Lacetti klub fórum
2024. Március 29. - 00:10:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 74 75 [76] 77 78 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 255169 alkalommal)
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #1125 Dátum: 2016. Június 29. - 10:59:36 »

nissens márka, egyedi kedvezménnyel Kacsint
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1126 Dátum: 2016. Június 30. - 10:30:33 »

Érdemes betartani:

http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/mit_tegyunk_ha_nem_hut_elegge_a_legkondicionalo-17261?utm_source=hirfigyelo_anv2_hirlevel_20150130&utm_medium=webview&utm_campaign=hirlevel_2016-06-30&utm_content=cikk

Azt írja, hogy 10 fok alatti levegő az megfelelőnek számít.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #1127 Dátum: 2016. Június 30. - 14:32:26 »

Kérdés, hogy a rendszerben hol mérik, hol kel 10fok alattinak lennie? A rácson belül, a pollenszűrő elött, vagy után, a szellőző rácsnál, külső, vagy belső keringgetésen?
Én továbbra is azt tapasztalom, hogy az enyém csak kellemes hűvöst fúj be az utastérbe, ami szintén hűt, csak kisebb mértékben, lassabban, mint akinek fagyos levegőt. 



Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #1128 Dátum: 2016. Június 30. - 14:39:18 »

Gondoltam, hogy veszek egy digitális óra / belső / külső hőmérséklet mérőt, ami nagyjából passzolna a gyári digitális óra elé a műszer falon (nem helyette).
Találtam is ilyen kütyüket, de a belső hőmérsékletet mindegyik ott méri ahová elhelyezzük az eszközt, ellenben a vezetékkel kivezethető külső hőmérsékletet mérő szenzorral. Ezzel az a baj, hogy nem adna tényleges belső hőmérséklet adatot, mert a műszerfal tetejét átsüti a nap, így azt mérné.

Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1129 Dátum: 2016. Június 30. - 15:14:12 »

Digitklímásnál a kormányoszlop melletti kerek rács mögött van a belső hőmérséklet érzékelője.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1130 Dátum: 2016. Július 01. - 18:35:36 »

A gumicső nálam tiszta volt, jön rendesen rajta a víz.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #1131 Dátum: 2016. Július 01. - 20:43:18 »

Fel kel keresnem ismét a klimást, mert nem vagyok elégedet, a mai melegben pld semmit nem ért a klimám. Munkatársam Lanosában ehez képest fagyhalál van ha bekapcsolja a klímát.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1132 Dátum: 2016. Július 01. - 22:09:21 »

Fel kel keresnem ismét a klimást, mert nem vagyok elégedet, a mai melegben pld semmit nem ért a klimám. Munkatársam Lanosában ehez képest fagyhalál van ha bekapcsolja a klímát.
Nem szivárog el a gáz? Megnézték a rendszert nyomáspróbával?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #1133 Dátum: 2016. Július 02. - 10:23:40 »

Fel kel keresnem ismét a klimást, mert nem vagyok elégedet, a mai melegben pld semmit nem ért a klimám. Munkatársam Lanosában ehez képest fagyhalál van ha bekapcsolja a klímát.
Nem szivárog el a gáz? Megnézték a rendszert nyomáspróbával?
Amikor ott voltam, leszívta a bent lévő gázt, aztán nem tudom mit csinált (lehet hogy nyomáspróba?), utána olaj vissza, gáz a színezőanyaggal vissza, működés közben átnézte alul felül és nem talált rendellenességet.
Belső keringgetésem működik, a fűtés szabályozó is rendben. de mondta, hogy most, hogy benne van a szinező anyag megfogjuk látni mi a helyzet.
Őszintén mondom, hogy nem vettem észre különbséget a töltés előtti (kb 270gram volt bent) és a töltés utáni állapot között. Szerdára kaptam időpontot, meglátjuk, mit mond.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Jamon Serrano
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135



