Lacetti klub fórum
2024. április 19. - 06:07:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 44   Le
 
Szerző Téma: Zene a lacsiban  (Megtekintve 158854 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #45 Dátum: 2007. Október 15. - 15:01:16 »

Szóval. Én egy Clarion SRH206 200W-os hangszórópárt raktam be, aminek a számlás ára 7900Ft. Vettem hozzá négy műanyag bigyót, ami arra szolgál, hogy vagdosás nélkül rátudjak kötni az eredeti kábelre. Nem tudom mi a rendes neve Mosolyog Szval erenként 1 kell belőle, azaz a 2 ajtóra összesen 4. Így összesen 8100Ft volt. A szereléshez kell egy csillagcsavarhúzó, egy kisebb méretű lapos csavarhúzó, egy éles szike és egy műgyanta ragasztó. Valamint egy jó adag önbizalom Mosolyog
A műtét elött nyissuk ki az ajtót, nyomjuk le a gombot, tekerjülk le az ablakot. Ezután a leszedéséhez egyszerűen le kell pattintani az ablak sarkában a fekete műanyagot, majd a kapaszkodó aljából a csavart kiszedni, valamint az ajtó aljánál lévő másik két csavart is.
Ezután elég könnyen kilehet pattintani kézzel a kapaszkodót, és lehúzni róla az ablakemelő csatlakozóját (akinek tekerős, az vegye le a tekerőt) A macera a kilics keretével van...elég nehéz kipattintani, nekem sikerűlt is eltörni 2 pöcköt, de igazából ha 1-1 eltörik, az nem számít.
Majd alulról két irányba elindulva, kilehet pattintani a kárpitot, majd felfelé húzva leemelni.
Aztán már csak a bekötés van hátra. A barna vezeték a "+" a zöld a "-" A hangfalat meg a műgyantával egyszerűen beragasztottam.
Ajtónként 15-20 perc az egész művelet. Mosolyog
Asszem valami interferencia van...Ha hivatalosan vesszük, akkor az első ajtókban lévő 1 pár mély és 1 pár magas már négy hangszórónak számít. Erre jön még a hátsó ajtókban lévő 1 pár közép-mély, így már hat hangszóró. Én spec arra gondoltam, hogy a nyolc hangszóróra bővítés azt jelentené, hogy a hátsó ajtókba kerülne még felülre 1 pár csipogó.
Ennek beszerelésére gondoltam vezetékeléssel, hangváltókkal stb. együtt.:-) No de te úgy látom mást csináltál, mert azok nem 200W-osak, max 2W!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #46 Dátum: 2007. Október 15. - 15:13:46 »

Asszem valami interferencia van...Ha hivatalosan vesszük, akkor az első ajtókban lévő 1 pár mély és 1 pár magas már négy hangszórónak számít. Erre jön még a hátsó ajtókban lévő 1 pár közép-mély, így már hat hangszóró. Én spec arra gondoltam, hogy a nyolc hangszóróra bővítés azt jelentené, hogy a hátsó ajtókba kerülne még felülre 1 pár csipogó.
Ennek beszerelésére gondoltam vezetékeléssel, hangváltókkal stb. együtt.:-) No de te úgy látom mást csináltál, mert azok nem 200W-osak, max 2W!

Remélem, hogy rosszúl gondolod Mosolyog

http://www.clarion.com/hu/hu/products/2007/audio/speaker/SRH206/hu-hu-product-pf_1172367081295.html
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #47 Dátum: 2007. Október 15. - 16:02:57 »

Asszem valami interferencia van...Ha hivatalosan vesszük, akkor az első ajtókban lévő 1 pár mély és 1 pár magas már négy hangszórónak számít. Erre jön még a hátsó ajtókban lévő 1 pár közép-mély, így már hat hangszóró. Én spec arra gondoltam, hogy a nyolc hangszóróra bővítés azt jelentené, hogy a hátsó ajtókba kerülne még felülre 1 pár csipogó.
Ennek beszerelésére gondoltam vezetékeléssel, hangváltókkal stb. együtt.:-) No de te úgy látom mást csináltál, mert azok nem 200W-osak, max 2W!

Remélem, hogy rosszúl gondolod Mosolyog

http://www.clarion.com/hu/hu/products/2007/audio/speaker/SRH206/hu-hu-product-pf_1172367081295.html
Gyakorlatilag én mint maci a málnásban...kb azon gondolkodom, hogy is nem találtam rá előbb ezekre a szép nagy málnaszemekre!
Sicc!
Látom képről, hogy ugyanarról beszélünk, de mintha ennek a bemeneti maximuma lenne 200W.
Ezek tulajdonképpen csak a magas hangot adják, mint az első ajtókban lévők, nem?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #48 Dátum: 2007. Október 15. - 17:42:55 »

Asszem valami interferencia van...Ha hivatalosan vesszük, akkor az első ajtókban lévő 1 pár mély és 1 pár magas már négy hangszórónak számít. Erre jön még a hátsó ajtókban lévő 1 pár közép-mély, így már hat hangszóró. Én spec arra gondoltam, hogy a nyolc hangszóróra bővítés azt jelentené, hogy a hátsó ajtókba kerülne még felülre 1 pár csipogó.
Ennek beszerelésére gondoltam vezetékeléssel, hangváltókkal stb. együtt.:-) No de te úgy látom mást csináltál, mert azok nem 200W-osak, max 2W!

Remélem, hogy rosszúl gondolod Mosolyog

http://www.clarion.com/hu/hu/products/2007/audio/speaker/SRH206/hu-hu-product-pf_1172367081295.html
Gyakorlatilag én mint maci a málnásban...kb azon gondolkodom, hogy is nem találtam rá előbb ezekre a szép nagy málnaszemekre!
Sicc!
Látom képről, hogy ugyanarról beszélünk, de mintha ennek a bemeneti maximuma lenne 200W.
Ezek tulajdonképpen csak a magas hangot adják, mint az első ajtókban lévők, nem?

Így igaz Mosolyog   De most nem nagyon értem, hogy mire szeretnél kilyukadni Mosolyog Alapból elől van két normál, és két csipogó, valamint hátul 2 normál hangszóró.
Hogy a hátul ülők ne csak mély hangokat halljanak, ezért raktam be ezt a két csipogót a kilincs mellé...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #49 Dátum: 2007. Október 15. - 19:37:36 »

Asszem valami interferencia van...Ha hivatalosan vesszük, akkor az első ajtókban lévő 1 pár mély és 1 pár magas már négy hangszórónak számít. Erre jön még a hátsó ajtókban lévő 1 pár közép-mély, így már hat hangszóró. Én spec arra gondoltam, hogy a nyolc hangszóróra bővítés azt jelentené, hogy a hátsó ajtókba kerülne még felülre 1 pár csipogó.
Ennek beszerelésére gondoltam vezetékeléssel, hangváltókkal stb. együtt.:-) No de te úgy látom mást csináltál, mert azok nem 200W-osak, max 2W!

Remélem, hogy rosszúl gondolod Mosolyog

http://www.clarion.com/hu/hu/products/2007/audio/speaker/SRH206/hu-hu-product-pf_1172367081295.html
Gyakorlatilag én mint maci a málnásban...kb azon gondolkodom, hogy is nem találtam rá előbb ezekre a szép nagy málnaszemekre!
Sicc!
Látom képről, hogy ugyanarról beszélünk, de mintha ennek a bemeneti maximuma lenne 200W.
Ezek tulajdonképpen csak a magas hangot adják, mint az első ajtókban lévők, nem?

Így igaz Mosolyog   De most nem nagyon értem, hogy mire szeretnél kilyukadni Mosolyog Alapból elől van két normál, és két csipogó, valamint hátul 2 normál hangszóró.
Hogy a hátul ülők ne csak mély hangokat halljanak, ezért raktam be ezt a két csipogót a kilincs mellé...

