Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 10:05:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 76 77 [78] 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 255150 alkalommal)
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1155 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 14:26:19 »

Sziasztok. Klíma használatnál csöpögést tapasztalok a pollenszűrő fedele alól
 A motortéri kifolyónál csöpög a kondenzvíz. Akkor mitől tud vissza folyni és az utastérbe csepegni?
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1156 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 15:44:41 »

Sziasztok. Klíma használatnál csöpögést tapasztalok a pollenszűrő fedele alól
 A motortéri kifolyónál csöpög a kondenzvíz. Akkor mitől tud vissza folyni és az utastérbe csepegni?
pl. emelkedőn álltál meg.  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1157 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 15:59:13 »

Sik terepen is
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1158 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 17:20:07 »

Sik terepen is
akkor pucováld ki a kifolyó csövet.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1159 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 18:00:23 »

Már bele nyomtam egy vékony csövet de lehet kompresszorral bele fujok de elötte kiveszem a pollen szüröt
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1160 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 11:45:37 »

Egyébként a kondenz viz tálcáját le lehet szedni a kesztyűtartó mögött?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1161 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 14:03:04 »

Egyébként a kondenz viz tálcáját le lehet szedni a kesztyűtartó mögött?

NEM
Naplózva

70/4334431
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1162 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 14:18:08 »

Akkor marad a kompresszor
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1163 Dátum: 2017. Augusztus 07. - 16:36:37 »

Na kifujtam folyik szépen de a klíma elpárologtató csövei a pollenszűrő felett mennek el igy a hideg csőről a pára ami lecsöpög pont a pollenszűrő alsó zárófedelében gyűlik össze valoszinü amiatt van a csöppenés
Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #1164 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 19:27:57 »

Sziasztok!
 Mivel megelégeltem hogy a klímapanelen nem kapcsol a tükörfűtés, belsőkeringtetés és nem volt kedvem forrasztgatással bohóckodni, rendeltem egyet kínából, 7500 Ft-ért tokkal-bowdenekkel. És műkodik.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #1165 Dátum: 2017. December 01. - 15:24:33 »

Ez most hogy???

Délután indultam haza és beülve az autóba meglepődve tapasztaltam, hogy a szélvédő jobb, kesztyűtartó felöli része belülről tiszta víz, minta akkor locsoltam volna le egy pohár vízzel. De csak a szélvédő jobb fele és teljes magasságában, míg a szélvédő bal fele por száraz volt.
Ennyi víz nem is értem, hogy került oda és belülről.
Gyorsan körbenéztem a kesztyűtartó alatt, felhajtottam a szőnyeget, de semmi nedvességet nem találtam, száraz a szőnyegem.
Előzmény:
Ma hajnalban elindultam az autóval dolgozni, induláskor a szélvédőn külsöjén volt némi jegesedés, de kevés jégoldó lehozta és munkába érkezésig ment a pára lefúvását, hogy melegítsem a szélvédő felületét (km 5-6km táv).
Amikor megálltam a munkahelyemen a szélvédő makulátlan volt és szemre száraz.

Időjárási szempontból ma és az éjjel sem eset az eső és ahol a belső vizesedés jelentkezet az autónak pont azt a felét érte a napfény a délelőtt folyamán.

Szó mi szó ilyen egyoldalú és bő mennyiségű víz kicsapódást soha nem láttam. Szerintetek ezt hogy sikerült az autómnak összehozni?







Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1166 Dátum: 2017. December 02. - 07:58:59 »

Lehet, hogy pont azért lett vizes ott belülről, mert azon a részen sütötte meg a nap a szélvédőt és ott csapódott ki a pára a belső levegőből. Használd ilyenkor is nyugodtan a klímát a fűtés mellett.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #1167 Dátum: 2017. December 02. - 11:02:11 »

Lehet, hogy pont azért lett vizes ott belülről, mert azon a részen sütötte meg a nap a szélvédőt és ott csapódott ki a pára a belső levegőből. Használd ilyenkor is nyugodtan a klímát a fűtés mellett.
Igazad lehet, hogy azért ott, de hogy ennyi mennyiségű vízpára legyen az utastérben. Este kinyitottam az összes ajtót és szellőztettem az utasteret, áttöröltem az összes ablakot és egyben le is pucoltam őket belülről. Megint áttapogattam az autót ahol csak tudtam, de nem találtam nedvesség forrást.
Amúgy van füst gépem, tehát teli tudom fújni a zárt utasteret és kideríteni merre van esetlegesen olyan hely ahol bejuthat víz, de talán ehhez még nem kell folyamodnom.
Jah, klímát a jégoldáshoz nem használtam.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1168 Dátum: 2017. December 02. - 11:19:07 »

Lehet, hogy pont azért lett vizes ott belülről, mert azon a részen sütötte meg a nap a szélvédőt és ott csapódott ki a pára a belső levegőből. Használd ilyenkor is nyugodtan a klímát a fűtés mellett.
Igazad lehet, hogy azért ott, de hogy ennyi mennyiségű vízpára legyen az utastérben. Este kinyitottam az összes ajtót és szellőztettem az utasteret, áttöröltem az összes ablakot és egyben le is pucoltam őket belülről. Megint áttapogattam az autót ahol csak tudtam, de nem találtam nedvesség forrást.
Amúgy van füst gépem, tehát teli tudom fújni a zárt utasteret és kideríteni merre van esetlegesen olyan hely ahol bejuthat víz, de talán ehhez még nem kell folyamodnom.
Jah, klímát a jégoldáshoz nem használtam.
Nem is a jégoldáshoz gondoltam, a klíma lényegében páramentesíti a levegőt. Mivel jelenleg elég párás a levegő (nálunk tegnap 95% körül volt a páratartalom), így a szellőztetéssel is csak párás levegőt engedsz be. Ezért is lehet egyébként a klímával a leggyorsabban levinni a párát a szélvédőről és az ablakokról. Az automata klíma is azt csinálja, ha megy az ablaktörlő, időnként bekapcsolja a klímát a párásodás elkerülésére.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1169 Dátum: 2018. április 09. - 18:04:24 »

Ma hívott a barátom, a Lacettim új gazdája, hogy elfüstölt a fűtő ventilátor a kocsiban (szó szerint).
Naplózva
Oldalak: 1 ... 76 77 [78] 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!