« Hozzászólás #1134 Dátum: 2016. Július 06. - 10:29:12 »

Fel kel keresnem ismét a klimást, mert nem vagyok elégedet, a mai melegben pld semmit nem ért a klimám. Munkatársam Lanosában ehez képest fagyhalál van ha bekapcsolja a klímát.
Nem szivárog el a gáz? Megnézték a rendszert nyomáspróbával?
Amikor ott voltam, leszívta a bent lévő gázt, aztán nem tudom mit csinált (lehet hogy nyomáspróba?), utána olaj vissza, gáz a színezőanyaggal vissza, működés közben átnézte alul felül és nem talált rendellenességet.
Belső keringgetésem működik, a fűtés szabályozó is rendben. de mondta, hogy most, hogy benne van a szinező anyag megfogjuk látni mi a helyzet.
Őszintén mondom, hogy nem vettem észre különbséget a töltés előtti (kb 270gram volt bent) és a töltés utáni állapot között. Szerdára kaptam időpontot, meglátjuk, mit mond.

Nekem 240 gr volt benne, de alig érezhetően hűtött. Múlt héten a X. Kőér úton 6500-ért teletöltötték. Mos profin hűt, csak néha nem akar elindulni a klima. Mi lehet a gond? Klimapanel, relé?
Naplózva

Nubira3 - 1.6 - SX - Sedan - Zavoli LPG
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #1135 Dátum: 2016. Július 06. - 12:33:59 »

Sziasztok!

Mint írtam, nekem tele volt a rendszer, mégsem hűtött semmit, a két ágban nem mértek nyomáskülönbséget, aminek ki kellene alakulnia. Kicserélték a kompresszorban a nyomásszabályozót, azóta teljesen jó. Hátha nálatok is ilyen gond van.
Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #1136 Dátum: 2016. Július 06. - 12:36:25 »

http://www.bosch.hu/products/diagnost/pdf/Utmutato_a_gepjarmu_klimaberendezesek_diagnosztikajahoz_kicsi.pdf

Sokminden infó benne van.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #1137 Dátum: 2016. Július 06. - 16:16:50 »

Meglátogattam újból a klímást, ismét átnézte, nyomáspróbázta és megint megállapította, hogy minden tökéletesen működik, a nyomás és a gáz töltöttség is rendben.
Nézi az utastérben a befúvót levegőt, viccelődik, adjam el télen akkor nem tűnik fel, hogy gyenge. Ismét átnézte a rendszert, beül, egyszer csak feltűnik neki, hogy oldalt erőteljesebb a hideg, mint a középső szellőző rácsoknál. Nyitogatja, csukogatja, belevilágit a középső szellőző rácsba és ott volt a hiba! A két középső rács nem nyitott ki teljesen.
Megpiszkálta csavarhúzóval, kattantak egyet és azóta teljesen nyit és dől a hideg. Azt mondta, ez erre nem is gondolt volna (én sem), hogy nem nyitottak teljesen a rácsok.
Hazafele próbálgattam a rácsok zárását nyitását, most oké, ahogy a befúvót levegő is.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1138 Dátum: 2016. Július 06. - 18:04:26 »

Ezt jó tudni, hátha valakinél előjön egy ilyen hiba. Nekem viszont úgy néz ki, szellőző ventilátor vagy motor csere lesz. Yeti kitakarította nekem az ablaktörlőnél, ki lett véve a vadonatúj pollenszűrő is és ott is kilett takarítva. Egy picit jobb lett a helyzet, de kb. 15-20 perc után el kezd érdekes hangot adni. Momentán egyébként nem kapható, de biztos nem olcsó
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 472



« Hozzászólás #1139 Dátum: 2016. Július 06. - 18:12:31 »

Esetleg valami jó állapotú bontott? Mondjuk nem tudom mennyire nagy meló kicserélni!?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 74 75 [76] 77 78 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!