Igen! Pontosan ez lenne nekem is a cél. Csak figyelmetlen voltam + megkavart a 200 Watt és a "jól szól" kifejezés.:-) Bocsi!
Ezek szerint tényleg tartalmazta a frekiváltókat is az ár, mert azt nem említed, hogy külön kötözgetted volna. Asszem ha meglesz a sportdob, utána ez következik. Köszi az infót!
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 15. - 19:40:47 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #50 Dátum: 2007. Október 15. - 19:42:07 »

Igen! Pontosan ez lenne nekem is a cél. Csak figyelmetlen voltam + megkavart a 200 Watt és a "jól szól" kifejezés.:-) Bocsi!

Na, akkor minden tisztázódott  Vigyorog Megéri ez a kis "bővítés". Amúgy köv hónapban jön a fejegység, és talán egy aktív erősítő is  Kacsint
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #51 Dátum: 2007. Október 29. - 11:27:28 »

Kérdés:
Nállatok is kihallatszik a fejolvasó egység hangja? Ahogy olvassa a lemezt hallani ha olyan tipusú zenét nyomatok.
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #52 Dátum: 2007. Október 29. - 12:49:53 »

Kérdés:
Nállatok is kihallatszik a fejolvasó egység hangja? Ahogy olvassa a lemezt hallani ha olyan tipusú zenét nyomatok.


Attó függ. Nekem 5 lemezes váltó van (már nem sokáig Mosolyog ) Na annak akkor van hangja, ha cserélgeti a lemezeket.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #53 Dátum: 2007. Október 29. - 12:51:33 »

Én a gyári Blaupunkt 1 darabos fajtájáról beszélek.
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #54 Dátum: 2007. Október 29. - 18:20:37 »

Én a gyári Blaupunkt 1 darabos fajtájáról beszélek.

Nekem is gyári Blau, de a CD váltogatáson kívűl nem vettem észre semmi hangot...mondjuk nem is hallgatom olyan halkan Vigyorog
Próbálj meg egy CD tisztítót betenni, ha az sem segít, akkor szervíz...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #55 Dátum: 2007. Október 29. - 22:17:47 »

Minden cd-nek van hangja amikor olvas de nekem ez kicsit hangosnak tünik.
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #56 Dátum: 2007. November 01. - 20:33:15 »

Szevasztok!

Ma elkezdett bohóckodni a gépben a fejegység. Villog, kikapcsol magától, ha megnyomom az előlapot kikapcsol az lcd és a gombok világítása, de közben szól tovább.

Van valakinek illensmi tapasztalata? Mit lehet vele kezdeni? Vagy kuka és kérjek karácsonyra másikat a Jézuskától?

Gatsy
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #57 Dátum: 2007. November 01. - 20:43:12 »

Gatsy! Ne! Ez tipushiba, de orvosolható. Gariban javítják, és utána tökéletes lesz! Én is kétségbe estem, de megnyugtattak a szervizben, hogy sokkal volt ez gond, de javítás után még senkinek nem jött újra elő a hiba. A gond az, hogy kiszerelik, majd elküldik a Blau-szervizbe, majd kb. egy hét múlva szól a szerviz, hogy lehet menni érte, és akkor visszaszerelik. Addig pedig fütyürészés a kocsiban. Csere csak akkor ál, ha nem tudják orvosolni a hibát, de mivel ez sorozatban volt gond, így már tudják javítani. Más fejegység beépítése azért nem nyerő, mert a kormányról nem lehet többet kapcsolgatni, ha ilyened van. Valaki már utánanézet, hogy más tipusnál mibe kerülne az átalakítás, hát úgy 70ezerre emlékszem. /Athee volt?!/ Üdv: LadiGidy a megnyugtató
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #58 Dátum: 2007. November 01. - 21:04:56 »

Én már körbe néztem, mert Audiovox fejegységre szeretném csrélni a jelenlegit. Ehhez a típushoz 22000 Ft az adapter, hogy a kormányról vezérlés megmaradjon. Sztem kb ugyanennyi lehet más típusoknál is.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #59 Dátum: 2007. November 02. - 08:35:45 »

Morgen!

Nem kormányról vezérlős a dolog, nekem "csak" az alapjutott.Mosolyog
A cserén korábban is gondolkoztam már, de ha javítják gariba, akkor egyelőre nem aktualizálom az erre beállított pénzügyi programot!:)

Üdv,
Gatsy
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 44   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!