Lacetti klub fórum
2018. Június 22. - 04:19:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:

Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 21 22 [23]   Le

Szerző Téma: Váltó, kuplung  (Megtekintve 85124 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Hozzászólás #330 Dátum: 2017. Július 25. - 16:51:06 »

Az akku alatti váltó tartó bak az olaj csillapításos? Mert olaj csík van a bak alatt a motortér falán. Nem fékolaj és nem is váltó olaj

nem
Naplózva

70/4334431
szediati
Teljes tag

« Hozzászólás #331 Dátum: 2017. Július 25. - 16:53:16 »

Akkor nem tudom honnan került oda olaj de az tuti hogy nem a fék és a váltó szivárog. Azokat megnéztem
Naplózva
szikszair73
Friss hús
*

« Hozzászólás #332 Dátum: 2018. Május 27. - 08:55:48 »

Sziasztok!
Segítség kellene: lacetti 1.4, 2005 gyártású. A kuplung ahol becsatlakozik a kuplungházba ereszti az olajat. a ház alján lévő kis lyukon folyik ki. Fent betöltöm, légtelenítem, néhány váltás és az olaj a kocsi alatt van.
Hogy lehet szétszedni? Esetleg kép róla, hogy tudjam milyet rendeljek ha nem javítható?
Naplózva
sebike
Törzstag
*

« Hozzászólás #333 Dátum: 2018. Május 27. - 10:29:30 »

Sziasztok!
Segítség kellene: lacetti 1.4, 2005 gyártású. A kuplung ahol becsatlakozik a kuplungházba ereszti az olajat. a ház alján lévő kis lyukon folyik ki. Fent betöltöm, légtelenítem, néhány váltás és az olaj a kocsi alatt van.
Hogy lehet szétszedni? Esetleg kép róla, hogy tudjam milyet rendeljek ha nem javítható?

valószinű tönkrement a hidralikus kinyomód,cseréjéhez le kell venni a váltót és ha már lennt van akkor komplett kuplung cseréje az ideális
Naplózva

70/4334431
szikszair73
Friss hús
*

« Hozzászólás #334 Dátum: 2018. Május 27. - 12:08:56 »

Köszi a gyors választ!
A váltót ki lehet venni külön, vagy a motorral együtt?
Naplózva
cucogany
Teljes tag

« Hozzászólás #335 Dátum: 2018. Június 12. - 05:31:28 »

Sziasztok!

Tegnap menet közben váltottam volna negyedikből ötödikbe, de amikor kivettem a váltókart negyedikből, onnantól kezdve nem volt tartása a váltókarnak, lógott össze vissza, az ötödik sebesség meg eltűnt, mert ahogy betoltam a váltókart oda, ahol az ötödiknek kellene lenni, a kuplungot kiengedve felbőgött a motor. Később megállapítottam, hogy akárhova tolom a váltókart, csak a harmadik meg a negyedik sebesség működik, és ha beteszem a kettő közül valamelyik sebességbe, a váltókar akkor is lóg össze-vissza.
Az a kérdésem, hogy ez a hiba a sebességváltóban vagy a kulisszában keletkezett? Mert a váltókar szoknyát felemelve a kulisszában nem látok semmiféle elszabadult alkatrészt.
Naplózva
sebike
Törzstag
*

« Hozzászólás #336 Dátum: 2018. Június 12. - 06:57:04 »

Sziasztok!

Tegnap menet közben váltottam volna negyedikből ötödikbe, de amikor kivettem a váltókart negyedikből, onnantól kezdve nem volt tartása a váltókarnak, lógott össze vissza, az ötödik sebesség meg eltűnt, mert ahogy betoltam a váltókart oda, ahol az ötödiknek kellene lenni, a kuplungot kiengedve felbőgött a motor. Később megállapítottam, hogy akárhova tolom a váltókart, csak a harmadik meg a negyedik sebesség működik, és ha beteszem a kettő közül valamelyik sebességbe, a váltókar akkor is lóg össze-vissza.
Az a kérdésem, hogy ez a hiba a sebességváltóban vagy a kulisszában keletkezett? Mert a váltókar szoknyát felemelve a kulisszában nem látok semmiféle elszabadult alkatrészt.

bent nincs semmi!
hogy kinnt a kulissza vagy a váltó ment el azt autó nélkül nem lehet megmondani valószínű a kulisszában lévő összekötő pálca szűnt meg  létezni
Naplózva

70/4334431
cucogany
Teljes tag

« Hozzászólás #337 Dátum: 2018. Június 12. - 22:28:13 »

Köszönöm szépen, valószínűleg az összekötő pálca tűnt el valahova, mert ilyen pálcát sehol se látok.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 [23]   Fel

Ugrás: