naplózva
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #2157 Dátum: 2017. április 09. - 17:09:55 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kiment a tompítottam megint. 

Kb 7 éve szétégett a műszeregység mögötti csatlakozó, az össze lett akkor forrasztva. Most is megnéztem, ott nincs baj.
1 hete cseréltem bontottra a bajuszkapcsolót, mert roszogott a korábbi refi adáskor, és egyszer csak nem tudtam lekapcsolni a refit. Most pl ráadni nem tudom a refit, mert beállt a kapcsoló, erőltetni nem akartam. Index meg fénykürt az van. Szerencsére ködlámpa is. Éjjel ért a katasztrófa az M7-esen. 

Biztit és izzókat néztem, jók.

Érdekesség még, hogy a kapcsolóra kötött vezetékeknél egyről leégett a szigetelés is a stekker tövénél.

Ötlet?  He
Nekem a kormánykapcsoló mögé két relét bekötöttek, azóta (több mint 6 éve) nincs gond vele.
Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #2158 Dátum: 2017. április 09. - 20:25:21 »

Akkor nézd meg a gyorcsatlakozóban lévő vezetékeket, lábakat, mert nekem 3 bajuszkapcsoló égett szét, mire megtalálták a foglalatban a kontakthibás szálat!
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #2159 Dátum: 2017. április 10. - 13:59:22 »

Kedves Cartársak!

Milyen foglalatú izzó szükséges a rendszám megvilágításához? Olyan régen láttam, hogy már nem emlékszem...  Vigyorog
Sajnos kiégett az egyik.

Előre is köszönöm!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 142 143 [144] 145 146 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!